Ar Jūsų vartojamas vitaminas D veikia?

Parašė:  2021-04-13

Rinkoje prekiaujama daugybės skirtingų prekės ženklų vitaminu D, bet vos keleto jų poveikis patvirtintas moksliniais dokumentais. Šiuo metu ruošiama arba jau atlikta keletas įdomių su vitaminu D susijusių mokslinių projektų. Kai kurių tyrimų metu nustatyta, kurie papildai iš tikrųjų sugeba padidinti „saulės vitamino“ kiekį žmogaus organizme.
„Nutrients“* žurnale publikuota apie neseniai atliktą tyrimą, kai 43-ijų žmonių grupei paskirta vartoti „D-Pearls“, kurio sudėtyje yra 40 mikrogramų vitamino D, o kitai grupei – atitinkamas placebo kiekis. Tyrimą atliko norvegų ir amerikiečių mokslininkai.
Tyrimo pradžioje (tai buvo pavasaris) abiejų grupių tiriamųjų kraujyje buvo panašūs vitamino D kiekiai – apie 60 nmol/l, o toks kiekis laikomas normaliu.
Žiemą paprastai sumažėja
Žiemą vitamino D kiekis organizme paprastai sumažėja. Taip nutinka dėl to, kad saulė danguje pakyla nepakankamai aukštai, kad mūsų oda, saulės spindulių padedama, sugebėtų sintetinti vitaminą D. Be to, su maistu gauname per mažai vitamino D žiemą saulės šviesos trūkumo lemiamai vitamino stokai kompensuoti.
Nenuostabu, kad, kaip ir manyta, aukščiau paminėto tyrimo placebo grupės tiriamųjų kraujyje kitą pavasarį buvo nedaug vitamino D – vidutiniškai jo kiekiai sumažėjo iki 47 nmol/l.


„D-Pearls“ optimaliai pagerino vitamino D kiekį
Visus penkis tyrimo mėnesius po 40 mikrogramų „D-Pearls“ papildo vartojusių tiriamųjų grupės situacija buvo visiškai kitokia. Jų kraujyje vitamino D kiekiai vidutiniškai padidėjo iki 75 nmol/l; tokį kiekį sveikatos specialistai laiko optimaliu.
Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad „D-Pearls“ papildas gerai įsisavinamas ir veiksmingai padidina vitamino D kiekį kraujyje, net jei žiemos saulė nepajėgia to padaryti.
„D-Pearls“ sudėtyje yra natūralaus vitamino D3, ištirpinto alyvuogių aliejuje želatinos kapsulėse. Aliejus padeda organizmui geriau įsisavinti šią riebaluose tirpią maistinę medžiagą, o nedideles kapsules lengva praryti ar sukramtyti.
„D-Pearls“ būna skirtingo stiprumo, tad galite pasirinkti metų laiką ir jūsų poreikius atitinkančią dozę.
*Vitamin D Supplementation during Winter: Effects on Stress Resilience in a Randomized Control Trial
Hansen, A. L.; Ambroziak, G.; Thornton, D.; Mundt, J. C.; Kahn, R. E.; Dahl, L.; Waage, L.; Kattenbraker, D.; Araujo, P.; Murison, R.; Rypdal, K.; Grung, B.
Nutrients, 2020, 12, 3258.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt