Kova dėl vietos Kultūros ir meno taryboje

Parašė:  2021-04-16

Telšių rajono savivaldybės taryba iš Kultūros ir meno tarybos pašalino Savivaldybės administracijos direktoriaus prieš dvejus metus deleguotą Tomą Lekavičių. Jo vietą užėmė neseniai Architektūros skyriaus vedėja pradėjusi dirbti Indrė Žutautienė.
Opozicija tokį sprendimą pavadino susidorojimu, nes, užuot pakeitusi posėdžių nelankančius Kultūros ir meno tarybos narius, valdančioji dauguma pašalino aktyviai joje dirbusį opozicijos atstovą T. Lekavičių.
Antanas NEKRAŠIUS
Sprendimo projektą, kuriuo siekiama iš dalies pakeisti Telšių rajono savivaldybės kultūros ir meno tarybos personalinę sudėtį – pašalinti joje esantį Telšių rajono savivaldybės tarybos narį T. Lekavičių, o vietoje jo į tarybą paskirti Architektūros skyriaus vedėją I. Žutautienę, pristačiusi Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Jolanta Rupeikienė teigė, jog Kultūros ir meno taryboje yra žmonių, kurie nelanko posėdžių: „Kodėl nebuvo svarstomas posėdžių nelankančių asmenų keitimas į Architektūros skyriaus vedėją? Dabar keičiate aktyvų narį, o ne tuos, kurie nedalyvauja, kuriems neįdomu…“
Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas paaiškino, kad sprendimu siekiama pakeisti į Kultūros ir meno tarybą Savivaldybės administracijos direktoriaus deleguotus žmones.
„Kultūros ir meno tarybos nuostatuose yra nurodyta, kas ir kiek į ją narių deleguoja, – merą papildė Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus. – Administracijos direktorius siūlo du asmenis. 2019 m. buvo paskirti Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Tarvainytė ir Tarybos narys T. Lekavičius. Dabar vietoje T. Lekavičiaus siūlau Architektūros skyriaus vedėją I. Žutautienę.“


Į diskusijas įsiliejo Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Vilma Rumšienė. Jos teigimu, Kultūros ir meno tarybos sudėtyje yra poetas Vytautas Stulpinas, kuris per dvejus metus nedalyvavo nė viename posėdyje. „Pone direktoriau, kodėl toks keistas apsisprendimas: taryboje paliekate asmenį, kuris niekada nedalyvavo posėdžiuose, o tas, kuris aktyvus, – šalinamas?“ – pasidomėjo politikė.
„Dar kartą bandau jums paaiškinti: Savivaldybės administracijos direktorius į tarybą siūlo du asmenis. Iš tų asmenų turi teisę siūlyti pašalinti, kurį nori, ar net abu pakeisti. Tai šiandien ir darome, – į politikės klausimą atsakė T. Katkus. – Aš negaliu atšaukti, pavyzdžiui, Žemaičių muziejaus „Alka“ pasiūlyto nario, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pasiūlytų narių ir pan. Keičiu Administracijos direktoriaus pasiūlytą narį.“
Kalbėdamas apie posėdžių nelankančius asmenis Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas paminėjo, jog prie šio klausimo dar bus grįžta. Rajono vadovą papildė Tarybos narys Algirdas Bacevičius, primindamas, jog kitu sprendimu Taryba ketina tvirtinti Kultūros ir meno tarybos nuostatų pakeitimus. Vienas iš pakeitimų – dėl posėdžių lankomumo: nariams praleidus tris posėdžius iš eilės be pateisinamos priežasties, Kultūros ir meno taryba privalės kreiptis į juos delegavusias institucijas dėl naujo nario delegavimo.
„Aš nesu nė vieno Kultūros ir meno tarybos posėdžio per tuos dvejus metus praleidęs, o ten kas praleido… Jolanta, nesupyk, bet tavo sesuo (kreipėsi į J. Rupeikienę dėl Kultūros ir meno tarybos narės Živilės Mimgaudienės, – red.) per dvejus metus yra buvusi viename ar dviejuose posėdžiuose, bijau pameluoti“, – pareiškė Tarybos narys Linas Šedvilas, į ką iškart sulaukė J. Rupeikienės atkirčio, girdi, „nusišneki konkrečiai“. Tęsdamas mintį politikas pabrėžė, jog negali nariai užimti taryboje vietų ir nieko nedirbti.
Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Petras Kuizinas pasidomėjo, kodėl T. Lekavičių į Kultūros ir meno tarybą delegavo Savivaldybės administracijos direktorius, juk jis – politikas? „Ar turėjo teisę direktorius deleguoti politiką?“ – teiravosi P. Kuizinas.
2019 m. tarybos sudėties formavimą priminė J. Rupeikienė: „Švietimo, kultūros ir sporto komitetas į Kultūros ir meno tarybą delegavo kelis asmenis. Bet kai chamai rėkia visu balsu ir jiems užleidžiama vieta… Va, L. Šedvilas šaukė visu balsu, kaip jis nori būti šioje taryboje. Tada buvo priimtas valdančiosios koalicijos sprendimas, kad į tarybą Švietimo, kultūros ir sporto komitetas deleguoja L. Šedvilą, o T. Lekavičių deleguos Savivaldybės administracijos direktorius.“ Pasak politikės, Kultūros ir meno tarybos sudėtis buvo formuojama nepaisant, kas kokiai partijai, pozicijai ar opozicijai priklauso. Siekta, kad joje dirbtų kompetentingi asmenys.
„Dabar matau, kad viskas vertinama pagal koalicines, politines pažiūras, – piktinosi J. Rupeikienė. – Nebėra jokios politinės kultūros. Išmėtykite mus visus, susodinkite savus, ir bus tada jums gražios visos komisijos, tarybos, Kolegija ir pan. <…> Tai yra senoji konservatorių ir socialdemokratų susidorojimo politika.“

Ilgai klausęs kolegų diskusijų į pokalbį įsijungė ir iš Kultūros ir meno tarybos šalinamas T. Lekavičius: „Tikrai nenumirsiu dėl to, kad mane pašalinsite. Galiu pasakyti tiek – esu baigęs Dailės akademiją ir dirbu su menu, todėl, manau, turiu kompetencijos būti šioje taryboje. Tiek direktorius galėjo deleguoti architektę, tiek meras. Deja, kai yra pasirinkimas, ką šalinti, jis visada aiškus: kitoje barikadų pusėje esančius opozicijos narius.“
Nutraukdamas diskusijas Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas paragino politikus apsispręsti balsuojant. Balsų dauguma (13 – už, 5 – susilaikė, 2 – nuo balsavimo nusišalino) iš Kultūros ir meno tarybos buvo pašalintas T. Lekavičius ir vietoje jo paskirta Architektūros skyriaus vedėja I. Žutautienė.
Kultūros ir meno tarybos uždavinys – analizuoti kultūros būklę Savivaldybėje ir teikti išvadas bei pasiūlymus dėl kultūros politikos įgyvendinimo rajono teritorijoje. Taryba sudaroma iš 15 žmonių. Atstovus deleguoja Telšių rajono savivaldybės meras (3 narius), Švietimo, kultūros ir sporto komitetas (3 narius), Savivaldybės administracijos direktorius (2 narius), Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetas (3 narius), Telšių rajono nevyriausybinių organizacijų taryba (2 narius), Žemaičių muziejus „Alka“ (1 narį), Telšių vyskupijos kurija (1 narį).
Telšių rajono savivaldybės tarybai iš dalies pakoregavus sudėtį Kultūros ir meno taryboje dirbs Ramūnas Banys (Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dekanas), Sigita Dacienė (Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių skyriaus pirmininkė), Birutė Lekavičiūtė (Lietuvos nacionalinės floristų asociacijos tarybos narė), Ligita Liutikienė (Telšių Žemaitės dramos teatro direktorė), Eglė Tarvainytė (Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja), Živilė Mimgaudienė (menininkė), Osvaldas Neniškis (skulptorius, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto profesorius, meno kūrėjas), Vytautas Stulpinas (poetas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys), Linas Šedvilas (Telšių rajono savivaldybės tarybos narys), Juozas Šiurys (Telšių vyskupo teisminis vikaras), Povilas Šverebas (istorikas, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto lektorius), Eva Stonkevičienė (Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė), Linas Ulkštinas (Telšių rajono savivaldybės kultūros centro direktorius), Algirdas Žebrauskas (Telšių rajono savivaldybės tarybos narys) ir Indrė Žutautienė (Architektūros skyriaus vedėja).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. TELSIAI VERSLAS parašė:

    SVEIKINU

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt