Regioninė Telšių ligoninė – paklausi gydymo įstaiga atlikti praktiką įvairių sričių specialistams. Studentai čia visada laukiami, atsakingai apmokomi, o dar didesnis džiaugsmas ligoninės personalui, kai jauni specialistai po studijų sugrįžta į ligoninę dirbti.
Telšių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje tokių darbuotojų – ne viena. Dirbti regiono ligoninėje jaunos akušerės teigė nusprendusios dėl puikių darbo sąlygų ir motyvuojančių kolegų.
Stengiasi pritraukti specialistų
Kaip sakė Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Tomas Lūža, Telšių ligoninėje kurį laiką trūko akušerių. Su šia problema, anot gydytojo ginekologo, susiduria ir kitos regionų ligoninės. Pritraukti jaunų specialistų skyriaus vedėjas bando bendradarbiaudamas su aukštųjų mokyklų vadovais, skaitydamas paskaitas Klaipėdos valstybinės kolegijos bendrosios praktikos slaugytojams, dalyvaudamas universitetų rezidentūros bazių mugėse. Įdėtos pastangos davė rezultatų – per pastaruosius metus Telšių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus kolektyvą papildė trys akušerės.
„Džiaugiamės, kad prie kolektyvo prisijungė jaunos specialistės, kad jos pasirinko mūsų ligoninę. Bendras personalo amžiaus vidurkis yra aukštas, tad labai svarbu į kolektyvą priimti jaunų specialistų, kad nekiltų problemų vėliau. <…>. Akušerės rengiamos Kauno kolegijoje, tad bendraudami su šios aukštosios mokyklos dėstytoja užmezgėme kontaktą. Ji davė baigusių studenčių sąrašą, susisiekėme su jomis, ir viena akušerė panoro dirbti mūsų ligoninėje. Taip čia darbą pradėjo Giedrė. Kitos dvi akušerės, Ema ir Laura, mūsų skyriuje atliko ne vieną praktiką studijų metais. Matydami, kad merginos motyvuotos, gabios, kompetentingos, nepaleidome jų ir skatinome grįžti dirbti į mūsų ligoninę“, – pasakojo T. Lūža.
Rūpinamasi ir jaunų gydytojų pritraukimu į gydymo įstaigą. Nuo šių metų Regioninė Telšių ligoninė patvirtinta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Vilniaus universiteto Akušerijos ir ginekologijos bei Ortopedijos traumatologijos rezidentūros baze.
Tai, anot T. Lūžos, sutelkto ir kokybiško ligoninės personalo darbo rezultatas.
„Kad universitetas ligoninę pripažintų rezidentūros baze, būtina atitikti tam tikrus kriterijus: atlikti tam tikrą skaičių įvairių operacijų, konsultuoti tam tikrą skaičių pacientų ir kt.
Kad pasiektų reikiamų rodiklių, daug dirbo visa komanda“, – pažymėjo Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas.
Tikimasi, kad, bendradarbiaujant su universitetais, į ligoninę priimant gydytojus rezidentus ir internatūros studentus, bus paruošti kvalifikuoti gydytojai specialistai, taip pat – į Telšių ligoninę pritraukti reikalingi gydytojai.
Džiugina gimimo laimė
Akušerė Giedrė Rėvutaitė darbą Telšių ligoninėje pradėjo praėjusių metų rugsėjį. Mergina, baigusi studijas Kauno kolegijoje, nusprendė grįžti į gimtuosius Kuršėnus, o gavusi darbo pasiūlymą Telšiuose daug nedvejodama sutiko.
„Praktikų metu teko susipažinti su akušerės darbu Kauno klinikose, kitose Kauno ligoninėse. Tos ligoninės didelės, daug veiksmo, o vos atvykusi į Telšių ligoninę, perėjusi per ją pajutau, kaip čia jauku ir gera. Kolektyvas nedidelis, buvau priimta draugiškai, šiltai. Viskas, ko reikia, šalia. Motyvacija ir entuziazmas per visą darbo laiką nedingo“, – tvirtino pašnekovė.
Kalbėdama apie profesijos pasirinkimą Giedrė sakė, kad rinkosi tarp akušerijos ir slaugos, tačiau akušerijos studijos patraukė dėl darbo pobūdžio – čia matomas gimimo džiaugsmas. Abejonių dėl pasirinkimo nebeliko praktikų metu, kai slaugos praktika visai nesužavėjo, o akušerijos – dar labiau sudomino.
Šiuo metu G. Rėvutaitė daugiausia dirba Nėštumo patologijos skyriuje ir Nėštumo patologijos dienos stacionare.
„Dirbdama pastebėjau, kad nėščiosios linkusios į kraštutinumus. Jeigu joms viskas gerai – jos džiaugiasi maksimaliai, o jei kažkas nutinka – tai liūdi irgi maksimaliai. Iš jų pusės jaučiasi daug nerimo, tačiau pacientes visada stengiamės nuraminti, informuoti, atsakyti į rūpimus klausimus. Stengiamės įnešti kuo daugiau ramumos į jų vidinę būseną“, – kalbėjo akušerė.