„Cyruliuks“ iš Varnių moka daug ir kantriai dirbti

Parašė:  2011-01-24

Vaikų folkloro ansamblis „Cyruliuks“ Varniuose susibūrė 2006 m. tuometinės Varnių kultūros centro direktorės Ritos Viktoravičienės iniciatyva.
2010 m. balandžio 6-ąją kolektyvui vadovauti pradėjo Rima Servienė.

Kolektyvo nariai
„Cyruliuke“ šiuo metu yra 14 narių (13 mergaičių, 1 berniukas). R. Servienė pasakojo, kad vaikus sudominti folkloru nėra sudėtinga. Kolektyvo nariai puikiai supranta jo reikšmę. Žino, kad, norit gero rezultato, reikia sunkiai ir daug dirbti. Į repeticijos visi renkasi gana aktyviai, jei reikia, net ir per atostogas.
Vadovė ypač džiaugiasi ilgamečiais ansamblio nariais: Tomu Bunkevičiumi, Akvile, Viktorija ir Vitalija Bunkevičiutėmis, Urte ir Goda Šedvilaitėmis, Ugne Naglyte, Vaiva Tekoriute ir Gabija Kasmauskaite.
„Cyruliuko“ išskirtinumas – ansamblyje dainuoja trijų šeimų atžalos. Anot pašnekovės, vaikai labai muzikalūs, todėl su jais malonu dirbti.


Įvairus repertuaras
Varniškiai dainuoja žemaitiškas dainas. Vadovei ypač svarbu, kad jos būtų užrašytos Varnių apylinkėse. Be dainavimo kolektyvo pasirodymai paįvairinami sekamomis sakmėmis.
Vadovė visada stengiasi į savo repertuarą įtraukti mįslių, orų spėjimų, paukščių pamėgdžiojimų. Žiūrovo akį pamalonina liaudies šokiais, rateliais. Mergaitės moka groti ir kanklėmis.
„Parinkti repertuarą nėra sunkus darbas. Ketverius metus mokiausi folkloro, tad turiu pakankamai žinių ir medžiagos. Taip pat esu pati nemažai dainų užrašiusi iš pateikėjų. Kartais problemų kyla dėl to, kad daina paprasta, graži, bet „nelimpa“, ir tiek, tada su vaikais visi draugiškai sprendžiame dainuoti ją ar ne“, – pasakojo R. Servienė.
Laimėjimai
Vaikų folkloro ansamblis „Cyruliuks“ 2009 metais dalyvavo respublikinėje dainų šventėje. Kolektyvas yra pelnęs Telšių apskrities konkurso „Žemaičių talentai“ pagrindinį prizą.
„Cyruliuks“ 2010 m. birželio mėnesį dalyvavo vaikų folkloro festivalyje „Aš pasiejau veina popa“, vykusiame Telšiuose. Tais pačiais metais vaikai koncertavo Varnių miesto šventėje.

2010 m. lapkričio mėnesį pasirodė Ryškėnuose, svečių teisėmis dalyvavo renginyje „Mažieji Žemaitijos talentai“.
„Cyruliuko“ dainų galime išgirsti dažname Varnių kultūros ir jaunimo organizuojamame renginyje.
Apie folklorą
„Folkloras yra visa tai, ką mes, jaunesnioji karta, turime išsaugoti. O kaip išsaugosime, jei neperteiksime mūsų vaikams. Manau, kad kiekvienas tautosakoje gali rasti sau artimą sritį“, – kalbėjo moteris.
Įsikūrė ansamblis
Varnių seniūnijos kultūros ir jaunimo centro vaikų folkloro ansamblį „Cyruliuks“ įkūrusi Rita Viktoravičienė „Telšių ŽINIOMS“ pasakojo, kaip jai kilo mintis miestelyje suburti folkloro ansamblį.
„Prieš keletą metų Varniuose pagal projektą buvo organizuojama amatų stovykla, kurioje dalyvavo Varnių seniūnijos vaikai. Juos įvairūs specialistai mokė folkloro: dainų, šokių, sakmių ir pan.“, – kalbėjo moteris.
Tada R. Viktoravičienė ir supratusi, kad šiuo keliu reikia judėti pirmyn. Taip atsirado vaikų folkloro ansamblis „Cyruliuks“. Nuo tos dienos kolektyvas ėmė augti, o vadovės noras gilintis į folklorą vis didėjo. Ansamblis vis dažniau ėmė rodytis vietos renginiuose, išvykti į kitus miestus.
Folkloras, anot Ritos, šiuo metu yra labai populiarus, atgaivintas. O informacijos apie jį labai daug, reikia tik žinoti, kur jos ieškoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt