Telšiuose – Maltiečių vaikų dienos centras

Parašė:  2017-06-12

Birželio 2 dieną vyko Telšių maltiečių vaikų dienos centro (Gedimino g. 17, Telšiai) atidarymo šventė „Vaikai – tai gyvenimo gėlės“.
Telšių maltiečiams vadovauja Vilija Austienė.
Aurelija SERVIENĖ
Šventė
Naują veiklą ir patalpas laimino prelatas Juozas Šiurys ir kunigas Vytautas Rapalis.
Telšių r. savivaldybės meras Petras Kuizinas neabejojo, kad Telšių maltiečių centras neš naudą. Naujakurius sveikino ir Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.
Kad naujos patalpos tarnautų tik geriems darbams, o maltiečių veikla pasiektų tuos, kuriems šiandien labiausiai reikia pagalbos, linkėjo Seimo narys Valentinas Bukauskas.
Išdygusia maltiečių sėkla Telšiuose šventėje džiaugėsi Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidentas Romas Abunevičius kartu su generaline sekretore Dalia Kedavičiene. Svečiai dienos centrą lankantiems vaikams perdavė LR Prezidentės dovanas – kiekvienam po mokyklinę kuprinę.
„Gerus darbus Dievas laimina, o aš padėsiu kartu su miesto seniūnija“, – pažadėjo Telšių miesto seniūnijos seniūnas Kazys Lečkauskas. Tarybos narys Almantas Lukavičius padovanojo priemonių vaikų užimtumui organizuoti.
Centre skambėjo vaikų deklamuojami eilėraščiai, dainininko Juvento Radzio atliekamos dainos. O renginio pabaigoje visi drauge centro kiemelyje pasodino simbolinius augalus.
Veikla
Susidūrusioms su finansiniais ir socialiniais sunkumais šeimoms į pagalbą skuba maltiečiai ir steigia nemokamus vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje. Šiandien jų – dvylika.
Telšiuose įsteigtą centrą kasdien lanko 17 ugdytinių. Šis vaikų dienos centras ypatingas – čia laukiami ir ikimokyklinio amžiaus mažieji nuo 3 iki 7 metų. Vaikai centre būna nuo 8 val. ryto iki pietų – 13 val. Mokiniai (8–14 m.) į centrą ateina nuo 12 val. Visi centro lankytojai gauna nemokamą maitinimą. Čia jie gali dalyvauti individualiuose ir grupiniuose užsiėmimuose, gauti pagalbą ruošdami namų darbus ir kt.
Maltiečių vaikų dienos centrai veikia ir vasaros metu. Per atostogas vaikai galės rinktis ir į centrą Telšiuose – jiems bus organizuojamos ekskursijos, lauko žaidimai, jie dalyvaus miesto šventėse ir renginiuose. Kadangi vasarą pamokoms ruoštis nereikia, vyresnieji galės ugdyti kitus savo gebėjimus (kulinarinius, bendravimo, aplinkos tvarkymo) ir įtraukti į veiklą mažuosius. Juk centre, kaip ir šeimoje, visi dalyvauja, kad būtų jauku, kvepėtų gardumynais, kad norėtųsi kasdien sugrįžti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šachmatininkų šventė (0)

„Žaibo“ šachmatų klube surengtas turnyras, skirtas Gegužės 1-ajai, Tarptautinei darbo dienai, paminėti. Susirinkusius dalyvius pasveikino ir […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt