
Žvejyba – tai senovinė veikla, kurios šaknys siekia tūkstančius metų. Ji gali būti įvairi – nuo pramoginės iki komercinės. Kai kuriems žmonėms žvejyba yra tiesiog pomėgis, prie vandens jie randa vidinę ramybę, o kitiems – tai rimta pragyvenimo šaltinio dalis, kuri reikalauja didelių žinių ir patirties. Be to, žvejyba gali būti ir sportinė, kai žvejai varžosi dėl geriausių sugautų žuvų.
Telšiuose turime ne vieną aistringą žvejį, tad pasmalsavome, kokie geriausi laimikiai keleto iš jų „sąskaitose“…
Diana PUZERĖ
Didžiausias sezono laimikis – 14 kg šamas
Evaldas Adomavičius žvejoja jau trisdešimt metų. Pradėjo domėtis žvejyba nuo septynerių, kai tėvas ir senelis pasiimdavo jį kartu. Sportine žūkle užsiima septintus metus, o ketverius metus atstovauja žvejų klubui „Karpiukas“. Didžiausias šio sezono Evaldo laimikis – 14 kilogramų šamas, sugautas Raudėnų tvenkinyje. Žvejys sakė, jog sėkmės paslaptis paprasta – teisingai pasirinktas jaukinimo taškas, jaukas, masalas, tikėjimas tuo, ką darai, ir, svarbiausia, kantrybė.
„Man, labiau mėgstančiam žvejoti taikią žuvį, geriausi metų laikai yra pavasario antra pusė, vasara ir rudens pirma pusė. Tuomet yra palankesnė oro ir vandens temperatūra žuvų aktyvumui ir komfortiškesnės sąlygos pačiam žvejui“, – dalijosi Evaldas savo įžvalgomis.
Vyras pasakojo, jog žvejybai pasiruošti reikia gana atsakingai – jau iš vakaro būtina apgalvoti, ko gali prireikti, kad žūklė būtų kuo sėkmingesnė. Vykstant į žvejybą Evaldo automobilis neretai būna prikrautas iki pat lubų. Dažniausiai telšiškis žvejoja su bendraminčiais draugais, tačiau kartais patinka ir vienam išvažiuoti.
„Vienas iš labiausiai įsirėžusių žvejybos nuotykių atsitiko prie vieno šalia Kauno esančio tvenkinio. Nuvykau ten pabandyti pažvejoti lynų. „Pasišėriau“ žūklavietę, užmečiau meškeres ir trumpam nuėjau iki automobilio. Grįžęs pamačiau, kad žvejybos vieta užimta – joje įsikūrė gulbių šeimyna su penkiais gulbiukais. Supratau, kad man nepavyks prieiti prie meškerių, nes vos tik žengiau žingsnį artyn gulbinas grėsmingai sušnypštė keldamas sparnus. Laukiau pusvalandį, kol šeimynėlė sugalvojo persikelti kitur, tuomet galėjau grįžti į savo žūklės vietą“, – prisiminė Evaldas.
Vietoje rūkytų lašinių – pradurta valtis
Tomo Atstupėno pirmoji žvejyba buvo, kai jam sukako šešeri – tėvas nusivedė prie upės. Sakė atsimenąs tą dieną, lyg ji būtų buvusi vakar – bambukinė meškerė rankose ir pirmasis sugautas laimikis. Nuo to karto telšiškis žvejoja jau 33-erius metus.
Įsimintiniausia Tomo kova buvo su karšiu, kuris svėrė beveik 6 kilogramus. Didžiausia pagauta žuvis – lydeka, kuri svėrė daugiau nei 13 kg. O ilgiausia vyro pagauta žuvis buvo šamas – 173 cm.
Žvejys tvirtino, kad negalėtų išskirti nė vieno metų laiko: „Vos tik ledai išlaisvina upes, prasideda kuojų žūklė, po jos žiobrių žūklė ir taip po truputį įsibėgėja taikios žuvies gaudymo sezonas. Rudenį ir žiemą, kai jau atšąla orai, prasideda plėšrios žuvies ieškojimo metas. Visi metų laikai yra savotiškai nuostabūs, tik žūklės stilius keičiasi.“
Tomas sakė, jog jam visuomet linksmiau žvejoti draugų būryje, tačiau kartais reikia pabūti ir vienam…