
Į laikraščio „Telšių ŽINIOS“ redakciją kreipėsi sunerimusi moteris, kuri vienoje iš rajono maisto prekių parduotuvių pirko raugintus agurkus vakuuminėje pakuotėje. Grįžusi namo ir atidariusi pakuotę suprato, kad agurkai minkšti, subliūškę ir sugedę. Moteris nežinojo, kaip elgtis, ir netikusią prekę išmetė. Ar teisingai pasielgė pirkėja?
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų teiraujamės: kaip elgtis tokioje situacijoje? Kokių taisyklių turi laikytis pardavėjai? Ar galima grąžinti prekę su pažeista vakuumine pakuote? Per kiek laiko tai galima padaryti ir kaip nustatyti vakuuminėje pakuotėje esančio produkto šviežumą?
Meida GAIŽAUSKAITĖ
Patirtis rodo, kad prieš kelis dešimtmečius parduotuvėse atsiradę maisto produktai vakuuminėse pakuotėse tapo vis paklausesni. Pakavimas pasitelkiant vakuumą esą padeda gerai išlaikyti produktų skonį ir formą, jų nebūtina suvartoti čia ir dabar, pailgėja galiojimo laikas bei šaldytuve užima mažiau vietos. Tačiau tokia pakuotė pirkėjui leidžia suabejoti produkto šviežumu, kadangi sudėtingiau nustatyti jo minkštumą ar kietumą, sunkiau matosi ir produkto spalva.
Dėl gautų skaitytojos skundų kreipėmės į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT).
VMVT atstovės spaudai Aistės Prielgauskaitės teigimu, pardavėjas maisto produktus turi laikyti pagal sąlygas, kurias nustato gamintojas, todėl produktai turi būti laikomi prisitaikant prie gamintojo nustatytų sąlygų.
Prekes galima grąžinti atvykus į parduotuvę, kurioje buvo pirkta netinkamos kokybės prekė. Jei maisto prekė nekokybiška, ją reikėtų grąžinti iškart.
„Pirkėjas, įsigijęs nekokybišką maisto produktą, turi teisę jį grąžinti pardavėjui (pateikęs pirkimo čekį) ir atgauti už jį sumokėtus pinigus“, – sakė atstovė spaudai.
Prieš perkant prekę labai svarbu atkreipti dėmesį į tinkamumo vartoti terminą, nurodytą ant pakuotės arba etiketėje. Taip pat prieš įsigydamas vakuumuotus maisto produktus pirkėjas gali ir turi vizualiai įvertinti, ar nėra matomų maisto ar jo pakuotės pakitimų. Pavyzdžiui, ar maisto pakuotė nėra pažeista, ar nesuplyšusi, neatidaryta, neišsipūtusi bei ar maistas yra jam būdingos išvaizdos ir pan.
„Šiuo skaitytojos pateiktu atveju greičiausiai galėjo būti pažeistas pakuotės sandarumas, tačiau norint tiksliau nustatyti reikėtų atlikti tyrimą, imti mėginius ir pan.“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė spaudai A. Prielgauskaitė.