Geros naujienos Gedrimuose

Parašė:  2009-07-31

1993 m. įkurta Gedrimų kaimo bendruomenė, tada jai vadovauti ėmėsi Arūnas Galinauskas. Pernai šis postas patikėtas Sandrai Valančienei. Pasak bendruomenės įkūrėjo, moteris puikiai atlieka paskirtas pareigas – iš kaimo žmonių nusiskundimų nėra, priešingai, tik geru žodžiu visi mini naująją pirmininkę. Kokie darbai atlikti ir kokie kuriami ateities planai, „Telšių ŽINIOMS“ pasakojo S. Valančienė bei A. Galinauskas.
Gera naujiena
Geriausia naujiena Gedrimuose, kurią suskubo su džiaugsmu pasakoti pašnekovai, yra ta, jog kaimo pradinėje mokykloje ruošiamasi įrengti Kartų namus (socialinių paslaugų įstaiga). Pasak pirmininkės, tokių namų Lietuvoje dar niekur nėra. „Gedrimų kartų namus galės lankyti neįgalieji, vienišos moterys, vyresnio amžiaus moterys bei vyrai, socialinės rizikos šeimos“, – pasakojo S. Valančienė.
Rugsėjo mėnesį keletas bendruomenės narių vyks į Vokietiją  susipažinti bei pamatyti Kartų namus.
Bendruomenės pirmininkė džiaugiasi, jog  kaimas sulaukia investicijų: „Žmonėms Kartų namai bus visiška naujovė, bet, manau, apsiprasime ir sugebėsime susitvarkyti. Socialinių paslaugų įstaiga bus įkurta mokyklos patalpose – įrengta kompiuterių klasė, prieiga prie interneto, darbo kambarys socialiniams darbuotojams (planuojama įdarbinti du ar tris),  posėdžių salė. Be to, čia turėtų atsirasti kambarys, kuriame, reikalui esant, būtų galima ir pernakvoti“.
Jaunimas


Gerų žodžių S. Valančienė bei A. Galinauskas negailėjo ne tik bendruomenės nariams, gyrė ir kaimo jaunimą, kuris, pasak pirmininkės, labai iniciatyvus. Ypač aktyvūs jaunuoliai yra Valdas Kačinskis, Gediminas Kurmis, Vaida Tautkutė, Andrius Cicėnas. ,,Kartais atrodo, jog mūsų jaunimas aktyvesnis ir turi daugiau idėjų nei suaugusieji“, – pastebėjo moteris.
Senas darželis
Su nuoskauda A. Galinauskas pasakojo apie 1991 m. suremontuotą, bet vėliau uždarytą Gedrimų kaimo darželį, bet vėliau pridūrė, jog ateityje čia planuojama atlikti gražius ir  prasmingus darbus: ,,Ruošiamasi įkurti senelių namus. Pinigai jau paskirti, dabar rengiamas projektas. 2011 m. pavasarį senelių namai turėtų pradėti veikti“. Pasak pašnekovų,  gyventi čia galės ne tik Gadūnavo seniūnijos gyventojai, bet ir aplinkinių kaimų žmonės. „Jei viskas, kas yra žadama ir planuojama, išsipildys, čia vyresnio amžiaus žmonėms bus tikra sanatorija – aplink miškas, grynas oras, ramybė“, – pasakojo A. Galinauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt