Re­mi­gi­jus Gus­tys: sta­lo te­ni­sas – su­dė­tin­gas ir la­bai įdo­mus žai­di­mas

Parašė:  2021-04-16

Tarptautinės stalo teniso federacijos iniciatyva balandžio 6-oji nuo 2015 metų paskelbta Tarptautine stalo teniso diena, siekiant populiarinti šią sporto šaką ir skatinti aktyvų gyvenimo būdą.
Dvidešimt aštuonerius metus stalo teniso treneriu dirbantis telšiškis Remigijus Gustys džiaugiasi, jog Telšiuose stalo tenisas šiandien yra populiarus ir išgyvena gerus laikus. Žemaitijos sostinė gali ir turi galimybę organizuoti ir vykdyti aukšto lygio varžybas ir turnyrus.
Aurelija SERVIENĖ
Stalo tenisu susidomėjo pradinėse klasėse
R. Gustys gimė Padvarių kaime, Telšių rajone. 1978 m. pradėjo lankyti Janapolės vidurinę mokyklą. Ypač mėgo sportą. Kadangi tuo metu mokykla neturėjo sporto salės, kūno kultūros pamokos ir kita sportinė veikla vykdavo šalia mokyklos esančioje krepšinio aikštelėje, stadione ir mokyklos koridoriuje prie stalo teniso stalų. Remigijus mėgdavo žaisti krepšinį, futbolą, slidinėti, dalyvaudavo įvairiose lengvosios atletikos varžybose.
Stalo tenisu jis susidomėjo pradinėse klasėse. Mokyklos koridoriuje stovėdavo vienas, o kartais ir du stalo teniso stalai. Suskambėjus pamokos pabaigos skambučiui kartu su draugais skubėdavo kuo greičiau užsiimti vietą prie stalo ir taip kiekvieną pertrauką, net ir pasibaigus pamokoms ilgiau užsibūdavo mokykloje.


R. Gustys dėkingas visiems mokyklos mokytojams ir administracijai, kad leisdavo jiems žaisti stalo tenisą, nes būdavo, kad netyčia duždavo šalia esančių stendų stiklai, kitiems trukdydavo keliamas triukšmas ir kamuoliuko kaukšėjimas.
Sportinės karjeros pradžia
Remigijus pamena, kad penktoje klasėje kartu su draugais atstovaudamas Janapolės vidurinei mokyklai tarpmokyklinėse stalo teniso varžybose iškovojo antrąją vietą. Vaikinų gabumus tada pastebėjo tuometinės Sporto mokyklos stalo teniso treneris Vytautas Giedraitis. Jis po varžybų Remigijų ir jo klasės draugą Edmundą pakvietė lankyti Sporto mokyklos Stalo teniso skyrių.
Taip, sakė pašnekovas, ir prasidėjo jo sunkus, bet labai įdomus gyvenimas su stalo tenisu: „Kelionės su autobusu į treniruotes ir atgal, grįžus dar pamokas reikėjo paruošti, o dar kur begalė varžybų. Kartu su draugais gynėme Telšių garbę Lietuvoje ir už jos ribų. Dar būdamas moksleiviu buvau komandos „Džiugas“ narys.“
Trenerio darbas
1989 m. R. Gustys įstojo į tuometinio Lietuvos kūno kultūros instituto trenerių fakultetą. Besimokydamas institute stalo teniso treniruotes lankė Kaune. Kasmet dalyvaudavo aukštųjų mokyklų studentų čempionatuose, o grįžęs į gimtąjį miestą nepraleisdavo progos pažaisti stalo tenisą.
1993 m. įgijęs kūno kultūros dėstytojo kvalifikaciją grįžo į Telšius. Tuometinės Sporto mokyklos direktoriaus Povilo Klastausko ir savo buvusio trenerio V. Giedraičio paragintas pradėjo dirbti stalo teniso treneriu.

„Neslėpsiu, pirmieji keleri darbo metai buvo gan sunkūs, bet palaikomas savo šeimos ir aplinkinių jau 28 metai nesiskiriu su trenerio darbu“, – sakė Remigijus. Jo pėdomis žengia ir sūnus Nojus (17 m.) – stalo tenisą žaidžia jau devyneri metai.
Geros emocijos ir fizinis tobulėjimas
R. Gustys džiaugiasi, jog, palaikant Telšių rajono savivaldybei, Telšių sporto ir rekreacijos centrui, rėmėjams, sportuojančių vaikų tėvams ir dideliam būriui stalo tenisininkų, Telšių stalo tenisas šiandien išgyvena gerus laikus. Treneriui džiugu, kad Telšiuose vis daugiau atsiranda norinčių žaisti stalo tenisą, kyla meistriškumo lygis ir Žemaitijos sostinė turi galimybę organizuoti ir vykdyti aukšto lygio varžybas ir turnyrus.
„Stalo tenisas – olimpinė sporto šaka, paplitusi visame pasaulyje. Šis žaidimas – tai geros emocijos ir fizinis tobulėjimas, puiki galimybė džiugiai praleisti laiką. Jei norisi ko nors įdomaus, sveiko kūnui ir protui – pasirinkite stalo tenisą“, – tikino pašnekovas.
Jaunųjų stalo tenisininkų pasiekimai
Trenerio teigimu, iš pirmo žvilgsnio atrodantis labai paprastas žaidimas yra sudėtingas ir įdomus. Šiuo metu jis vienas masiškiausių pasaulyje. Mėgstamas Lietuvoje ir Žemaitijos sostinėje. Telšiuose stalo tenisas oficialiai pradėtas žaisti 1956 metais, V. Giedraičiui ėmus dirbti stalo teniso treneriu.
Dabar jaunuosius stalo tenisininkus treniruoja Telšių sporto ir rekreacijos centro treneriai Remigijus Gustys ir Alvidas Mikalauskas. Metai iš metų vis dažniau trenerių auklėtiniai džiugina gerais sporto rezultatais, pasiektais įvairiuose Lietuvos čempionatuose ir tarptautiniuose turnyruose.
R. Gusčio auklėtiniai yra tapę Lietuvos jaunučių komandinio čempionato nugalėtojais. Nojus Gustys, Dovydas Petrauskas, Titas Mitkevičius ir Julius Monkus pelnė Lietuvos mokyklų žaidynių čempionų vardus. Lietuvos jaunių komandiniame čempionate iškovota ketvirtoji vieta. 2008 m. gimusių Lietuvos jaunučių asmeniniame čempionate Arnas Saparis laimėjo antrąją vietą.
Praėjusiame sezone Telšių sporto ir rekreacijos centro ugdytiniai D. Petrauskas, N. Gustys ir Lukas Vainavičius, atstovaudami Telšių stalo teniso sporto klubui „Vytas“, Lietuvos komandiniame II lygos čempionate iškovojo pirmąją vietą. Aukštų rezultatų pasiekta gausybėje tarptautinių turnyrų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Slovakijoje, Lenkijoje, Vokietijoje. Telšių sporto ir rekreacijos centro jaunieji stalo tenisininkai 2017, 2018 ir 2019 metais dalyvavo Vokietijoje, Diuseldorfo mieste, viename iš masiškiausių Europoje tarptautinių turnyrų „Andro Kids Open“.
Stalo tenisas populiarinamas Telšiuose

Stalo teniso Telšiuose populiarumą rodo tai, kad 1995-aisiais įkurtas stalo teniso sporto klubas „Vytas“, o po kelerių metų įsteigta stalo teniso asociacija „Antpong“. Šiuo metu Lietuvos stalo teniso asociacijos vyrų komandiniame stalo teniso čempionate žaidžia aštuonios Telšių rajono komandos: I lygoje – „Džiugas“, III lygoje – „Germantas-SRC“ ir „Robidoga“, regionų A lygoje – „Gelžė-SRC“, „Antpong“, „Elektrovoltas“, „Medūnė“, regionų B lygoje – „Telšių SRC-3“.
UAB „Robidoga“ patalpose įrengta stacionari stalo teniso salė, kurioje gali treniruotis ir turiningai praleisti laiką visi norintys Telšių miesto ir rajono gyventojai. Šiuo metu šioje salėje vyksta aukšto meistriškumo stalo tenisininkų treniruotės. Kitos treniruotės jau daugiau kaip du dešimtmečius vyksta Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos sporto salėje. Kiekvienais metais klubas „Vytas“ organizuoja ir vykdo Telšių rajono asmeninį stalo teniso čempionatą, Telšiuose rengiamas jau tradiciniu tapęs Vytauto Giedraičio atminimo tarptautinis turnyras, kuris 2015 metais pripažintas geriausiu sporto renginiu rajone, o 2017 metais – geriausiu turnyru visoje Lietuvoje. Vis didesnio susidomėjimo sulaukia Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos paminėjimo turnyras.
„Stalo tenisas Telšiuose buvo ir tebėra populiarinamas, palaikomas ir mėgstamas žaidimas, o jo žaidėjai garsina savo miestą Lietuvoje ir už jos ribų“, – mūsų miesto sportininkais didžiavosi R. Gustys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt