Seniūnaitės pareigos – ne našta

Parašė:  2014-02-06
Seniūnaičiai Lietuvoje pradėti rinkti prieš keletą metų. Jiems tada buvo patikėta atstovauti seniūnaitijos gyventojų interesams seniūnijoje, savivaldybės institucijose ir savivaldybės teritorijoje veikiančiose valstybės įstaigose.
Janapolės seniūnaite tuomet buvo išrinkta Dalytė Steponavičienė. Moteris su šiomis pareigomis puikiausiai susitvarko jau antra kadencija.

Janapolės apylinkėse gyvena apie 600 žmonių. Seniūnaitės kuruojama teritorija – Janapolė bei aplinkiniai kaimai: Lingėnai, Pupiniai, Lapaliai ir kt.
D. Steponavičienė tvirtino, jog seniūnaitės pareigos jai tikrai nėra našta, visada noriai visiems talkina ir reikalui esant padeda vietos gyventojams. Anot jos, smagu dirbti, kai šalia geranoriški žmonės. Puikiai sutaria ir visada bendrą kalbą randa su Janapolės kaimo bendruomenės pirmininku Česlovu Ubartu.
Paklausta, su kokiais sunkumais susiduria ir kokiais klausimais dažniausiai kreipiasi vietos gyventojai, pašnekovė tik gūžtelėjo pečiais – esą janapoliškiai nėra dejuojantys žmonės: ištikus bėdai, kapstosi patys ir daugelį dalykų išsprendžia be pašalinių įsikišimo.
Dažniausiai Dalytei tenka įsijungti į organizacinę veiklą: padeda rengti įvairias šventes ar bendruomenės susibūrimus.
Seniūnaitė džiaugiasi, kad aplinkiniuose kaimuose gyvena daug jaunų žmonių: „Ir iš kaimo jie nebėga, o priešingai – į jį grįžta. Yra tokių, kurie prieš dešimt metų buvo išvykę dirbti į užsienį, o dabar jau sugrįžo į gimtąjį kraštą. Vaikai apsigyvena tėvų sodybose. Pasitaiko ir visiškai naujų veidų – atsikelia žmonės net iš kitų rajonų.“ Pasak moters, negyvenamų sodybų dar likę Baltininkuose ir Kuršuose. O apie Janapolę tuščia troba ilgai neužsibūna.
Didžiausia janapoliškių problema, D. Steponavičienės manymu, yra tai, kad jie neturi kultūros centro. Visi renginiai, bendruomenės susitikimai vyksta nedidukėje darželio salėje. Tačiau gyventojai nepraranda vilties – tikisi, jog bus rekonstruota mokyklos salė. O tada galės ir žmonių daugiau pasikviesti, ir didesnius renginius ar koncertus surengti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Anonimas parašė:

    kur ir kada kas grizo,juk mokykla jau uzdaroma.mires tas janapoles km.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt