Jauno žmogaus šimtmetis. Poezijos ir muzikos renginys „Po ūkanotu nežinios dangum“, skirtas Vytauto Mačernio šimtmečiui

Parašė:  2021-06-11

Vytautas Mačernis. Vienas paslaptingiausių lietuvių poetų, turėjęs tiesiog pranašišką nuojautą ir skubėjęs gyventi, pažinti, mylėti…
Birželio 5 dieną sukako 100 metų, kai gimė Poetas. Seimas 2021-uosius paskelbė Vytauto Mačernio metais – taip įvertinta jo filosofinės, intelektualios poezijos svarba lietuvių kultūrai.
Telšių Žemaitės gimnazijos skverelyje prie paminklo V. Mačerniui vyko prisiminimų, poezijos ir muzikos renginys „Po ūkanotu nežinios dangum“, kurį pradėjo jaunimas. Spektaklio ištrauką pagal V. Mačernio kūrinius parodė Telšių vaikų ir jaunimo aktorių studija „Savi“, vadovaujama Žemaitės dramos teatro režisierės Laimutės Pocevičienės. Dainomis apie jaunystės polėkį, gyvenimo džiaugsmą susirinkusiųjų prisiminimus gaivino Žemaitės gimnazijos moksleiviai.
Šventės organizatorius, rengėjus, dalyvius, svečius pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas bei Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Tarvainytė.
Apie labai trumpą, bet veržlų, šviesų V. Mačernio gyvenimą savo įžvalgomis ir poezijos posmais dalijosi rašytojas, literatūrologas dr. Regimantas Tamošaitis, rašytoja, muziejininkė Aldona Ruseckaitė, rašytoja Laura Sintija Černiauskaitė, poetai Vytautas Stulpinas, Gvidas Latakas ir Petras Gintalas. Renginį vedė bibliotekininkė, mokytoja Ieva Sigita Naglienė. Medžių paunksmėje jautriai nuskambėjo muzikiniai ir poetiniai bardo Romualdo Miškinio, aktorės Jūratės Vilūnaitės, fleitininko Andriaus Radziukyno intarpai.
Už bendradarbiavimą, įgyvendinant projektą „Po ūkanotu nežinios dangum“, rengiant nuoširdų poeto minėjimo vakarą, partneriams ir rėmėjams dėkojo Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos vadovė, projekto koordinatorė Telšiuose Vida Urnikienė. Išskirtinai padėkojo viešosios įstaigos „Rašytojų klubas“ direktorei Janinai Rutkauskienei už daugiametę partnerystę organizuojant poezijos renginius Telšiuose. Ir visus pakvietė aplankyti Žemaitės gimnazijoje esančią V. Mačernio memorialinę klasę, kurioje atidengta lenta, medalis su poeto atvaizdu (autorius – menininkas Petras Gintalas), ir dvi parodas, skirtas V. Mačernio 100-osioms gimimo metinėms. Parodas rengė gimnazistai ir viešosios bibliotekos darbuotojai.


Renginio, skirto V. Mačernio 100-osioms gimimo metinėms, organizatoriai: Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka, viešoji įstaiga „Rašytojų klubas“. Partneriai: Telšių Žemaitės gimnazija, Žemaitės dramos teatras, Telšių kultūros centras.
Parengta pagal Karolinos
Praniauskaitės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkės Loretos Gedeikienės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt