Miesto centre dingo eglė, arba Kalėdų Senelis jau ruošiasi šventėms?

Parašė:  2011-11-28

Praėjusią savaitę į darbą Gėlių g. atskubėję telšiškiai nustėro: vietoje didžiulės eglės vėjyje plaikstėsi tik krūva pjuvenų! Pirma mintis, šovusi į galvą gyventojams, – elgę nupjovė ir miestą ja puoš seniūnija. Greitai paaiškėjo, kad ši įstaiga su eglės dingimu neturi nieko bendro. Kam ir kodėl prieš didžiąsias metų šventes prireikė didžiulės žaliaskarės?
Esame mokomi mylėti ir tausoti augaliją. Žinome, kad gamtai padarytą žalą, kuri gali siekti tūkstančius litų, reikia atlyginti. Taigi kam prireikė daugybę metų mieste žaliavusios eglės?…
Gėlių gatvėje dirbantys telšiškiai pasakoja, kad eglė buvo nupjauta vėlai vakare arba naktį: apie 17 val., kai jie po darbo ėjo namo, medis dar žaliavo. Ryte atvykę į darbą darbuotojai vietoj žaliaskarės išvydo tik pjuvenas. Eglė buvo didelė, norint ją nupjauti ir išvežti, tikriausiai, prireikė nemažai darbo ir laiko.
Neseniai Telšių miesto seniūnija kreipėsi į gyventojus, prašydama padovanoti Kalėdų eglę miestui.
Galbūt norinčių padovanoti miestiečių neatsirado ir eglę iš Gėlių gatvės nupjovė seniūnijos darbuotojai? Ši versija atkrito: Žemaitijos sostinės seniūnas Kazimieras Lečkauskas apie iš Gėlių gatvės dingusią eglę nieko nežinojo.
Telšių rajono savivaldybės Želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos (toliau – Komisija) pirmininkas, Telšių rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistas (ekologas) Raimondas Račkauskas taip pat nenutuokė, kur galėjo dingti didžiulė žaliaskarė. Anot ekologo, norint nupjauti medį, net ir augantį mieste, privačiame sklype (arčiau kaip penki metrai nuo gatvės), būtina gauti leidimą. Kadangi R. Račkauskas yra Želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos pirmininkas, be jo žinios eglė negalėjo būti nupjauta.


Informaciją, kas nupjovė Gėlių gatvėje augusią eglę, suteikė Telšių rajono aplinkos apsaugos agentūros vyr. specialistas Alfredas Zaveckas. Jis teigė, kad leidimo nupjauti eglę paprašė telšiškis verslininkas Vasilijus Achunovas. Jam, anot A. Zavecko, Komisija davė leidimą tai padaryti (red.: atkreipkite dėmesį, kad Komisijos pirmininkas R. Račkauskas tikino, jog nieko nežino apie eglės nupjovimą).
Telšiuose žinomas verslininkas V. Achunovas „Telšių ŽINIOMS“ teigė, kad eglę nupjovė, norėdamas gero, mat medis augo prastoje vietoje, automobilių stovėjimo aikštelėje: „Buvo gaila į ją žiūrėti, stovėjo tokia liūdna…“
V. Achunovas neslėpė, kad eglė augo ne jam priklausančiame sklype, tačiau tikino darbams turėjęs leidimą, kurį išdavė Komisijos nariai. Anot verslininko, prie eglės lankėsi ir jos būklę įvertino Komisijos nariai A. Zaveckas, R. Račkauskas (!) ir kiti.
„Ūkiškas požiūris“, – taip apie savo poelgį nupjauti eglę kalbėjo telšiškis. Jis teigė, jog nesvarstys, kur dėti nupjautą eglę, ir pasielgs ūkiškai – sukūrens.
V. Achunovas teigia, kad vietoje nupjautos eglės pavasarį pasodins daugybę kitų želmenų.
Po pokalbio su verslininku antrąkart susisiekėme su ekologu R. Račkausku. Pastarasis paaiškino, kodėl iš pradžių nežinojo apie Gėlių gatvėje nupjautą eglę. Ekologas teigė, kad Komisija davė V. Achunovui leidimą nupjauti trisdešimt želdinių. R. Račkauskas teigė, kad apžiūrėjo tik dalį jų, o prie eglės su kitais Komisijos nariais nenuvyko…
„Žinau, kur yra ta eglė, statydavau mašiną ten. Medis visiems trukdė, buvo nekokios būklės“, – kalbėjo ekologas.
Kokias išvadas galime padaryti iš šios situacijos? Pirma, jei esi žinomas verslininkas, gausi leidimą nupjauti želdinį, net jei jis auga ne tavo nuosavybėje. Antra, galima pasvarstyti, ar visi Komisijos nariai tinkamai atliko savo pareigas. Trečia, jei norite gyventi šiltai ir nepirkti medienos, tiesiog gaukite leidimą nupjauti didelius, storų kamienų medžius… Ketvirta, kantrybės visiems eiliniams gyventojams, kurie, norėdami nupjauti kartais net grėsmę keliantį medį, susiduria su biurokratiniais sunkumais…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar džiugina žiema?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt