Asfaltas bus: Baltijos g. įtraukta į rezervinių gatvių sąrašą

Parašė:  2009-09-10

Jau ne kartą esame rašę apie Baltijos gatvės Telšiuose gyventojų nusiskundimus ir nueitus kryžiaus kelius dėl to, kad bemaž ilgiausia (ne pagrindinė) vadinamojo miškų ūkio mikrorajono gatvė iki šiol yra dar neišasfaltuota. Šią problemą iškėlė ir į mūsų redakciją kreipęsis telšiškis – su jo laišku netrukome atsidurti prie Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Juliaus Lečkausko kabineto durų ir paklausti, ar visgi kada nors Baltijos gatvės gyventojai sulauks asfalto ir pasibaigs jų kančios dėl nuolatinių dulkių, nepatogumų, purvynų.

Laiškas

Laiške telšiškis neslėpė savo pasipiktinimo ir nusivylimo dėl to, kad per tiek metų, kada milijonai išleidžiami įvairioms statyboms, rajono valdžia nė pirštelio nepajudino, jog būtų išspręsta Baltijos gatvės gyventojų ne vienerių metų problema – išasfaltuota minėta gatvė.

„Netiesiogiai ši tema aktuali visiems telšiškiams, tiesiogiai – Baltijos gatvės gyventojams. Mane ši tema liečia tiek, kiek tai liečia man artimus žmones. Jų kančios – mano kančios. Klausimas labai paprastas ir elementarus: kodėl viena ilgiausių gatvių (ne pagrindinių) iki šiol yra neasfaltuota? Tai yra bene ilgiausia (daugiau nei 1 km ilgio) didžiausio privačių gyvenamųjų namų rajono gatvė. Ji skersai (žiūrint, kaip matuosi) driekiasi per visą šį mikrorajoną ir praktiškai pasiekia Telšių miesto ribas. Taigi kodėl ji iki šiol yra neasfaltuota? Šis klausimas jau seniai ritasi žmonių lūpomis. Manęs netenkina atsakymas, jog dabar krizė, Savivaldybė skęsta skolose ir kad Europos Sąjunga sumažino finansavimą. Tai nėra pasiteisinimas, nes, kai ir gyvenome kaip inkstai taukuose, net kalbos nebuvo apie šios gatvės asfaltavimą.

Savivaldybė išlaidavo ne pagal kišenę ir bala žino, kur tie pinigai buvo išleisti. Bandžiau mintyse permesti visas didesnes Telšių miesto gatves ir neradau nė vienos didesnės, kuri nebūtų asfaltuota. Kuo Baltijos gatvė išskirtinė, kad jos negali padengti asfaltas? Kodėl žmonės kiekvieną vasarą langus turi plauti kas antrą dieną? Kodėl, kai lauke karšta ir tvanku, negali atsidaryti langų? Atsakymas paprastas: nes koks nors „kelių erelis“ arba „piemuo“ ant keturračio motociklo taip praskrodžia gatvės ruožą, lyg tai būtų autokroso trasa. Po šitokių viražų liekamasis reiškinys – dulkių debesis, kuris nusėda ant langų, sienų, o jei langas į kambarį praviras, tai dulkės kambaryje sukuria „miglą“ akyse ir pilkšvą „dangą“ ant baldų ir buitinių prietaisų. Kodėl mes turime tai kęsti?

Šis rajonas dėl kažkokių priežasčių (tikiuosi, kad jos bus įvardintos) nuolat yra ignoruojamas. Galima paminėti prieš keletą metų vykdytą remontą Valančiaus ir Butkų Juzės (kuri kertasi su Baltijos gatve) gatvės pradžioje, kai buvo tvarkoma šiluminė trasa. Gatvės buvo asfaltuotos. Po remonto vietoj asfalto atsirado žvyras ir duobės. Juokingiausia, kad pusė gatvės padengta asfaltu, o kita pusė – žvyru.

Tiesa, negalima visai apšmeižti kelininkų. Jie truputį „patvarkė“ tą ruožą – papylė skaldos, kurios šiandien nelabai ir berasi. Kai kur kelias į garažus geresnis nei šių gatvių atkarpose. Paklausiu liaudiškai: kur reikalas? Kodėl į visa tai žiūrima pro pirštus? Kodėl anksčiau nebuvo imtasi veiksmų? Ir galiausiai – kada gi pagaliau bus imtasi atitinkamų veiksmų? Norėčiau išgirsti argumentuotus ir logine seka pateiktus atsakymus“, – laiške rašo telšiškis.

Asfaltuos kitų metų rudenį

Paklaustas, koks likimas laukia Baltijos gatvės, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas J. Lečkauskas atsakė, jog Baltijos gatvę praėjusiame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai įtraukė į rezervinių gatvių sąrašą. „Dabar yra įvykę Palangos ir Kepyklos gatvių konkursai. Nors dar nėra su laimėtojais pasirašytos sutartys, tačiau, jei kainos nekis, liks pinigų rezervinėms gatvėms tvarkyti, – pasakojo J. Lečkauskas. – Pagal dabartines laimėtojų kainas likusių pinigų turėtų užtekti Baltijos gatvei asfaltuoti, ir šiuo metu jau esame pradėję ruošti dokumentus šiems darbams.“ Anot Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, nuo kalbų iki Baltijos gatvės asfaltavimo darbų praeis apytiksliai metai: „Kol bus parengtas projektas, įvyks konkursas, greičiausiai kitų metų rudenį prasidės darbai.“ Pašnekovas teigė suprantantis, jog minėta gatvė yra prasta bei svarbi Telšiams, juolab kad yra numatyta ir Muziejaus gatvės rekonstrukcija, o Baltijos gatvė yra pastarosios rezervinė, tad prasidėjus rekonstrukcijai ji gali tapti aplinkkeliu. Tiesa, Muziejaus gatvės rekonstrukcija šiuo metu yra pakibusi ties nežinia – esą jai dėl ekonominio sunkmečio pritrūko pinigų.

Kodėl taip ilgai delsta asfaltuoti vieną iš ilgesnių gatvių vadinamajame miškų ūkio mikrorajone, J. Lečkauskas tvirtino, jog tai padaryta atsižvelgiant į transporto aktyvumą: „Intensyviausia ir prasčiausia ten buvo P. Genio gatvė, dėl to buvo nuspręsta ją pirmiausia sutvarkyti. Dabar bus tvarkoma Baltijos gatvė, o po jos – Žarėnų ir Miško gatvės.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar pritariate, kad Regioninės Telšių ligoninės dalininke taptų LR sveikatos apsaugos ministerija?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt