Eigirdžiuose atšvęsti Šv. Kryžiaus Išaukštinimo atlaidai, paminėtas parapijos 110 metų jubiliejus

Parašė:  2021-09-21

Rugsėjo 12 dieną į išpuoštą Eigirdžių Dievo Apvaizdos bažnyčią rinkosi eigirdiškiai, aplinkinių kaimų gyventojai, netrūko svečių ir iš tolimesnių Lietuvos kampelių. Visus juos sukvietė tradiciniai tituliniai Šventojo Kryžiaus Išaukštinimo atlaidai.
Šv. Mišioms vadovavo Lietuvos kunigų seminarijų parengiamojo kurso ugdytojas kunigas Valdemar Širvinski, jam patarnavo jo ugdytiniai Vytautas ir Tomas. Kunigo Valdemar jautrus ir įtaigus pamokslas apie Šv. Kryžiaus prasmę kataliko gyvenime kvietė susimąstyti, ragino visus pasinaudoti Šv. Kryžiaus teikiama dvasinės apsaugos galia. Šventų Mišių metu tikinčiuosius džiugino vargonininkės Violetos Bendės ir iš Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros atvykusios jaunimo grupės giesmės. Liturginės šventės pabaigoje kunigas Sigitas Grigas glaustai paminėjo Eigirdžių parapijos istorijos faktus ir priminė, kad švenčiama graži Eigirdžių parapijos 110 metų sukaktis. O 1921 m. – prieš 100 metų – Eigirdžiuose buvo įsteigta Lietuvos katalikų jaunimo sąjungos (nuo 1933 m. federacijos) pavasarininkų kuopelė, kurios gyvavimą liudija išsaugotas paminklas bažnyčios šventoriuje. Pavasarininkai turėjo savo įstatus, nustatytas veiklos kryptis, vadovybę, jų šūkis – ,,Dievui ir Tėvynei“, vėliavą, uniformą, himną (iki 1922 m. buvo Maironio ,,Lietuva brangi“, nuo 1922 m. – kunigo K. Žitkaus sukurtas ,,Sukruskime, broliai ir sesės, drauge“). Kunigo Sigito Grigo ir vargonininkės iniciatyva himnas buvo sugiedotas ir Eigirdžių bažnyčioje.
Klebonas pristatė parapijos ,,Carito“ veiklą, padėkojo „karitiečiams“ už pagalbą žmonėms, patiriantiems vargą, socialinę atskirtį, nepriteklių, už kitus gerus darbus ir pagalbą tvarkant bei puošiant bažnyčią atlaidams. Kartu su parapijos ,,Carito“ koordinatore Danute Juškiene pasveikino ilgametę „karitietę“ Janiną Rimgailienę, atšventusią gražų 80 metų jubiliejų, įteikė Telšių vyskupo Algirdo Jurevičiaus ir Telšių vyskupijos ,,Carito“ direktorės Jūratės Damanskienės pasirašytą padėkos raštą. Taip pat J. E. vyskupo ir ,,Carito“ direktorės padėkos raštas įteiktas visiems Eigirdžių parapijos „karitiečiams“ už geranorišką pasiryžimą padėti ir nuoširdžią tarnystę silpniausiems dvasinės bei materialinės pagalbos reikalingiems Eigirdžių ir aplinkinių kaimų žmonėms, šeimoms, už pagalbą rūpinantis bažnyčia ir jos aplinka, organizuojant gerumo akcijas.
Po liturginės šventės bažnyčioje niekas neskubėjo namo: skambėjo nuotaikingos kapelos dainos, atliekamos Lietuvos neįgaliųjų ir pensininkų bendrijos kapelos ,,Dar pabūkim“ (vadovas Vincas Varpiotas), vaišinosi skania sriuba, kurią agapei išvirė ir visus kvietė jos paragauti Asta ir Arūnas Gedvilai. Kad žmonės nesušaltų, turėtų kur atsisėsti, Degaičių seniūnijos seniūnas Leonidas Jegorovas kartu su seniūnijos darbuotojais pastatė palapinę, suvežė stalus ir suolus. Žmonės, išsiilgę bendravimo, pabuvimo kartu, kalbėjosi, dainavo, kai kurie ne vieną šokį sušoko.
Eigirdžių Dievo Apvaizdos parapijos ,,Carito“ koordinatorė
Danutė JUŠKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar pritariate, kad Regioninės Telšių ligoninės dalininke taptų LR sveikatos apsaugos ministerija?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt