V. Bukauskas: Politinės partijos ir toliau klaidins rinkėjus

Parašė:  2010-10-25

Praėjusią savaitę Seimui pritrūko vos trijų balsų, kad būtų priimtos rinkimų įstatymo pataisos, pagal kurias partijų sąrašai būtų sudaromi kruopščiau, ir rinkėjai visuomet matytų, ką jie renka atstovauti savo interesams.
Pataisose buvo numatyta, kad asmenys, norintys kandidatuoti į savivaldybių tarybas privalėtų, dar prieš prasidedant rinkimams, atsisakyti bet kokių užimamų pareigų, kurios nesiderintų su Tarybos nario darbu. Nesuderinamos yra savivaldybių biudžetinių įstaigų vadovų, seniūnų, savivaldybių administracijų darbuotojų pareigos. Koją, priimant minėtas pataisas, pakišo prieš jas balsavę Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos socialdemokratai ir liberalcentristai.
Pasak Darbo partijos frakcijos LR Seime seniūno pirmojo pavaduotojo Valentino Bukausko, nepriėmus šių įstatymo pataisų, gyventojai per rinkimus ir toliau bus klaidinami.

„Po 2007 metais įvykusių rinkimų į savivaldybių tarybas net trečdalis iš kandidatavusių į šalies savivaldybių tarybas politikų atsisakė Tarybos narių mandatų, nes jų užimamos pareigos buvo nesuderinamos su Tarybos nario darbu, – „Telšių ŽINIOMS“ pasakojo V. Bukauskas. – Telšių rajone po praėjusių Savivaldos rinkimų Tarybos narių mandatų atsisakė net 16 politikų. Ką tai reiškia? Tai, kad žmonės yra klaidinami: balsuoja už partijos sąrašo smaigalyje iškeltus ir žinomus asmenis, tačiau išrenka visiškai nežinomus, sąrašo gale esančius politikus.“
Anot darbiečio, kai kurios partijos sudaro rinkiminius sąrašus, kurių pirmose vietose įrašo stiprius ir žinomus visuomenei asmenis, užimančius su Tarybos nario darbu nesuderinamas pareigas, jau iš anksto apsisprendusius, kad nesiims atstovauti rinkėjų interesams Savivaldybės taryboje. Todėl, nors rinkėjai balsuoja, pavyzdžiui, už kokį Savivaldybės įstaigos direktorių Petrą, šiam atsisakius Tarybos nario mandato, iš sąrašo glūdumos (į Tarybą) išlenda niekam nežinomas Pilypukas.
V. Bukausko teigimu, prieš minėtas rinkimų įstatymo pataisas Seime balsavusios partijos nenori sąžiningų rinkimų, nes tokie joms būtų nenaudingi: „Matyt, tokios partijos neturi daug stiprių lyderių, o jei ir turi – jie užima aukštas, su Tarybos nario darbu nesuderinamas pareigas, kurių atsisakyti nenori. Šios situacijos įkaitais lieka visuomenė, kuri renka vieną asmenį, bet gauna kitą. Tokie sprendimai dar labiau didina gyventojų nusivylimą valdžia, dėl to, žinoma, mažėja ir jų aktyvumas per rinkimus.“
Darbiečio teigimu, keletas Seimo narių kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją su paklausimu, kaip pastaroji vertina tų politikų dalyvavimą savivaldybių tarybų rinkimuose, kurie iš anksto žino, kad jeigu išrinks, mandato atsisakys.
„Komisijos nuomonė buvo vienareikšmiška: dalyvavimas Savivaldos rinkimuose, iš anksto žinant, kad bus atsisakyta Tarybos nario mandato, neatitinka Valstybės politikų elgesio kodekso principų, neabejotinai pakerta bendruomenės narių pasitikėjimą politinėmis partijomis, valstybės politikais, – citavo V. Bukauskas. – Anot komisijos, rinkėjai jaučiasi apgauti, o laimėjusioms rinkimus, tačiau menką pasitikėjimą turinčioms partijoms yra sunkiau įgyvendinti savo programines nuostatas. Menką žmonių pasitikėjimą turinčių partijų sudaryti savivaldybių valdymo organai turi mažiau administracinių galimybių, dėl to joms sunkiau vykdyti priskirtas funkcijas.“
Darbo partijos frakcijos LR Seime seniūno pirmojo pavaduotojo teigimu, gyventojai turėtų atidžiau žiūrėti į partijų sąrašus ir įvertinti tų politinių partijų sąžiningumą, kurių iškelti kandidatai jau iš anksto yra apsisprendę atsisakyti Tarybos nario mandato.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt