Pavandenės pagrindinė mokykla: viskas turi pradžią ir pabaigą

Parašė:  2015-06-12

Birželio 5 d. Pavandenės pagrindinėje mokykloje nuskambėjo paskutinis skambutis – paskutinis ne tik dešimtokams, bet ir septintokams, aštuntokams, devintokams bei mokytojams…
Šiuos mokslo metus mokykloje užbaigė 34 mokiniai, iš jų – 7 dešimtokai, o į pirmą klasę nebeateis nė vienas mokinys. Mokykla uždaroma.
Aurelija SERVIENĖ
Mokyklos istorijos vingiai
„Visas mano tikėjimas vaikšto mokyklos koridoriais, visos mano viltys sudėtos į mokinius, tačiau… Viskas turi pradžią ir pabaigą…“ – užversdama mokyklos gyvenimo puslapius, taria Pavandenės pagrindinės mokyklos direktorė Vida Jankauskienė.
Paskutinio skambučio renginys prasidėjo šv. Mišiomis, kurias aukojo parapijos klebonas, vėliau visi rinkosi į mokyklą.
Kiekvienos mokyklos istorija susideda iš šimtų ir tūkstančių mažesnių istorijų, kurias rašė ir teberašo buvę ir esami mokiniai bei mokytojai. Savo gyvenimą Pavandenės krašto mokykla pradėjo skaičiuoti nuo 1620 m., kai prie bažnyčios įsteigta parapijinė mokykla ir biblioteka.
Per daugelį metų ši švietimo įstaiga keitėsi, keisdama savo pavadinimą, plėsdamasi ar mažėdama. 1880 m. mokykla vadinosi Varnių valsčiaus Pavandenės liaudies mokykla (rusų k.). 20 a. pradžioje Sakelio dvare organizuota mokykla. Mokytojavo Marija Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana, vėliau – Sakelio dukterys. 1918 m. – Telšių apskrities Varnių valsčiaus Pavandenės pradžios mokykla. 1935–1936 m. mokykla peraugo į 6 skyrius. 1944 m. – Telšių apskrities Varnių valsčiaus Pavandenės pradinė mokykla; 1948 m. – Telšių apskrities Janapolės valsčiaus Pavandenės pradinė mokykla; 1949 m. – Telšių rajono Janapolės valsčiaus Pavandenės septynmetė mokykla; 1950 m. – Klaipėdos srities Varnių rajono Pavandenės septynmetė mokykla; 1953 m. – Varnių r. Pavandenės septynmetė mokykla; 1954 m. – Varnių r. Pavandenės vidurinė mokykla; 1961 m. – Telšių r. Pavandenės vidurinė mokykla; 2001 m. – Telšių r. Pavandenės pagrindinė mokykla iki šių dienų.
Suskaičiuoti 395-eri metai. Išleistos 42 abiturientų laidos, o šiemet išlydėta 16-oji dešimtokų laida.
Per daugelį pastarųjų metų švietimo įstaigai vadovavo: Juozas Talmantas, Vincė Keturauskienė, Janina Žukauskienė, Rapolas Teresius, Emilija Macienė ir Vida Jankauskienė.
Padėkos
Už supratingumą, draugiškumą, pagalbą V. Jankauskienė gražių žodžių negailėjo mokiniams, mokytojams, mokyklos darbuotojams, tėveliams ir visiems, kurie visus tuos metus buvo šalia.
Renginyje tądien svečiavosi Seimo narė Alma Monkauskaitė, Varnių seniūnas Rolandas Bružas, parapijos klebonas Tomas Domarkas, Telšių r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjos pavaduotoja Daiva Tūmienė, vyr. specialistas Arūnas Juška, Pavandenės bendruomenės pirmininkė Jadzė Tarvainienė.
Varnių seniūnas padėkos raštais už mokyklos įvaizdžio plėtojimą, kūrybiškumą, tradicijų puoselėjimą, dėmesį kiekvienam vaikui, aktyvią veiklą, nuoširdų bendravimą bei ilgametį pedagoginį darbą Pavandenės pagr. mokykloje apdovanojo mokyklos pedagogus.
Su esama situacija susitaikė
Uždarius Pavandenės pagrindinę mokyklą, iš viso buvo atleista 14 pedagoginių ir 10 aptarnaujančio personalo darbuotojų.
Mokyklos direktorė sakė, kad kolektyvas su esama situacija jau susitaikė: „Visi supratome, jog nesant vaikų – ir mes netenkame darbo.“
Nuo rugsėjo 1-osios mokiniai pasiskirstys po Varnių ir Janapolės mokyklas. Mokinių pavėžėjimu į švietimo įstaigas rūpinasi Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyrius.
Mokyklos pastatą prižiūrės Varnių seniūnija. Čia, kaip ir buvo iki šiol, lieka medicinos punktas, K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos Pavandenės filialas bei bendruomenės salė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt