Teatras – svarbi A. Nekrašiaus gyvenimo dalis

Parašė:  2011-12-08

Žemaitės dramos teatre paminėtas ilgamečio teatro aktoriaus Antano Nekrašiaus 60-metis. Ta proga susirinkusiesiems parodytas spektaklis B. Dauguviečio „Žaldokynė“ (rež. Jonas Buziliauskas), kuriame Antanas atliko Žaldoko vaidmenį.
A. Nekrašius savo kūrybinį sceninį darbą pradėjo Klaipėdos pionierių rūmuose, būdamas 14 metų.

Jis 1972 m. atvyko į Telšius ir pasinėrė į režisūrinį, aktoriaus darbą. Nuo tada Žemaitės dramos teatras tapo svarbia jo gyvenimo dalimi. Čia Antanas sutiko daug bendraminčių. Teko dirbti su režisieriais A. Miltiniu, S. Kavoliuku, L. Pocevičiene, K. Brazausku.
Per gyvenimą Antanas suvaidino nemažai vaidmenų: dramoje „Tamsos galybė“, Žemaitės „Marčioje“, komedijoje „Dobilėlis penkialapis“, pjesėje „Keistuolė misis Sevidž“, spektaklyje „Mona“ pagal E. Cinzo romaną, spektaklyje „Stebuklingas daktaras“, pjesėje „Reikia melagio“, spektaklyje „Žaldokynėje“ ir kt.
Už senojo Vingio, daktaro Juozapaičio ir Žaldoko vaidmenis aktorius yra pelnęs respublikinį liaudies teatrų įvertinimą – geriausių vyro vaidmenų nominacijas.
Buvo laikotarpis, kai A. Nekrašius buvo nusigręžęs nuo teatro, mat galvojo, jog gali ir be jo gyventi. Šį laikotarpį aktorius lygina su vienatve.
1999 m., kai A. Nekrašius pradėjo dirbti „Atžalyno“ mokykloje, įkūrė teatro studiją, kurioje su mokiniais ne tik vaidina, bet ir susipažįsta su teatru, meno pasauliu. Daug kalba apie teatro įrangą, vaidina etiudus, žaidžia žaidimus.
Jubiliejaus šventė
Už savo gyvenimo valandas, paaukotas teatrui, 60-ojo gimtadienio proga jubiliatą sveikino generalvikaras Juozas Šiurys.
Už begalinį atsidavimą teatro menui aktoriui dėkojo Telšių rajono savivaldybės vicemeras Petras Kuizinas ir administracijos direktorius Saulius Urbonas.
Daug gražių linkėjimų A. Nekrašiui išsakė „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus.
Telšių „Bočių“ sąjungos vardu jubiliatą sveikino pirmininkas Kajetonas Šliogeris ir padovanojo „Bočių“ draugijos medalį.
„Norėčiau, kad mūsų Žemaitės dramos teatras gyvuotų, kad jame nepritrūktų vaidmenų, kad aš galėčiau dalyvauti naujų spektaklių kūrybiniame procese“, – sakė A. Nekrašius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt