Rubrikoje „Klausk drąsiai“ į skaitytojų klausimus atsako Luokės seniūnijos seniūnas Erikas Volskis.
– Mūsų Luokėje gražios apylinkės, daug turistų. Ar nereikėtų jiems daugiau dėmesio? Atvažiavusiems nėr kur nė užkąsti.
– Taip, Luokėje su maitinimu turime problemą, kurios išspręsti nepavyksta. Prieš keletą metų buvo atsidariusi kavinė „Šatrijos legenda“, tačiau ją teko uždaryti dėl klientų stygiaus, nors maistas buvo skanus ir nebrangus. Dabar kavinė dirba tik pagal išankstinius užsakymus. Taip pat Luokės seniūnijoje esančiame Biržuvėnų dvare pagal užsakymą vyksta žemaitiško maisto degustacijos su edukacine programa.
Šiuo metu Šatrijos gatvėje, pasukus Viekšnalių kryptimi, rengiamasi atidaryti nedidelę jaukią užkandinę. Tikimės, kad jau pavasario pradžioje ji pradės veikti.
– Kokie planai įveiklinti Šatrijos kalną?
– Žemaičių kalnų karalienė – Šatrija. Tai viena iš 10 gražiausių regyklų Lietuvoje. Šatrijos piliakalnis 2012 metais buvo pritaikytas lankyti. Nuo to laiko kiekvienais metais prižiūrimas ir puoselėjamas Varnių regioninio parko ir Luokės seniūnijos darbuotojų, o priežiūros darbai finansuojami iš Telšių rajono savivaldybės biudžeto. Šatrijos piliakalnio priežiūra rūpinasi ir vietos bendruomenės.
Svarbiausi jau ilgą laiką vykstantys ir tradiciniais tapę renginiai: Rasų šventė ant Šatrijos, Baltų vienybės diena – Ugnies sąšauka, sutampanti su rudens lygiadieniu. Šie renginiai sutraukia gausybę žmonių.
Taip pat ant kalno vyksta edukacinės programos su Šatrijos raganaitėmis, tik tai reikia iš anksto suderinti su Luokės kultūros centru.
Šatriją gausiai ir nuolat lanko žmonės iš visos Lietuvos ir aplinkinių šalių.
Vasarą per dieną šį kalną aplanko apie 200–300 lankytojų.
Šalia Šatrijos ant Raudonkalnio kūrenasi amžinoji ugnis. Tai gyvas paprotys, kuris šiose vietose buvo aprašytas prieš 600 metų.
– Girdėjau, greitu laiku uždarys gimnaziją. Ar negaila, ar ką nors dėl to darote?
– Luokės Vytauto Kleivos gimnazija, kaip mokymo įstaiga, kol kas tikrai nebus uždaryta, tik nuo 2024 m. rugsėjo 1 d. nebebus formuojama 11 klasė.
Kadangi mažėja mokinių ir klasių komplektų skaičius, o mokyklos pastato projektinis pajėgumas didesnis negu mokyklos užpildymas, todėl priimtas sprendimas ateityje nebeformuoti 11 klasės. Tai valstybės vykdoma pertvarka, kuriai mes nepajėgūs daryti įtakos.