„Telšių ŽINIŲ“ redakciją pasiekė informacija apie tai, kad iš UAB „Litesko“ filialo „Telšių šiluma“ direktoriaus pareigų atleistas ilgametis filialo vadovas Alfredas Miltenis. Neoficialiais duomenimis, A. Miltenis pareigų neteko dėl problemų su teisėsauga.
„Ši informacija nėra teisinga, – „Telšių ŽINIOMS“ komentavo UAB „Litesko“ atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas. – A. Miltenis šiuo metu yra ilgalaikėse atostogose. Galiu pasakyti tiek, kad šiuo metu mūsų bendrovės centrinė būstinė atlieka vidinį tyrimą. Apie jo išvadas kalbėti dar anksti.“ UAB „Litesko“ atstovas spaudai tvirtino nieko nežinantis apie A. Miltenio problemas su teisėsaugos institucijomis. Tačiau į klausimą, ar vidinis tyrimas turi sąsajų su filialo vadovo ilgalaikėmis atostogomis, N. Mikalajūnas atsakė: „Šias išvadas jau pasidarykite patys.“ Kas šiuo metu vadovauja UAB „Litesko“ filialui „Telšių šiluma“, atstovas spaudai atsakyti negalėjo, bet patikino, kad įmonė be vadovo tikrai neliks.
„Buvau sutikęs A. Miltenį, truputį kalbėjomės, – „Telšių ŽINIOMS“ pasakojo UAB „Telšių šilumos tinklai“ direktorius Jurgis Staševičius. – Man direktorius sakė, kad jo iš darbo neatleido, bet dviem mėnesiams iškomandiruoja į Daniją. O apie teismus tikrai nieko negirdėjau. Nenoriu daug spekuliuoti, tačiau gal ši rokiruotė UAB „Litesko“ yra naudinga prieš birželio mėnesį pasibaigiant „Telšių šilumos tinklų“ nuomos sutarčiai.“
A. Miltenis su žiniasklaida bendrauti atsisakė: paklaustas, dėl kokių priežasčių jis šiuo metu nebeeina UAB „Litesko“ filialo „Telšių šiluma“ direktoriaus pareigų, – numetė telefono ragelį, o vėliau į skambučius neatsakė.
Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva patikino, kad „Litesko“ filialo „Telšių šiluma“ vadovo pakeitimas yra tik bendrovės vidaus reikalas, jokių iniciatyvų iš Savivaldybės nebuvę – konfliktų nekilę, tai niekaip nesusiję su nuomos sutarties pabaiga.
Kadangi baigiasi nuomos sutartis ,,Litesko” su Telšių Savivaldybe ,tai savivaldybė praregėjo,kad nepasotinamas ,,Litesko” APETITAS pinigams tik didėja ,nors vadovaujant ,,Litesko” nebuvo renovuoti šilumos mazgai,pabrango šiluma ,kas gali paneigti ,kad 2006m ,sušalddžius visus Telšius ,2013.01.27 d. buvo prispausta Telšių raj.Taryba padengti ,,Litesko” patirtas ,bet neapmokėtas išlaidas atbuline data apie 1,5 milijono.O vėzdas tai šventas ,kainų komisijos pritarimas.2014m pingant dujoms ,o šilumos kaina brangsta ,nors p. Butkevičius aiškina,kad negali brangti. Kadangi mero rinkimai už gero men. manau,kad bus išrinktas tas ,kuris sugebės nutraukti auksinę ,,LITESKO” SUTARTĮ,O TELŠIŲ GYVENTOJAI galės atsikvėpti nuo nesibaigiančių teismų .
Litesko tai nuplauna pinigus neblogai, kainos kiekvieną mėnesį už karštą vandenį, vis didėja, turbūt patys nustatinėja…kad patiems daugiau liktų..
Telšiuose šilumos energija viena iš brangiausių Lietuvoje. Savivaldybės administracija savo internetiniame puslapyje privalėtų informuoti ir paaiškinti jos rinkėjams, kodėl, dešimtimis procentų pingant gamtinėms dujoms, šilumos energija brangsta. Kokie užkulisiniai Savivaldybės ir „Litesko” susitarimai įtakoja brangimą. Gyventojai tikrai „Liteskui” neskolingi. Pateikiu kainų augimo dinamiką už 2014metų paskutinius mėn.: rugsėjis 257,022 Lt/MWh; spalis 264,761 Lt/MWh; lapkritis 266,614 Lt/MWh; gruodis 269,339 Lt/MWh, kainos su PVM. Kodėl? Pateiktos kainos nurodytos „Litesko” sąskaitose šilumos energijos vartotojams. Gal laikraščio redakcija galėtų gauti Savivaldybės išaiškinimą dėl augančių kainų?
VBS agentūroje kalbama,kad vyriausiam valdovukui šilumininkai mokėdavo duoklę kaip tikram viršininkui,gana solidžią sumelę.Taipogi žinoma,kad karšto vandens skaitiklius vedžiojo TO paties valdovuko giminaitis gyręsis,kad per dieną po tūkst.litų uždirbdavęs,todėl ir tenka mokėti”aptarnavimo”ir „nuskaitymo”ir t.t.išmaniuosius mokesčius.Kas galėtų paneigti,kad pats valdovas nesumanė pasirūpinti šviesia ateitimi jei nebeišrinks i postą.Tuo rūpinosi ir anas buvęs valdovukas kai susikūrė menų inkubatorių kur dabar šildosi ir vargo nemato nes versliukas kaip ir privatus.