Poezija jurginams žydint

Parašė:  2021-09-21

Tradicija tapęs ir ketvirtąjį kartą vykęs poezijos vakaras „Jurginams žydint“ Žemaičių kaimo muziejuje sukvietė būrį poezijos žodžio gerbėjų.
Brandžiomis eilėmis dalinosi Steponas Algirdas Dačkevičius, Irena Daubarienė, Virginija Lapinskienė, Ieva Sigita Naglienė, kan. Andriejus Sabaliauskas, Elena Borusevičiūtė-Šidlauskienė, Daiva Živatkauskienė,

vakaro viešnia – Liucija Jagielienė iš Mažeikių. Muzikos kūrinius dovanojo brolis Piercarlo Manzo SDB ir Žemaičių muziejaus „Alka“ muziejininkė-edukatorė Diana Bomblauskienė.

„Prisiliesti, prisiglausti prie žodžių atvirumo, prie minčių šaltinio iš kiekvienos širdies ir pajausti šitokį gerumą; kai nėra poezijoje jokios atskirties…“ – eilėmis apie

šiltą, nuoširdų bendravimą, sklandančią sakralinę dvasią, jaukumą ir poetinio žodžio bendrumą renginyje atsiliepė viešnia L. Jagielienė, išleidusi net aštuonias poezijos knygeles.

 

Rudens saulėlydį pasitinkantį poezijos vakarą organizavo telšiškių literatų ir poetų siela Irena Daubarienė. Ji džiaugėsi gausiai susibūrusiais poetais, norinčiais su klausytojais pasidalinti savo eilėmis. „Žodžio gelmės galia, nuskęstanti klausytojų akyse ir, tikiu, širdyse. Tai ypatingas energijų mainų momentas“, – pasibaigus renginiui kalbėjo I. Daubarienė.
Pirmasis šviesaus atminimo kunigo monsinjoro Tado Poškos gimimo šimtmečiui įprasminti jo eilėmis vakarą pradėjo kanauninkas Andriejus Sabaliauskas, vakarą praturtino skambios D. Bomblauskienės dainos,

mintimis, išgyvenimais, sudėtais į eilėraščių eilutes dalinęsi poetai linkėjo skambėti širdžių muzikai ir gyvuoti žodžiui Telšių žemėje.

Renginyje drauge su gausiu būriu poetų dalyvavo Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Telšių vyskupo generalvikaras Vilius Viktoravičius. Pajuokauta, kad šis renginys išaugo į tarptautinį lygmenį, mat gitara grojo ir nuostabiai lietuviškai bei itališkai dainavo brolis vienuolis salezietis, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos kapelionas P. Manzo. Poetams įteiktos Žemaičių muziejaus „Alka“ dovanos ir jurginų puokštės iš Žemaičių kaimo muziejaus sodo, vakaro svečiai pavaišinti raudonskruosčiais obuoliais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar pritariate, kad Regioninės Telšių ligoninės dalininke taptų LR sveikatos apsaugos ministerija?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt