Rimvydas Lukšta: „Vaikščioti vienam nėra lengva, turi būti labai stiprus“

Parašė:  2019-05-21

Telšiuose vis daugiau populiarumo įgauna nauja fizinio aktyvumo forma – vaikščiojimas su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis. Bendraminčius į klubą „Ėjimo evoliucija Telšiuose“ buria telšiškis šios sporto šakos instruktorius Rimvydas Lukšta.
Aurelija SERVIENĖ
Vaikščioti vienam nėra lengva
R. Lukšta šiaurietiškąjį ėjimą atrado 2010 m. Tuomet tai buvo didelė naujiena. Baigęs šiaurietiškojo ėjimo instruktorių mokymus kartu su Telšių visuomenės sveikatos biuru pradėjo rengti bendrus projektus. Kvietė žmones susipažinti su šiaurietiškuoju ėjimu. Kam tai patiko, ėmė burtis ir kartu vaikščioti. Ir taip po kiekvienų mokymų norinčiųjų prisijungti vis daugėjo – veiklą pradėjo klubas „Ėjimo evoliucija Telšiuose“. Šiuo metu klubo gretose – iki 50 narių.
„Vaikščioti vienam nėra lengva, turi būti labai stiprus. Todėl pradžioje žmonės vengia viešumo“, – tikina R. Lukšta. Jis puikiai prisimena pirmuosius savo žingsnius. Kai tik pradėjo vaikščiojimus, sulaukdavo keistų praeivių žvilgsnių, tarsi klausiančių: „O kur tavo slidės?“ Dabar žmonių požiūris jau pasikeitė. Retas kuris nėra girdėjęs apie šiaurietiškojo ėjimo lazdas. Didėja ratas ir žmonių, užsiimančiu tokiu sportu. Telšiuose šį sportą daugiausia renkasi moterys. Taip, pasak Rimvydo, yra ne tik mūsų rajone – ir Lietuvoje tokia tendencija.
Klubo „Ėjimo evoliucija Telšiuose“ narius vienija noras fiziškai pajudėti ir nukeliauti tam tikrą atstumą.
Instruktoriaus teigimu, patekti į klubo gretas nėra sudėtinga. Pagrindinis dalykas, ką reikia padaryti, – dalyvauti užsiėmimuose, gauti pagrindus, kaip tinkamai judėti, kaip išnaudoti lazdas. Ir jau po to žmogus renkasi pats, jam tinka ši veikla ar ne. Nori taip toliau judėti ar ne?
„Šiaurietiškasis ėjimas – tai fizinio aktyvumo, sveikatos saugojimo ir stiprinimo forma, kuri padeda einant mankštintis. O lazdos ir tam tikra ėjimo technika leidžia mankštinti visą kūną, ypač išjudinama viršutinė kūno dalis. Šis sportas tinka įvairaus amžiaus žmonėms, kurie neturi fizinių apribojimų“, – pasakojo telšiškis.
Aktyvus klubo laisvalaikis
Telšiuose populiariausia vaikščiojimo su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis vieta – palei Ilgio ir Germanto ežerus. Klubo nariai Telšių rajone yra apėję visus ežerus. „Ėjimui svarbu, kad nebūtų pelkėtos vietos. Mums tinka miško keliukai, žvyruoti keliai, asfaltas, dviračių takai“, – kalbėjo vyriškis.
Klubo nariai aktyviai vaikščioja ne tik savo rajone – jie mėgėjai išvykti pasižvalgyti ir po kitus rajonus – kartu rengia dvardienius. Išsirinkę žygio temą pasirenka kokį nors dvarą, susiplanuoja maršrutą aplink vietovę – taip praturtina savo akiratį. Žygio metu vidutiniškai nueina apie 15–20 km.
Telšių rajone šiaurietiškojo ėjimo trasų kol kas nėra, bet Lietuvos mastu jų jau atsiranda – Druskininkuose, Kauno pusėje. „Džiugu, kad pas mus yra tvarkomi Germanto ir Ilgio ežerai, tampa patogu žingsniuoti“, – džiaugiasi Rimvydas.
Didžiausia investicija – į lazdas
Šiaurietiškasis ėjimas nėra brangus sportas. Didžiausia investicija – į lazdas. Reikia turėti patogią aprangą, žygio batus ir pirštines.
Įsigyjant lazdas, Rimvydo tikinimu, svarbu neapsigauti, nes jos yra dviejų rūšių. Vienos skirtos vaikščiojimui, kitos – šiaurietiškajam ėjimui. Todėl būtina pasitarti su instruktoriumi. Susireguliuoti lazdų aukštį, išmokti tinkamai jomis naudotis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Dede parašė:

  O kas tas slidės nufirino

 2. Irena parašė:

  Labai išpopuliarėjo šiaurietiškas ėjimas. Gal ir gerai, nes matau nemažai ir vyresnio amžiaus ėjikų, jiems tikrai trūksta judėjimo. Tik dėl batų neapsisprendžiu, ypatingai drėgnu oru. Guminiai nėra patogūs ilgoms distancijoms, o tekstiliniai sportiniai peršlampa, galvoju apie darbininkų batus https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-batai jie tvirti ir neperšlampami, be to kainuoja tikrai pigiau nei sporto prekių parduotuvėje žygio batai. Ar tai būtų tinkamas sprendimas dėl avalynės?

 3. Cia priejo kindziulis ir tare parašė:

  Gerai sandalai vanduo gali vel isbegti

 4. Nesvarbu parašė:

  NĖRA tokio klubo „„Ėjimo evoliucija Telšiuose“, autorė kažką sukūrė savo. Turėtų būti „JUDĖJIMO EVOLIUCIJA“

 5. Ėjikas parašė:

  Jeigu nusprendėte pradėti šiaurietišką ėjimą, pasirūpinkite nebrangiomis lazdomis – https://www.atletas.lt/lt/sporto-inventorius/laisvalaikis-zaidimai/siaurietisko-vaiksciojimo-lazdos

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt