Luokėje nuskambėjo „Mīkuolioka juomarks“

Parašė:  2021-10-01

Rugsėjo 26 dieną Luokės miestelyje šešioliktą kartą šurmuliavo dar iš XV a. garsus jomarkas. Luokiškiai džiaugiasi, esą nė karto šios tradicijos nesudrumstė lietingas oras. Šis šeštadienis buvo ypač saulėtas.
„Mīkuolioka juomarks“ prasidėjo bendra malda Luokės Visų Šventųjų bažnyčioje. Svečiuose buvo seminarijos ugdytiniai.
Vėliau visi susirinko į Luokės miestelio skverelį. Renginyje dalyvavo būrys garbių svečių, luokiškių, kaimyninių bendruomenių atstovai.
Paskelbus šventę atidaryta pasipylė sveikinimai.
Daug gražių žodžių išsakyta 50 metų jubiliejų tądien šventusiam Luokės parapijos klebonui Virginijui Palioniui.
Šventėje veikė amatininkų mugė, savo darbus demonstravo tautodailininkai, apsipirkti ragino įvairūs prekybininkai, netrūko pramogų ir mažiausiems dalyviams.
Puikių Luokės seniūnijoje gyvenančių šeimininkių dėka šventės svečiai neliko alkani. Greičiau, grįžo persivalgę. Moterys surengė tikrą bulvių fiestą, kurioje visi vaišinosi skaniausiais patiekalais iš bulvių. gardžiavosi pyragais, sūriais.
Muzikines akimirkas dovanojo Luokės kultūros centro kapelos dalyviai, armonikininkė iš Ariogalos Nijolė Pabarčienė, muzikantų grupė „Daumantų muzikantai“.
Šventėje Luokės bendruomenė įgyvendino du svarbius projektus.
Vienas jų – Telšių ir Rietavo VVG adresuotas „Kultūros savitumo išsaugojimas, stiprinant bendruomenės materialinius išteklius“ (TELŠ-LEADER-6B-K-17-07-2021/42VS-PV-21-1-01089-PR001), kurio įgyvendinimo metu surengti du renginiai, įsigytos scenos pakylos plokštės (3 vnt.), scenos stogo ir sienų konstrukcijos bei stogo tentas. Viso projekto vertė – 9 592,52 Eur, iš kurių Telšių rajono savivaldybės prisidėjimas – 1 981,52 Eur.
Kitas projektas – Nr. NPKB-21-R-59, finansuotas iš Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos, kur lėšos skirtos renginiui „Mykuolioka juomarks“ įgarsinti, koncertavimo, maitinimo, viešinimo paslaugoms įsigyti. Viso projekto vertė – 1 498 Eur.
Be to, tai pačiai šventei skirtas Telšių rajono savivaldybės administracijai Luokės kultūros centro parengtas projektas, iš kurio finansuotos edukacinės programos. Tai duonos raugo keramikos užsiėmimai „Keramikos demonstravimas“, edukaciniai mokymai „Vytelių pynimo paslaptys“, „Stiklo menas“ ir „Vaikų lauko žaidimai“. Bendra finansuota projekto vertė – 1 200 Eur.

__________________

Prieš 16 metų Marytė Beleckienė sumanė „Mīkuolioka juomarka“. Šis Jai buvo paskutinis… „Marytė Beleckienė ir Luokė – buvo neatsiejami dalykai“, – sako Luokės seniūnas Erikas Volskis. Paskutinė Marytės dovana Luokei – parašytas projektas, iš kurio pinigų įsigytas scenos stogas ir užkeltas per šias Mykolines…
Marytė buvo puiki „Telšių ŽINIŲ“ draugė – bendradarbiavimas su Ja mums visuomet teikė džiaugsmą. Mes labai liūdime.

„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar pritariate, kad Regioninės Telšių ligoninės dalininke taptų LR sveikatos apsaugos ministerija?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt