Aktuali informacija apie koronavirusą ir vakcinaciją Telšių rajone

Parašė:  2021-04-16

Remiantis 2021 m. balandžio 14 d. duomenimis, Telšių rajone paskiepyta 7 219 asmenų.
Telšių rajono gyventojai, priklausantys 65 metų ir vyresnių asmenų grupei, kviečiami registruotis dėl skiepijimo nuo COVID-19 ligos savarankiškai arba su artimųjų pagalba telefono numeriu 8 630 08653 arba 8 685 37429.
2021 m. balandžio 13 d. vyko Telšių rajono savivaldybės nuotolinis Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Jo metu nutarta vakcinavimą vykdančioms asmens sveikatos įstaigoms, nesant norinčių skiepytis turimomis vakcinomis 65 m. ir vyresnių prioritetinei grupei priklausančių asmenų, leisti skiepyti visomis tuo metu vakcinavimo vietose esančiomis vakcinomis 1.15 (asmenis, dirbančius arba teikiančius paslaugas švietimo įstaigose) ir 1.17 (asmenis, jaunesnius kaip 65 metai, bet sergančius lėtinėmis ligomis) prioritetinėms grupėms priklausančius asmenis bei 1.20 prioritetinei grupei priklausančius policijos ir priešgaisrinės tarnybos pareigūnus (asmenis, vykdančius gyvybiškai svarbias valstybės ir visuomenės funkcijas ir kontaktuojančius su kitais asmenimis). Taip pat nutarta leisti jaunesnius nei 18 m. abiturientus skiepyti gamintojo „Pfizer-BioNTech“ vakcina „Comirnaty“.
Telšių rajone veikiančių didžiųjų įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovai kviečiami sudaryti darbuotojų, norinčių skiepytis nuo COVID-19 ligos vakcina, sąrašus ir teikti juos už vakcinaciją rajone atsakingiems asmenims el. paštu: covidskiepai@tpoliklinika.lt
Įmonių darbuotojai gali rinktis bet kurią vakciną. Tiesa, tikėtina, kad šiuo metu greičiau bus paskiepyti asmenys, norintys skiepytis vakcina „Vaxzevria“. „Pfizer-BioNTech“ ar „Modernos“ vakcinų gali tekti luktelti ilgesnį laiką dėl jau susidariusios laukiančiųjų eilės. Pastarųjų vakcinų rūšių laukia 65 m. ir vyresnių grupės gyventojai, švietimo įstaigų darbuotojai, jaunesnių kaip 65 m., bet turinčių lėtinių ligų, ir kt. prioritetinių grupių gyventojai.
Atkreipiame dėmesį, kad į sąrašą neįtraukiami darbuotojai, jei per pastarąsias 180 dienų iki skiepijimo buvo nustatyta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), išskyrus, kai prieš skiepijimą antikūnų tyrimo rezultatai yra neigiami (tarp nustatytos COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) ir antikūnų tyrimo turi praeiti ne mažiau kaip 3 savaitės). Taip pat jei prieš skiepijimą antikūnų tyrimo rezultatas yra teigiamas ir nėra praėję 60 dienų nuo teigiamo antikūnų tyrimo rezultato dienos.


Vakcina „Vaxzevria“ yra skiepijama dviem dozėmis, tarp jų darant 4–12 savaičių pertrauką. Kadangi po ilgesnės pertraukos formuojasi daugiau antikūnų, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja taikyti maksimalią 12 savaičių pertrauką. Atsižvelgdamos į pacientų individualias aplinkybes, skiepijančios įstaigos gali pasiūlyti trumpesnį laiko tarpą, bet jis negali būti trumpesnis nei 4 savaitės.
Pagal visą skiepijimo schemą paskiepytiems gyventojams yra taikoma išimtis atvykstant iš užsienio: tokiems asmenims nereikia prieš atvykstant į Lietuvą atlikti COVID-19 tyrimo ir atvykus izoliuotis 10 dienų. Visiškai paskiepytiems asmenims Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sprendimu taip pat gali būti taikoma izoliacijos išimtis po turėto didelės rizikos kontakto su sergančiu COVID-19 liga.
Informacija apie koronavirusą rajone
2021 m. balandžio 14 d. Statistikos departamento duomenimis, Telšių rajono savivaldybėje COVID-19 liga šiuo metu serga 43 asmenys. Nuo koronaviruso infekcijos jau yra pasveikę 2 442 gyventojai. Iš viso nustatyta COVID-19 ligos atvejų – 2 644, mirė nuo COVID-19 ligos 78 rajono gyventojai.
Sveikatos priežiūros ir socialinės globos įstaigos
Balandžio 14 d. fiksuotais epidemiologiniais duomenimis, Telšių rajono savivaldybės asmens sveikatos priežiūros ir socialinės globos įstaigose COVID-19 liga sergančių nėra.
Švietimo įstaigos

Nuo balandžio 13 d. iki balandžio 26 d. Telšių rajono Ubiškės mokykloje-daugiafunkciame centre yra įvestas infekcijų plitimą ribojantis režimas.


SVARBIAUSI KONTAKTAI:
Telšių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovės tel. +370 611 07033.
Telšių rajono savivaldybės socialinės pagalbos koordinatoriaus tel. +370 686 62931.
Telšių rajono savivaldybės gydytojos tel. +370 665 44670.
Telšių mobiliojo punkto koordinatoriaus tel. +370 611 22138.
Nacionalinės visuomenės sveikatos centro (konsultacijos saviizoliacijos klausimais, turėjus kontaktą su užsikrėtusiuoju) tel. +370 52 649676.


Sveikatos linkėdama – Telšių rajono savivaldybė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt