Švietimas – viena svarbiausių sričių, tad ir formuojant Savivaldybės biudžetą jam tenka didžiausia lėšų dalis. Nuosekliai dirbame, kad rajono vaikai gautų kokybiškas ugdymo paslaugas – pagal finansines galimybes tvarkoma ugdymo įstaigų infrastruktūra, aprūpinama informacinių technologijų priemonėmis. Peržvelgdami atliktas ir dar vykdomas švietimo įstaigų investicijas, pastebime teigiamų pokyčių, kad per pastaruosius keletą metų pavyko nemažai investuoti į Telšių rajono švietimo įstaigas, taip pagerinant ne tik infrastruktūrą, bet ir pasirūpinant kokybiškesnėmis mokytojų, moksleivių ir mažųjų ugdytinių mokymosi sąlygomis.
Trumpai apžvelgsiu vieną iš Telšių rajone įgyvendintų projektų – „Telšių rajono Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos modernizavimas, siekiant didinti veiklos efektyvumą“. Projektas finansuotas Europos regioninės plėtros fondo ir Savivaldybės biudžeto lėšomis.
Projekto tikslas – pagerinti ikimokyklinio ugdymo paslaugų kokybę Varnių mieste.
Projekto metu atlikti Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos nenaudojamų išorės erdvių ir vidaus patalpų kapitalinio remonto darbai, pakeista šildymo sistema, įrengta nauja elektros instaliacija. Sukurtos funkcionalios, lengvai pertvarkomos ir pritaikomos skirtingiems ikimokyklinio ugdymo grupių veiklų poreikiams erdvės, kurios aprūpintos daugiafunkciais baldais ir įranga.
Projekto rezultatai:
• Įkurtos 3 ikimokyklinio ugdymo grupės, kurias galės lankyti net 55 vaikai (viena 1,5–3 m. ir dvi grupės 3–5 m. vaikams).
• Įrengti miegamieji ikimokyklinių grupių vaikams.
• Grupėse įrengtos kūrybinės zonos. Vienoje mažesniųjų grupėje įrengti atskiri veiklų kampeliai: lėlių, meistro, pažinimo, atsipalaidavimo (mobili bibliotekėlė, dailės lentyna ant ratukų ir t. t.). Dviejose vyresniųjų vaikų grupėse įrengti tyrinėjimų ir eksperimentų kampeliai (šviesos ir smėlio stalai, gaublys, Lietuvos žemėlapis, galvosūkiai, mikroskopai, dailės lentyna ant ratukų), socialinių įgūdžių lavinimo ir kūrybinės veiklos (lėlių teatras, muzikos instrumentai, šviesos ir kt.) kampeliai, relaksacijos erdvė.
• Įsigyta įranga, skatinanti vaikų aktyvumą, sportinę veiklą (kompleksai su skersiniais, virvėmis, žiedais, kopėtėlėmis, čiuožyklomis, sūpynėmis ir kt.).
• Pritaikyta ne tik vidinė, bet ir išorinė įstaigos aplinka, įrengta vaikų žaidimų aikštelė lauke.
Iš sutaupytų projekto lėšų papildomai nupirkta keletas įrenginių: smėlio dėžės, lauko muzikos stoveliai, interaktyviosios grindys, interaktyvi judesio ir žaidimų sistema. Visi turi jaustis lygiateisiais visuomenės nariais, todėl ugdymo infrastruktūra pritaikyta fizinę negalią turintiems vaikams (sumontuotas liftas, pritaikyta tiek išorinė, tiek vidinė aplinka).
Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus