Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje antrus metus iš eilės vyko „Muzikiniai rudenys“. Dviejų dalių koncerte dalyvavo Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Soliaris“, meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis. Kartu su orkestru koncertavo ir Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos mokytojai bei mokiniai.
Po iškilmingo koncerto vyresnieji mokiniai neskubėjo skirstytis namo, jie pasiliko ir dalyvavo renginyje „Naktis mokykloje“.
Su orkestru pasirodė mokiniai ir mokytojai
Koncertą su orkestru „Camerata Soliaris“ pradėjo mokytoja Ramunė Šakinskienė ir atliko kūrinį „Ave Marija“.
Pasirodymą su orkestru dovanojo ir mokytojas Regvaldas Šmigelskis.
Susirinkusieji į renginį išvydo per dešimt Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos auklėtinių pasirodymų bei jaunučių chorą „Spinduliukai“ ir mišrų chorą „Daina“.
Antroje koncerto dalyje orkestras su soliste smuikininke Viktorija Čepinskiene atliko A. Vivaldžio „Keturis metų laikus“. Orkestrui dirigavo Justina Leinartaitė ir V. Čepinskis.
Pojūtis išliks visam gyvenimui
Ciklas „Muzikiniai rudenys“ įvairiuose miestuose vyksta daugiau nei dešimt metų.
Kalbėdamas su „Santarve“, V. Čepinskis pasakojo: „Ne kartą jau lankėmės Mažeikiuose. Tokio koncerto sumanymas kilo tuometiniam Šiaulių kamerinio orkestro vadovui Jonui Janulevičiui. Vėliau teko prisijungti ir man“.
Pasak „Camerata Soliaris“ vadovo, šio ciklo tikslas – suteikti mokiniams galimybę groti su orkestru, nesvarbu, ar tai būtų styginis, ar kamerinis, ar simfoninis orkestras.
„Pirmiausia, tai mokinį papildo kaip muzikantą. Be to, galimybė gyvai groti su orkestru lieka prisiminimuose ilgam, net jei vaikas ir nebesimokys muzikos po penktos ar devintos klasės. Jam šitie koncertai liks kaip vieni iš šilčiausių prisiminimų, praturtins jo dvasinį pasaulį“, – įsitikinęs V. Čepinskis.
„Santarvės“ pašnekovo teigimu, koncerte „Muzikiniai rudenys“ pasirodo įvairūs vaikai – ir labai muzikalūs, ir mažiau.
„Labai gerai, kad galimybę pasirodyti su orkestru turi visi – tiek silpniau grojantys ir dainuojantys, tiek stipresni. Jie gali pamatyti, kaip viskas vyksta ir atrodo, būnant ant scenos su profesionalais“, – kalbėjo V. Čepinskis.
Džiaugiasi tokia galimybe
Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos direktorė Vaida Mikalauskienė „Santarvei“ sakė, kad „Muzikiniai rudenys“ šiais metais vyko antrą kartą iš eilės. Iki tol buvo pertrauka dėl koronaviruso pandemijos. Koncertų su kameriniu orkestru iniciatoriumi buvo ankstesnis Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos vadovas Ričardas Grušas.
V. Mikalauskienė pasidžiaugė, kad ciklas „Muzikiniai rudenys“ nenutrūko ir yra sėkmingai tęsiamas toliau.
„Jau dabar pradedame raginti, kad mūsų mokiniai pradėtų ruoštis būsimam kitų metų koncertui“, – sakė direktorė. Pasak jos, vaikai mokosi muzikos kalbos, muzikos literatūros, mokosi, kad yra kamerinis orkestras, kad yra simfoninis orketras, bet ką tai reiškia konkrečiai, jie nežino.
„Mokiniai girdi, kaip yra grojama, bet kai jie tai patiria gyvai, kai prie vaikų grojimo ar dainavimo prisijungia orkestras, kai jis vaikams akompanuoja, tai yra visiškai kitas jausmas ir patyrimas. Todėl galime tik pasidžiaugti, kad mūsų mokiniai turi tokią galimybę. Gali būti, kad kažkam ji bus vienintelė ir daugiau nepasikartos“, – akcentavo V. Mikalauskienė.
Naktis mokykloje – su rimtais pokalbiais ir koncertais
Po iškilmingo renginio vyresnieji mokiniai neskubėjo skirstytis namo. Prižiūrimi mokytojų, jie pasiliko mokykloje. Viena iš „Nakties mokykloje“ iniciatorių – direktoriaus pavaduotoja Vitolda Jasaitė „Santarvei“ sakė, kad pirmasis toks renginys pavyko, buvo daug gerų emocijų.
„Daug ką susiorganizavo patys vaikai. Labai aktyvi buvo mokinių taryba su Gabija Pranauskaite. Viskas vyko pagal iš anksto numatytą programą. Visi vaikai, o jų buvo apie 40, dalyvavo aktyviai, nuošaly sėdinčių nebuvo“, – pasakojo V. Jasaitė.
Mokiniai susitiko su policijos komisariato pareigūnais, komisariato vadovas Alfonsas Meškys atsakė į vaikų klausimus. Buvo kalbama apie žalingus įpročius, paaugliams aktualius klausimus, prevenciją. Vaikai išbandė virtualius akinius, kurie padeda svokti, kaip jaučiasi apsvaigę žmonės.
Teatro mokytoja Airida Lementauskienė suorganizavo pojūčių teatrą-labirintą. Mokytos Editos Gaižauskienės iniciatyva įvyko bendras šokis.
Po to vaikai galėjo koncertuoti, parodyti viską, ką sugeba. Patys ištvermingiausi liko žiūrėti filmo. Anksti rytą, apie šeštą valandą, naktinėtojai dalyvavo „švaros misijoje“ – viską sutvarkė ir tik tada iškeliavo namo.
Janina SRIBALIUTĖ
Autorės nuotr.