
Aplinkos apsaugos departamentas šių metų balandžio 1–birželio 21 dienomis organizuoja akciją „Aplinkosaugos sąlygos vandens telkiniuose“. Didelis dėmesys bus skiriamas Lietuvos vandens telkiniams ir aplinkosaugos reikalavimų laikymuisi plaukiojant vandens transporto priemonėmis, bus organizuojami reidai.
Diana PUZERĖ
Reikalavimai
Aplinkosaugininkai primena, kad apribojimai vandens transporto priemonėms taikomi norint mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Pavyzdžiui, savaeigės plaukiojimo priemonės sukeltas triukšmas ir bangavimas trikdo paukščius ir prastina jų mitybą, variklio turbulencija kelia stresą ne tik žuvims, bet visai vandens gyvūnijai. Be to, į vandenį gali patekti degalų, tepalų, degimo produktų ir kitų kenksmingų medžiagų.
Šie reikalavimai ypač aktualūs ekosistemoms svarbiuose ežeruose arba gyvūnijai jautriu laikotarpiu. Tarkim, paukščių perėjimo laikotarpiu savaeigė plaukiojimo priemonė gali išbaidyti sparnuočius iš įprastų maitinimosi ar perėjimo vietų. Nubaidžius nuo lizdų perinčius paukščius atšąla kiaušinių dėtys – mažėja paukščių populiacijos.
Susiruošus pasiplaukioti vidaus degimo variklį turinčiomis plaukiojimo priemonėmis vandens telkiniuose svarbu pirmiausia įvertinti, kur, kada ir kaip tai galima daryti, atsižvelgti į plaukiojimo priemonės variklio galingumą, vandens telkinio dydį ir (arba) ar telkinys yra saugomoje teritorijoje.
Atsakomybė
Asmenims, pažeidusiems nustatytas sąlygas, taikoma atsakomybė, numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 267 straipsnyje.
Pažeidimai užtraukia baudą nuo 150 iki 1 500 eurų.
Numatyti administraciniai nusižengimai, padaryti pakartotinai, užtraukia baudą nuo 600 iki 3 000 eurų bei gali būti skiriamas savaeigės plaukiojimo priemonės konfiskavimas.