Širdies virpesys, pasididžiavimas, ramybė – visa tai šeštadienio popietę aplankė atėjusius į Plungės kultūros centrą pasidžiaugti kasmetine Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokinių ir mokytojų šventine dovana visuomenei – tradiciniu koncertu „Kalėdų belaukiant“. Dainos, muzika, šokiai buvo tarsi ženklas, kad visai netrukus į namus įžengs didžiosios metų šventės.
Jolanta VASILIAUSKIENĖ
„Kalėdos – tai nenuilstamo laukimo dovana, kurią atverti gali švelni, kantri ir drąsi širdis. Ši dovana – brangiausia, kurią privalome mylėti. Juk Kalėdos – ne tik dovanų išpakavimas, bet ir širdies atvėrimas“, – į susirinkusiuosius kreipėsi šventės vedėjai.
O širdis atvėrė ir pakvietęs nutiesti tiltus šventinį koncertą pradėjo vokalinis ansamblis „Drugelis“ (mokytoja Lina Balbošiovienė).
Pasveikinti mokyklos bendruomenės ir kitų susirinkusiųjų atvyko Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. „Šventės – tas laikotarpis, kai gamta priverčia mus šiek tiek stabtelėti. Turbūt advento laikotarpis ir yra skirtas tam, kad mes stabtelėtume, kad turėtume laiko skirti sau, savo artimam žmogui, giminėms, pažįstamiems, kaimynams, linkėdami vieni kitiems šilumos, šviesos, meilės. Džiaugiamės, kad turime elitinę meno mokyklą čia, Plungėje. Didžiuojuosi tuo, kad jūsų vaikai, lankydami šią mokyklą, pasiekia tokių puikių rezultatų. Ir jums šiandien, žiūrint į šią sceną, klausantis nuostabių atlikėjų, turbūt pats smagiausias jausmas – pasididžiavimo savo vaikais jausmas. Džiaukimės tuo momentu, džiaukimės ta akimirka, ji gal prabėgs labai greitai, bet labai giliai įsirėš atmintyje. Būkit laimingi, gražiai priimkit savo vaikus, artimuosius ir kaimynus, gražiai nusišypsokit galbūt ir tam, su kuriuo nelabai norite susitikti, tiesiog palinkėkite geros kloties“, – kalbėjo rajono vadovas.
Po gražių sveikinimo žodžių salę užliejo fortepijono muzikos garsai, kuriuos lyg mažus stebuklus kūrė Fortepijono skyriaus mokiniai, parengti mokytojų Romenos Bernotienės, Alionos Alminienės, Rimos Žilinskienės.
Fortepijono melodijas keitė klasikinių gitarų kvarteto atliekama muzika (mokytojas Edmundas Noreika). Švelniais prisilietimais širdį glostė jaunučių choro (vadovė Kornelija Kiseliova, koncertmeisteris Mantas Liutikas), berniukų ir jaunuolių choro (vadovė Rita Urniežienė, chormeisterė K. Kiseliova, akompaniatoriai M. Liutikas ir R. Žilinskienė) dainos. Jaunių choras ir styginių orkestras susirinkusiesiems dovanojo mažas, švelnias šv. Kalėdas (choro vadovė Irena Bakanauskienė, chormeisterė K. Kiseliova, orkestro vadovė Ieva Lygnugarienė, kapelmeisterės Asta Žebrauskienė, Žermena Kressin, perkusininkas Paulius Lygnugaris, koncertmeisteris Mindaugas Girčys).
Tikrą muzikos šventę sukūrė jaunieji akordeonistai, paruošti Laimos Jundulienės, Ligitos Veniulienės, ir saksofonininkų duetas (mokytojas Vidmantas Žilinskas, koncertmeisteris Remigijus Žukauskas). Na, o Tito Lapkausko ir Henriko Raibužio duetas nepaliko abejingų – pasibaigus kūriniui iš salės girdėjosi „bravo!“ (vaikinus ruošė mokytojos Danutė Zaveckienė ir Daiva Šimkienė).
Tradicinių, širdžiai artimų melodijų vingiais vedė kanklininkų ansamblis, vadovaujamas mokytojos Irenos Urbonienės, lietuvių liaudies šokis, skambant instrumentinio ansamblio melodijoms, nukėlė į krašto istorijos pradžią. Šokėjus ir instrumentinį ansamblį ruošė mokytojos Aida Brazdeikienė, I. Urbonienė, Ramunė Žebrauskienė ir L. Veniulienė.
„Šokis – viena seniausių meno formų. Nepriklausomai nuo žmogaus gyvenimo laikotarpio, noras išreikšti emocijas ir jausmus kūnu visada buvo žmoguje. Šokis – visų menų motina. Muzika ir poezija egzistuoja laike, tapyba ir architektūra – erdvėje, tačiau šokis gyvena vienu metu laike ir erdvėje. Kūrėjas ir kūryba susilieja į vieną visumą“, – kalbėjo renginio vedėjai, o klasikinio ir modernaus šokio subtilybes žiūrovams atskleidė mokytojų Loretos Vaitkutės, Editos Rimeikytės, A. Brazdeikienės ruoštos šokėjos.
Vis daugiau garso koncertui suteikė mušamųjų instrumentų ansamblis (vadovas Edmundas Juška) ir pučiamųjų instrumentų orkestro jaunesniųjų grupė (vadovas Artūras Urniežius, koncertmeisteris Romualdas Simonavičius).
Viskas turi pradžią ir pabaigą, tad ir beveik dvi valandas trukęs koncertas baigtas mokyklos direktorės R. Urniežienės sveikinimo žodžiais ir trankia pučiamųjų instrumentų orkestro muzika (vadovas A. Urniežius).