Šį rudenį dar pagražėjo Renavo dvaro sodyba – įrengtas naujas pėsčiųjų takas, informaciniai stendai, suremontuotas tiltelis, atlikti kiti darbai.
Renavo dvaro sodybos vadovai neabejoja, kad gražesnė ir patogesnė aplinka pritraukia daugiau lankytojų, o kartu skatina ir kultūrinį gyvenimą.
Renavo dvare jis ypač pagyvėja atšalus orams, kai visi renginiai persikelia į patalpas. Čia vyksta paskaitos, koncertai, spektakliai, į kuriuos atvažiuoja žmonės ir iš kaimyninių ar net atokesnių rajonų.
Stengtasi dėl lankytojų
Renavo dvaro sodybos direktorius Deividas Makavičius, kalbėdamas su „Santarve“, pasidžiaugė, kad sodyboje įrengtas naujas 110 kv. m pėsčiųjų takas, sutvarkytas eroduojantis žemės plotas, suremontuotas pėsčiųjų tiltelis per Varduvos upę, atliktas akmeninių laiptų turėklų kapitalinis remontas. Be to, teritorijoje pastatyta nemažai suoliukų, įvairių lauko gėlinių, šiukšliadėžių.
Lankytojų patogumui įrengta 12 informacinių stendų.
Direktorius akcentavo: visa tai padaryta ne dėl „pliusiuko“, o tam, kad lankytojai galėtų kuo daugiau pamatyti, sužinoti, pasigrožėti Renavo dvaro sodybos aplinka. Taip pat užtikrinamas lankytojų saugumas, nes tiltelis per Varduvą jau buvo avarinės būklės.
„Suoliukai sustatyti taip, kad žmonėms atsivertų kuo platesnis ir gražesnis vaizdas. Viskas padaryta taip, kad žmonėms būtų patogiau lankytis dvare, pamatyti tuos objektus, kurie iki šiol nebuvo prieinami. Pavyzdžiui, dvaro oranžerijos liekanas“, – pasakojo D. Makavičius.
Informacija skatina užeiti ir daugiau pamatyti
Nauji informaciniai stendai suteiks įvairių duomenų apie dvarą, kiekvienas čia atvažiavęs žmogus išsyk gali gauti svarbiausią informaciją.
„O kas susidomės, norės daugiau sužinoti, pamatyti, užeis į vidų. Tai tarsi savotiška paskata mus aplankyti ir daugiau sužinoti“, – kalbėjo Renavo dvaro sodybos direktorius.
D. Makavičiaus teigimu, net ir nedidelės permainos išsyk paįvairina, pagyvina kultūrinį gyvenimą.
„Atvėsus orams, vis daugiau renginių persikelia į Renavo dvarą. Veiklos turime tikrai nemažai. Žiūrovų prisirenka pilna salė. Pas mus būna ir mokamų, ir nemokamų renginių. Net jei ir reikia už bilietus sumokėti šiek tiek daugiau, sulaukiame gausaus žiūrovų būrio“, – kalbėjo direktorius.
Patys stengiasi sudominti
D. Makavičius sakė, kad nemokami renginiai būna tie, kuriems gaunamas finansavimas pagal projektus, parengtus pačių Renavo dvaro sodybos darbuotojų.
„O kai pasinaudoti mūsų kamerine aplinka, sale nori svečiai, jie mums moka nuomą už salę, tuomet dažniausiai ir bilietai atsiranda. Galiu pasidžiaugti, kad pas mus dažnai koncertuoja žinomi atlikėjai. Salė nėra didelė, joje netelpa keli šimtai žiūrovų, todėl ir bilietai brangesni“, – paaiškino D. Makavičius.
Direktorius tvirtino: Renavo dvaro sodybos darbuotojus džiugina kiekviena proga mažeikiškiams suteikti galimybę pabūti išskirtinėje aplinkoje, paklausyti geros muzikos ar pažiūrėti spektaklį. „Sulaukiame žiūrovų ir iš aplinkinių savivaldybių. Nusisamdę autobusą beveik į kiekvieną renginį atvažiuoja senjorai iš Akmenės rajono. Turim nuolatinių žiūrovų iš Telšių, būna, kad jų atvyksta net iš Klaipėdos“, – pasakojo direktorius.
Renginiai – vienas po kito
Vienas paskutinių Renavo dvaro sodybos renginių buvo dedikuotas sodams. XIX a. Renavo dvaras buvo minimas kaip turintis vienus gražiausių parkų ir sodų, be to, sodų tema labai aktuali ir dabar. Praėjusį penktadienį pranešimą „Renavo dvaro sodo istoriniai tyrimai“ skaitė prof. Rimvydas Laužikas, dr. Ingė Auželienė pristatė šio sodo tyrimo rezultatus, įdomesnes čia augančių vaismedžių veisles, pateikė priežiūros bei sodo sutvarkymo rekomendacijų.
Paskanavus Renavo sodo obuolių, iš jų padaryto sūrio, paragavus pyrago ir atsigėrus arbatos, visų susirinkusiųjų dėmesio laukė Juozo Vaičkaus „Skrajojamojo“ teatro spektaklis „Ivinskio obelys“ – Renavo dvare mokytojavusio Lauryno Roko Ivinskio prisiminimų, nostalgijos bei šviesios nuotaikos kupina pjesė (scenarijaus autorius – Jonas Kiriliauskas).
Renginys dvare numatytas ir šį penktadienį. Spalio 22 d. 18 val. vyks koncertas „Austėja Lukaitė duo: populiarioji klasika, Edith Piaf“.
Janina SRIBALIUTĖ