
Vos tik pavasaris kyšteli savo nosį, telšiškiai ir miesto svečiai sužiūra į Masčio ežero pusę: bene fontanas duos apie save žinoti. Tačiau dažniausiai nusivilia – laukiama versmė lyg Sacharos dykuma nerodo jokio ženklo, jog kažkur gali tekėti vandens gysla. Kodėl?!
Fontanas miestui prideda ne tik žavesio, bet ir solidumo. Vasarą suteikia vėsos pojūtį. Telšiškiai gyvena prie vandens – akims paganyti turi Masčio ežerą, bet fontano ilgisi. Nori džiaugtis patys, pasididžiuoti prieš kitų miestų gyventojus, nes vargu ar berastume miestą, kuriame nebūtų besitaškančios, šokinėjančios, visaip grojančios ar šviečiančios vandens versmės.
Mūsų skaitytojai klausia, kada pradės veikti fontanas Masčio ežere? Gal jis yra sugedęs? Tuomet, ar kas jį betaisys? O jeigu vis dėlto bus paleistas, ar jis veiks tik tam tikromis valandomis? Ar jį galės užsisakyti su muzika? Jeigu taip, kiek tai kainuos? O gal iš ežero trykštanti vandens srovė bus spalvota?
Norėjome klausimus perduoti Telšių miesto seniūnui Česlovui Ubartui, bet miesto šeimininkas šiuo metu atostogauja, tad klausimų kraitelę įteikėme Savivaldybės administracijai.
Iš valdžios rūmų sulaukėme gan lakoniško atsakymo: „Fontanas Masčio ežere šiuo metu ruošiamas eksploatacijai – keičiamos susidėvėjusios detalės. Montavimo darbai planuojami šį penktadienį, vėliausiai – kitą savaitę. Veiks nustatytomis valandomis. Užsisakyti su muzika nebus galimybės, tačiau fontanas bus apšviestas spalvomis.“
„Telšių ŽINIŲ“ feisbuko paskyroje pasiteiravome skaitytojų, ką jie mano apie fontaną Masčio ežere. Ar jo tokio, kuris pastaruoju metu dažniau neveikia nei veikia, iš viso reikia?
Visi daugmaž vieningai kartojo, kad fontano reikia, tačiau norėtų, kad jis veiktų nuolat, būtų gražus, spalvotas, gal ir „pašoktų“ muzikiniame fone. Na, toks, kad nebūtų gėda…
Sonata Muningienė rašė: „Vasarą, kai užpučia purslų, vis šiokia tokia atgaiva, nes pavėsio tai niekur nėra, kaip autostradoje. Reikia veikiančio, o vakare ir šviečiančio.“ Vita Lija stebėjosi: „Nesuprantu, kodėl jis neveikia. Kituose miestuose visą vasarą veikia. Telšiuose ne taip kaip kituose miestuose.“ Daiva Arl, greičiausiai, rajono merą Tomą Katkų ragino: „P. Katkau, skaityk komentarus ir vėina karta daryk išvadas, juk turi dirbti žmonėms, visų pinigų nesurinksi, gal jau užteks?“, Arturas Grušas tvirtino: „Labai reikia, daug žmonių atvyksta pasigrožėti fontanu. Fontanas, svarbiausia, turi būti veikiantis ir džiuginti savo purslais ir srovėmis. Džiaugsis visi miestiečiai ir atvykę turistai.“ Tai Edita pyktelėjo: „Net Nevareėnuose, kiek pravažiuoji, „prūde“ veikia, o čia ežere gaila paleisti.“ Gediminas Ma turėjo kitą pasiūlymą: „Valymo įrenginys reikalingas Masčio ežere, ne fontanas.“ Virgaugas Brunonas pateikė savo minčių, kodėl fontanas būtinas: „Telšiams būtinai reikia fontano. Nesvarbu kokio, nesvarbu kur – svarbu, kad veiktų, tada galima būtų miesto svečius atsivesti ir parodyti. Ir pasakyti: „Va, čia mūsų Žemaitijos sostinės – Telšių – veikiantis fontanas.“ O dabar – tai parodija, savaitgaliai ir šventės, kai pilnas miestas turistų ir šiaip svečių vaikšto palei pakrantę ar miesto centrą, sako: „O pas mus net kaime yra veikiančių fontanų.“ Laimute Banyte svarstė: „Žinoma, reikia, bet tik tokio įvaizdžio, kai pradėjo veikti: ir su šviesomis, ir ne tik penkias minutes kas val., juk vanduo nekainuoja… turbūt labai daug elektros ima? Tai tada gal iš viso nereikia“, o Edmundas Samoška kirste nukirto: „Gali būti ir mažesnis, bet arčiau kranto ir kad visą laiką veiktų.“
„Telšių ŽINIŲ“ inf.