Lieplaukės bendruomenei – penkeri

Parašė:  2009-09-07

Savaitgalį Lieplaukės kaimo bendruomenė minėjo veiklos penkmetį. Renginyje pasveikinti gražiausių sodybų šeimininkai, padėkota šventės organizatoriams, Lieplaukės kaimo bendruomenės pirmininkė Gražina Sukurienė prisiminė, kiek nuveikta per penkerius metus.

Sveikinimai

Gražios sukakties proga lieplaukiškius pasveikino Telšių r. savivaldybės vicemeras Vytautas Kleiva, padėkojo, jog bendruomenės pirmininkė ir nariai rūpinasi miestelio tvarka bei puoselėja grožį.

Ryškėnų seniūnijos seniūnas Benediktas Šniauka prisiminė tuos metus, kada kūrėsi Lieplaukės kaimo bendruomenė: „Plyname lauke, privačiame name, susibūrė iniciatyvinė grupė – susikūrė bendruomenė. Bėgant metams, ji vis stiprėjo, atsirado savas kampelis mokyklos patalpose. Kartu su bendruomene gimė gražiausių sodybų rinkimai. Pirmaisiais metais kandidatai buvo tik 8, o šiandien jų – jau apie 50. Linkiu tęsti pradėtas gražias tradicijas.“

Šventėje neapsieita ir be lieplaukiškės Aleksandros Petrikienės skambių dainų. Garbingo jubiliejaus proga pasveikinta Apolonija Girdžiūnienė.

Renginį tęsė G. Sukurienė. Moteris džiaugėsi, jog Lieplaukės bendruomenės įkūrimo penkmetis sutampa su Lietuvos tūkstantmečiu ir Baltijos kelio dvidešimtmečiu. Bendruomenės pirmininkė dėkojo už pagalbą organizuojant Lieplaukės bendruomenės 5-erių metų įsteigimo jubiliejinę šventę: Lieplaukės seniūnaitei Danutei Kontrimienei, miestelio šviesos nešėjai bibliotekininkei Irenai Barauskytei, Elytei Vaišnorienei, Virginijai, Kastyčiui ir Mindaugui Bykovams, Danutei Ukrinienei, Reginai ir Valiui Stonkams, Danutei Ubartaitei, Genovaitei ir Antanui Šarkauskams, Jonui ir Onutei Lidikauskams, Ryškėnų seniūnui Benediktui Šniaukai, Ryškėnų kultūros namų direktorei Romai Virketienei ir jos meno kolektyvui.

Gražiausios sodybos

Rugpjūčio mėnesį Lieplaukės bendruomenės sudaryta komisija aplankė 48 sodybas (Lieplaukės bendruomenei priklausančioje teritorijoje), patirtus įspūdžius užfiksavo nuotraukose, kurias eksponavo šventėje.

„Manau, kad apžiūros teigiamai veikia visus. Smagu regėti gražius gėlynus, žolynus ar kitokiais įmantrumais papuoštas sodybas, nes geras pavyzdys užkrečia. Išrinkti pačias gražiausias ir tvarkingiausias komisijai buvo labai sunku, nes visos aplankytos sodybos turi savitą grožį ir stilių, todėl nusprendėme, kad padėkos žodžių už puošiamą aplinką nusipelnė: K. ir B. Andrijauskai, B. Parieščienė, R. ir A. Pakalniškis, G. ir S. Šiaudvyčiai, R. ir V. Stonkai, R., J., E. ir R. Steckiai, G. ir V. Norvaišos, K. Narmontienė, I. Barauskytė, R. ir A. Mažeikos, S. ir A. Venskai, V. Vagnorienė, A. ir A. Bakšinskiai, Z. ir Z. Platakiai, E. Beržanskis, V. ir A. Raudžiai, G. ir E. Vainavičiai, A. Domarkienė, G. Tarnauskaitė, Z. ir V. Venskai, N. ir A. Buivydai, A. ir A. Petrikai, V. ir A. Norvilai, D. Ukrinienė, Z., D. ir R. Čiuknovai, G. ir V. Lukošiai, N. Šmitrienė, S. Vaičiulienė, R. Zaveckienė ir A. Drąsutavičius, R. Gusarovienė, V. Petrauskienė ir O. Lingienė, G. ir A. Šarkauskai, V. Kaubrys, J. Šarkauskis, L. Birikienė, I. ir F. Žilinskai“, – kalbėjo pirmininkė.

Už didelius kūrybinius pokyčius tvarkant sodybas padėkos raštais apdovanoti: Stanislava Padavičienė, Stanislava ir Algirdas Šiauliai, Aurelija Lukošienė, Vilius ir Virginijus Knitai, Birutė, Kristina, Danutė ir Vidmantas Knitai, Regina Bernotienė ir Algirdas Labanauskis, Inga ir Remigijus Ruškai.

Veikla

Per penkmetį Lieplaukės bendruomenė nemažai nuveikė burdama žmones: kasmet vasarą rengia kraštiečių šventes, rudenį – senjorų renginius, žiemą – naujametines šventes, pavasariop – Šv. Valentino vakarones.

„Kartu mes ne tik švenčiame, bet ir tvarkome miestelio aplinką, jaunimo suburta grupė šį pavasarį pasodino apie 2000 eglaičių giraitę prie Lieplaukės. Aktyviai dalyvaujame rajono VVG veikloje, priėmėme bendruomenių delegaciją iš Raseinių rajono, vykstame į kitus rajonus pasisvečiuoti, pažiūrėti, kaip gyvuoja kitų rajonų bendruomenės, bendradarbiaujame ir draugaujame artimiau su Eigirdžių ir Didžiojo Palūksčio bendruomenėmis, per penkmetį parašėme nemažai projektų – nemažai jų ir laimėjome. Iš projektų lėšų įsigijome kompiuterių, multimediją, vaizdo kamerą, fotoaparatą, muzikos instrumentą „Yamaha“, susikūrėme svetainę, pradėjome miestelio stadione statyti lauko estradą, galėjome į renginius pasikviesti muzikantų. Džiaugiamės, kad turime bendruomenės rėmėjų“, – darbus dėstė G. Sukurienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar pritariate, kad Regioninės Telšių ligoninės dalininke taptų LR sveikatos apsaugos ministerija?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt