Praėjusį rudenį Telšių švietimo centras pradėjo vykdyti Švietimo mainų paramos fondo mokymosi partnerystės projektą „Vertybės suaugusiųjų švietime“. Projekte, kuris truks 2 metus, dalyvauja suaugusiųjų švietimo organizacijos iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Austrijos, Turkijos, Rumunijos ir Lietuvos.
Birželio 14–17 d. Telšiuose vyko antrasis projekto partnerių susitikimas. Šio susitikimo tema „Vertybės įvairiuose kontekstuose (visuomenėje, kultūroje, religijoje) ir jų kaita“. Pirmasis susitikimas vyko Rumunijoje, Pitesti universitete, kur buvo pristatomos visos dalyvaujančios organizacijos. Taigi tąkart projekto partneriai buvo supažindinti su Telšių švietimo centru bei jo veiklos sritimis. Be abejo, pasinaudodami proga, tada parodėme nuotraukas bei papasakojome apie Telšius ir Lietuvą.
Projekto partnerių susitikimas, į kurį atvyko 14 svečių iš visų partnerių organizacijų, vyko Telšių švietimo centre. Pirmajame susitikime visi susitarėme, kad iki antrojo susitikimo turime atlikti rimtus namų darbus, t. y. peržiūrėti svarbiausius savo šalies, rajono bei savo institucijos dokumentus ir paieškoti vertybinių nuostatų, pabandyti surasti bendrą vertybių ir vertybių suaugusiųjų švietime apibrėžimą bei parengti prezentaciją. Tad pirmąją susitikimo dieną, visiems partneriams pristatant atlikto tyrimo rezultatus, paaiškėjo, kad nėra vieno apibrėžimo, kas tai yra vertybė. Visi sutikome, kad, anot filosofo B. Kuzmicko, „vertybės yra visa, kas yra poreikių, interesų, norų, troškimų objektai, kas sukelia vertinimo jausmus ir sprendimus“. O didžiausia vertybė suaugusiųjų švietime – mokymosi visą gyvenimą strategija, t. y. kiekvienas iš mūsų gali mokytis ir tobulėti visą gyvenimą.
Svečiams parodėme Telšius, vis gražėjančią Masčio ežero pakrantę, „Alkos“ muziejaus Žemaitijos kaimo ekspoziciją, kur mūsų svečiai pamatė ne tik Žemaitijos ūkininkų sodybas, bet ir padedami S. Udovičienės pabandė austi juostą senovinėmis staklėmis. Vakaronėje kaimo kapela „Rata“ (vad. J. Bumblauskas) įsuko mūsų svečius į liaudiškų žaidimų ratą. Kiekvienas dalyvis įvardijo po vieną vertybę, kurią išsivežė iš susitikimo Telšiuose: draugystė, bendrystė, tolerancija, savitarpio supratimas, tobulėjimas ir kt.
Projekto metu nagrinėjami tokie klausimai, pvz.: Ar žmonėms reikia vertybių, norint suvaldyti globalinius kaitos procesus visame pasaulyje? Kokių vertybių mums reikia šiandien ir kokiu būdu vyks šių vertybių kaita? Ar vertybės įvairiose mokymosi aplinkose keičiasi dėl pokyčių proceso? Kokiu būdu vertybės turėtų būti įtraukiamos į švietimo organizacijos darbą?
Viso projekto metu renkama informacija apie vertybes ir jų įtraukimą į švietėjišką darbą.
Be to, projektiniai susitikimai visada suteikia galimybę geriau pažinti kitų šalių kultūrą, tradicijas ir papročius, o tai irgi yra vertybė.