Šie metai Telšiams įtempti ir intensyvūs ne tik dėl įgyvendinamo projekto „Lietuvos kultūros sostinė 2016“, kurio veiklos, ko gero, labiausiai matomos visuomenei, bet ir dėl ateityje planuojamų projektų investicijoms rajone. Tokios iniciatyvos reikalauja daug pastangų, kadangi konkurencija dėl finansavimo tarp Lietuvos rajonų – milžiniška. Dėl šios priežasties savivaldybės vadovai, dalyvaudami derybiniuose susitikimuose su valstybinių institucijų atstovais, privalo turėti tvirtas pozicijas ir rimtus argumentus, kad pasiektų palankiausias sąlygas Telšių rajono vystymui skirtingose srityse užtikrinti. Be jokios abejonės, mums labai pasitarnauja Vilniuje Telšiams atstovaujančių Seimo narių įdirbis ir pastangos. Jau ne vienas investicinis projektas įgyvendintas tarpininkaujant Seimo nariui Valentinui Bukauskui, kaip, pavyzdžiui, finansavimas mokyklų stadionams rekonstruoti, pėsčiųjų ir dviračių takams rajone nutiesti, vandentvarkos darbams atlikti, muziejui ministerijos pavaldumui perduoti, jo renovavimo darbams atlikti ir daug kitų Telšių miestui ir rajonui reikšmingų projektų.
Spalio 4 d. Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas vyko į Vilnių, kur buvo suplanuoti net trys susitikimai su valstybinių institucijų atstovais mūsų rajono plėtros klausimams skirtingose veiklos srityse apsvarstyti.
Rajono vadovas susitiko su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku ir viceministru Antanu Valiu aptarti realių galimybių dėl Telšių rajono buvusio „karinio miestelio“ paskirties pritaikymo Lietuvos kariuomenės infrastruktūros plėtrai ir pajėgoms įsteigti. „Norime dirbti planingai ir racionaliai planuoti veiklas. Kiekviena į Telšius ateinanti institucija ar organizacija mums labai svarbi. Privalome žinoti, kokie planai numatyti valstybiniu mastu, kad galėtume tinkamai sudėlioti strateginius taškus tvarkydami teritorijas, pritaikydami jas investicijoms ir kurdami palankią aplinką verslui. Negalime vadovautis nuogirdomis, norime sužinoti aiškią Krašto apsaugos ministerijos poziciją, todėl šiandien esame pas jus“, – argumentavo Petras Kuizinas. Ministras patikino, kad ateinančiais metais planuojamos didelės investicijos į Vilniaus rajoną, todėl tikėtis KAM pajėgų plėtros į Telšius būtų netikslinga. Jis pasidžiaugė, kad rajono meras rodo iniciatyvą bendradarbiauti, siekdamas naudos Telšių rajonui, ir nori aiškiai matyti ateities perspektyvas. Tačiau, Juozo Oleko teigimu, artimiausiu metu tikslingiausia būtų planuoti veiklas savo nuožiūra, kadangi ministerija investicijų artimiausią 10-metį į Telšius neplanuoja. Susitikimo metu ministras kvietė bendradarbiauti visuomenę su Krašto apsaugos savanorių pajėgomis ir Lietuvos šaulių sąjunga, ragino visus aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje, tiesiogiai susijusioje su mūsų valstybės išsaugojimu.
Meras Petras Kuizinas taip pat lankėsi Švietimo ir mokslo ministerijoje, kur su Neformalaus švietimo skyriaus vyriausiąja specialiste Jurgita Nemaniene aptarė Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos (angl. STEAM) atviros prieigos centro atsiradimo Telšiuose sutarties pasirašymo sąlygas ir kitas aplinkybes. Kad šis svarbus objektas atsirastų būtent mūsų rajone, meras Petras Kuizinas inicijavo daug susitikimų su Švietimo ir mokslo ministerijos specialistais, Mažeikių, Plungės ir Rietavo savivaldybių atstovais bei vietos verslininkais. Institucijos steigimo sutartį ketinta pasirašyti š. m. spalio 6 d. Telšiuose tarp Vilniaus dailės akademijos bei Švietimo ir mokslo ministerijos. Naujai tyrimų laboratorijai bus skiriama apie 400 tūkst. eurų, atsiras naujų darbo vietų. Planuojama, kad Atviros prieigos centre per metus apsilankys apie 1 700 vaikų ir kiekvienas jų čia praleis 10 valandų. Pasirašius sutartį, Atviros prieigos centras veiks Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto patalpose. Laboratorinis darbas vyks keturiomis kryptimis: chemijos, fizikos, robotikos-inžinerijos bei meno.
Savivaldybės meras Petras Kuizinas vizito Vilniuje metu lankėsi ir Lietuvos edukologijos universitete. Čia buvo paskirtas susitikimas su Kalbotyros ir komunikacijos katedros profesoriumi Vidu Kavaliausku, kuris taip pat yra ir Lietuvių kalbos ir kultūros centro Gruzijos technikos universitete vadovas. Profesorius pristatė merui tarptautinio bendradarbiavimo galimybes su vienu iš įdomiausių Gruzijos regionų, turinčių savitą kalbą ir tradicijas. Susitikime aptarti galimi finansavimo šaltiniai iš įvairių fondų. Petras Kuizinas papasakojo apie Žemaitijos sostinės ypatumus, vietos bendruomenės bruožus ir galimus Telšių rajono interesus tarptautinio bendradarbiavimo veiklose.
Meras Petras Kuizinas džiaugiasi, kad jo susitikimai turi grįžtamąjį ryšį: „Apmaudu, kad tas nematomas parengiamasis darbas atima daugiausia laiko, o visuomenei lyg ir nėra ką pristatyti, kol negaunamas galutinis rezultatas. O to rezultato neretai tenka laukti net kelerius metus“, – atvirai kalbėjo rajono vadovas.
Telšių rajono savivaldybės inf.
