2011 m. – naujos sudėties Tarybos išbandymo metai

Parašė:  2012-01-02

Politinę rajono padangę praėjusiais metais sudrumstė Savivaldos rinkimai. Išrinkta nauja Telšių rajono savivaldybės taryba, suformuota nauja valdančioji dauguma. Trumpai apžvelgsime, kaip pernai sekėsi dirbti mūsų rajono išrinktiesiems.
Susigundė naujomis darbo vietomis
Iš karto po Savivaldos rinkimų imta dalyti mandatus. Piliečių išrinkti politikai, buvę partijų sąrašų smaigaliuose, atsisakė vilktis Tarybos narių mundurus, o juos keitė mažiau žinomesni kolegos iš sąrašo apačios. Be to, praėjusiais metais iš jau, galima sakyti, nusistovėjusios Telšių rajono savivaldybės tarybos pasitraukė trys politikai: Kazys Lečkauskas, Jurgis Staševičius ir Kęstutis Anglickas. Čia gal labiau tiktų ne žodis pasitraukė, o išmainė į labiau apčiuopiamas nei politiko pareigas. Kaip mūsų skaitytojai gerai žino, socialdemokratas K. Lečkauskas vasaros pradžioje nutūpė į Telšių miesto seniūno kėdę ir savo mandatą perdavė bendrapartiečiui, buvusiam Telšių apskrities viršininkui Rasui Gofmanui. Krikščionių partijos Telšių skyriaus pirmininkas J. Staševičius, pajutęs šiltesnį dvelksmą, sklindantį iš UAB „Telšių šilumos tinklai“ direktoriaus kabineto, savo mandatą perdavė bendrapartiečiui Stanislovui Čekanauskui. Na, o darbietis Kęstutis Anglickas atsisakė vienos Telšių rajono savivaldybės tarybos kadencijos darbo stažo dėl Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų. Panelės valdininkijos paviliotą politiką Taryboje pakeitė kolega, darbietis Valdas Zykas.
Verta paminėti, kad darbingi pernykščiai metai išpuolė ir darbiečiui, Tarybos nariui, Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkui Rimantui Adomaičiui. Jam nusišypsojo laimė tapti sąvartyno, oi, t. y. UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ direktoriumi.
Lankomumas
Nuo balandžio 12 d. iš viso įvyko dešimt naujos Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdžių. Matyt, išrinkti mūsų politikai, dar vedami rinkimų įkvėpimo, Tarybos posėdžius lankė stebėtinai pavyzdingai. Net 17 iš 27 mandatais pasidabinusių Tarybos narių nepraleido nei vieno posėdžio. Po vieną posėdį praleido Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratai Albertas Kojelė ir Alfreda Tamoševičienė, socialdemokratė Stefa Naujokienė ir tvarkietė Irena Skernevičiūtė. Socialdemokratas Rasas Gofmanas draugiškai su partijos Tvarka ir teisingumas nare Daiva Ragauskiene praleido po 2 posėdžius.


Labiausiai naujos Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdžius nesisekė lankyti tvarkiečiui Vytautui Barsteigai ir socdemui Adomui Domarkui. Abu vyrai iš dešimties posėdžių praleido po tris.
Vidutiniškai Tarybos posėdžiuose dalyvavo 25 (iš 27) rajono išrinktieji.
Sprendimai
Pernai naujajai Telšių rajono savivaldybės tarybai pateikta 370 įvairių sprendimo projektų, iš kurių priimti 349. Pridėjus dar senosios Tarybos kadencijos uodegėlę, iš viso per 2011 m. Telšių rajono savivaldybės taryba priėmė 479 sprendimus, t. y. dešimčia daugiau nei 2010 m.
Daugiausia Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimo projektų – 72 – parengė Telšių rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyr. specialistė Violeta Janulienė. Antroje vietoje liko Telšių rajono savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vedėjas Algirdas Žebrauskas (61 sprendimo projektas), o trečioje, parengusi 43 sprendimo projektus, tarsi Telšių rajono savivaldybės administracijos pinigų fėja – Finansų skyriaus vedėja Regina Radimonienė.
Iš 27 Telšių rajono savivaldybės tarybos narių tik trys: Irena Skernevičiūtė, Alfreda Tamoševičienė ir Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Petras Kuizinas, parengė po vieną sprendimo projektą.
Septynis sprendimo projektus parengė Telšių rajono savivaldybės mero patarėja Jurgita Armalienė, o jos kolegė Jolanta Juozapavičienė – 2.

Po vieną sprendimo projektą Tarybai ant stalo padėjo abu Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai – Kęstutis Gusarovas ir Kęstutis Anglickas.
Veikla Kolegijoje ir komitetuose
Vangiausiai per pastaruosius 7 praėjusius metus dirbo Telšių rajono savivaldybės tarybos kolegija. Ji pernai rinkosi vos vieną kartą, taip sumušdama 2009 m., dviejų posėdžių per metus rekordą. 2010 m. Tarybos nariai rinkosi į 4 Kolegijos posėdžius.
Per 2011 m. įvyko po 12 Kaimo reikalų (svarstyti 84 klausimai), Kontrolės (svarstyti 59 klausimai), Švietimo, kultūros ir sporto (svarstyti 126 klausimai) komitetų posėdžių, velnio tuziną – 13 – kartų posėdžiavo Verslo, ekonomikos ir finansų (svarstytas 261 klausimas), Vietinio ūkio ir ekologijos (svarstytas 241 klausimas) ir Sveikatos ir socialinių reikalų (svarstyti 82 klausimai) komitetai.
2011 m. gruodžio 20 d. duomenimis, Telšių rajono savivaldybės administraciją pasiekė 3 898 rajono gyventojų laiškai, prašymai. Telšių rajono savivaldybės merui adresuoti 1 962 dokumentai, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriui – 4 425. Iš viso pernai per Telšių rajono savivaldybės dokumentų valdymo sistemą buvo gauta 10 285 dokumentai, atsakyta ir išsiųsta į 14 204 dokumentus ar klausimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt