Šįkart rubrikoje „8 K Klubas“ mintimis dalijasi kraštiečiams gerai žinomas chorvedys, solistas, muzikos puoselėtojas Gintaras Vaitkaitis. Tad apie viską – rytinę kavą lovoje, gyvenimo prioritetus, neišblėstančią meilę muzikai, poilsio valandėles po sunkių darbų – nuo pradžių.
– KAS yra Jūsų mėgstamiausias chorvedys?
– Yra daug puikių chorvedžių, į kuriuos norėtųsi lygiuotis, bet didžiausias autoritetas man yra žymus Lietuvos chorvedys profesorius Vytautas Miškinis.
– KO galėtumėte atsisakyti vardan galimybės muzikuoti?
– Kažkaip nebuvau apie tai susimąstęs… Galbūt dėl to, kad iki šiol viską pavyksta gyvenime suderinti. Aišku, muzikavimas mano gyvenime vienas iš svarbiausių prioritetų, svarbiau – tik šeima. Gyvenimo sūpuoklės svyruoja tai į vieną, tai į kitą pusę, todėl labai svarbu atrasti savo prioritetus, žinoti, ko iš gyvenimo nori, kam skirsi savo jėgas. Tada nereikės atsisakyti to, ką myli labiausiai gyvenime.
– KAM šiandien skiriate daugiausia dėmesio?
– Vėlgi pasikartosiu: šeimai ir muzikai.
– KĄ labiausiai mėgstate veikti iš ryto?
– Na, turbūt gerti kavą. O jei nereikia niekur skubėti tą rytą, mėgstu ją gerti lovoje.
– KUO mėgaujatės po sunkios darbo dienos?
– Bendravimu su vaikais, žvakių šiluma, gera muzika, karšta vonia.
– KUR Jums buvo maloniausia pasirodyti su choru „Žemaičiai“?
– Man visada yra malonu pasirodyti su šiuo choru. Bet jei reikia, tai labiausiai maloniausius ir įsimintiniausius pasirodymus įvardinčiau šiuos: 2006 m. turėjome solinį koncertą nuostabaus ir nepakartojamo grožio bei įspūdingos akustikos bažnyčioje Italijoje, pastatytoje kalnuose VI amžiuje; 2010 m. koncertas Islandijoje, Reikjaviko Hallgrimskirka bažnyčioje.
– KADA pirmą kartą dainavote viešai?
– Na, jei neskaitysime tų pasirodymų ant taburetės giminių susibūrimuose ir mokyklinės scenos, tai profesionalioje scenoje pirmą kartą pasirodžiau besimokydamas konservatorijoje.
– KAIP žmonės vertino Jūsų pasirodymus Telšių „Smaragdiniame“ chore?
– Nenušvilpė :)) Na, kiek teko girdėti, tai palankiai. Matyt, jei gyvuojame trečius metus, tai esam dar įdomūs.