Artėjant šildymo sezonui, ugniagesiai gelbėtojai primena – dabar pats laikas išsivalyti dūmtraukius, apžiūrėti šildymo įrangą ir, jei reikia, susiremontuoti krosnis. Vykdoma prevencijos akcija „Būk budrus – išvenk gaisro“.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Telšių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Vilius Končius teigė, kad ugniagesiams gelbėtojams šį rudenį jau ne kartą teko važiuoti gesinti kaminuose degančių suodžių.
„Kai dūmtraukyje susikaupę suodžiai ir dervos užsidega, ugnis gali išplisti į degias pastato konstrukcijas. Todėl prieš pradedant kūrenimo sezoną iš dūmtraukių ir krosnių būtina išvalyti suodžius, o sezono metu, kūrenant kietuoju kuru, kaminas turi būti valomas kas tris mėnesius“, – kalbėjo V. Končius.
Specialistas rekomendavo suodžius valyti mechaniniu būdu – specialiu šepečiu užlipus ant stogo.
Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai su dūmų kanalais turi būti išbaltinti, kad matytųsi įskilimai.
Ugniagesiai gelbėtojai taip pat įspėja nelaikyti šalia šildymo įrenginių degiųjų medžiagų. Draudžiama džiovinti ir laikyti malkas ar kitas degias medžiagas arčiau kaip 0,5 m nuo krosnių, šildymo katilų ir jų vamzdynų arba ant jų.
„Gaisrų statistika rodo, kad, prasidėjus kūrenimo sezonui, didėja ir gaisrų rizika. Todėl ugniagesiai pataria, kad, norint išvengti skaudžių nelaimių, namuose būtina įsirengti autonominius dūmų detektorius, nes jie gelbsti gyvybes ir padeda išvengti didelių nuostolių“, – pažymėjo V. Končius.
Vykdomos akcijos „Būk budrus – išvenk gaisro“ tikslas – skleisti gaisrinės saugos žinias ir ugdyti gyventojų saugios gyvensenos įpročius bei gebėjimą saugiai elgtis ekstremaliosios situacijos metu. Ugniagesiai gelbėtojai, lankydamiesi gyventojų būstuose, atkreips dėmesį į krosnių ir dūmtraukių būklę, matomus elektros instaliacijos gedimus, dūmų detektorių ir gesintuvų (ne)buvimą bei jų techninę būklę.
„Ne visi gyventojai į tokias akcijas reaguoja geranoriškai. Ugniagesiams yra tekę susidurti ir su priešiška žmonių reakcija į apsilankymus, todėl pareigūnai tikisi, kad gyventojai bus tolerantiški ir įsileis juos apžiūrėti patalpų. Norime nuraminti: radę netvarkingas krosnis ugniagesiai jūsų tikrai nebaus – tiesiog patars, kaip tinkamai jas sutvarkyti. Akcijoje vadovaujamasi keturių P principu: pastebėti, paaiškinti, patarti ir priminti“, – informavo V. Končius.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.