Plėšomas kalendorius ant sienos vis plonėja, metai baigiasi. Ateina adventas – tai signalas, pranešantis apie artėjančias Kalėdas. Skubančioje visuomenėje riba tarp Kalėdų bei advento yra beveik išsitrynusi, bet visada apima jausmas, kad adventas į mūsų kasdienybę ateina tarsi ne laiku. Prekybos centrų nuolaidos ir akcijos, girliandomis žybsinčios eglutės ir garsi kalėdinė muzika byloja, kad nebėra jokio laukimo ilgesio, o Kalėdos yra tik kalendorinė kulminacija.
Mūsų proseneliai, seneliai, tėvai, o ir dažnas iš mūsų adventą išgyvendavo susikaupę, rimtyje, dvasiškai apsivalydami, apmąstydami savo gyvenimą. Tuo laiku visi stengdavosi atsiprašyti artimųjų, su jais susitaikyti, kad Kūčių vakarienės metu ramia sąžine bei švaria širdimi galėtų dalintis kalėdaičiu su artimaisiais. Tai – pats tamsiausias ir niūriausias metų laikas, bet po Kalėdų mažais žingsneliais pradeda grįžti šviesa. Todėl tą „tamsą“ ir „šviesos“ laukimą derėtų išgyventi visomis prasmėmis. Žmogui kartais reikalingi tamsesni periodai, po kurių ateina Kalėdos ir atneša tą tikrąją šviesą, tikrąjį laimės, pilnatvės, gausos jausmą, suvokimą, kiek daug man yra duota ir kiek mažai iš manęs prašoma.
Graži tradicija yra nusipinti adventinį vainiką. Norintiems jį pasidaryti tereikia atvykti į Muziejų Varniuose. Ši edukacinė programa primins, kaip reikia elgtis advento metu, kaip ruoštis artėjančioms Kalėdoms, kaip derėtų laukti Kūdikėlio Jėzaus gimimo? Kad tas laukimas neprailgtų bei lengviau būtų skaičiuoti dienas iki Šventės, pasidarykime kalendorių. Advento kalendorius nėra paprastas kalendorius. Jis išsiskiria tuo, kad gali būti pačių įvairiausių formų, pagamintas iš pačių įvairiausių medžiagų, tačiau tikslas vienas – įprasminti Kalėdų laukimą nuo pirmųjų advento dienų.
Žemaičių muziejaus „Alka“ skyriuje Žemaičių vyskupystės muziejuje būsite laukiami lapkričio 22–26 d.
nuo 9 val.
Žemaičių muziejaus „Alka“ vyr. muziejininkė Alma BŪDVYTIENĖ