Varnių senolių bendruomenė

Parašė:  2009-10-30

Iki šiol Varnių miestelyje veikusi pensininkų sąjunga įgavo juridinį statusą – tapo Varnių senolių bendruomene. Jai vadovauja Kazimiera Danutė Šarpnickienė. Moteriai talkina išrinkta valdyba: Stanislava Biruta Bitarienė, Antanina Kaveckienė, Eugenija Lukauskienė, Algirdas Jonas Purtokas. Bendruomenės pirmininkė pažadėjo tęsti pensininkų sąjungos narių pradėtą veiklą – atstovauti varniškių interesams.
Varnių senolių bendruomenės nariai rengia autorinius vakarus, poezijos knygų pristatymus, tautodailininkų darbų parodas, susitinka su įdomiais žmonėmis. K. D. Šarpnickienė pasakojo, kad varniškiai lanko ne tik savo apylinkes, bet organizuoja išvykas ir į kitas vietoves: Šiluvą, Žemaičių Kalvariją, jau pabuvojo Kryžių kalne, Jūrų muziejuje, „Žvėrinčiuje“, aplankė piliakalnius ir kt.
Bendruomenės nariai kas mėnesį moka nario mokestį, surinktus pinigus vėliau panaudoja įvairiems tikslams: pagerbiami jubiliatai, netekus šeimos nario skiriama materialinė pašalpa, užklupus sunkiai ligai arba atliekant operaciją stengiamasi prisidėti, nepamirštami ir tie bendruomenės nariai, kurie itin sunkiai verčiasi.
„Artėjant lapkričio 1-ajai turime tradiciją – už mirusius bendruomenės narius, pagerbdami jų atminimą, giedame Žemaičių Kalvarijos kalnus, aplankome jų kapavietes“, – pasakojo K. D. Šarpnickienė. Varnių senoliai rengia įvairias atminimų dienų popietes: gegužės 20 d. renkasi prie paminklo žuvusiesiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, birželio 14 d. – prie Tremtinių kryžiaus – Kančių Motinos statulos.
Kai sprendžiami sudėtingesni klausimai, šaukiamas susirinkimas, kuriame gali dalyvauti ne tik Varnių senolių bendruomenės nariai. Išklausomi žmonių pageidavimai bei pasiūlymai, gyventojai informuojami apie LR nutarimus ir priimtus įstatymus dėl socialinių lengvatų, pensijų, kuro kompensacijų ir kt. „Kai Varniuose veikusi pensininkų sąjunga įgavo juridinį statusą, iš 100 narių likome tik 50. Bet aš esu tikra, jog grįšime prie gražaus apvalaus skaičiaus, į veiklą įsitrauks ir likę varniškiai. Įteisinant Varnių senolių bendruomenę tvarkyti dokumentus mums padėjo Varnių seniūnijoje dirbanti socialinė darbuotoja Raimonda Fokaitė, Varnių seniūnijos seniūnas Rolandas Bružas“, – kalbėjo pirmininkė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt