Neišpasakytas Tarybos narių dosnumas

Parašė:  2009-09-29

Rašėme apie tai, kad iš Luokės vidurinės mokyklos direktoriaus pareigų pasitraukia Edmundas Limantas, iš Telšių rajono savivaldybės žemaičių muziejaus „Alka“ direktoriaus pareigų – Stasys Kasparavičius, iš Janapolės pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigų – Pranas Savickis ir iš Telšių rajono savivaldybės Tryškių seniūnijos kultūros centro direktorės pareigų – Nomeda Statkienė.
Nors Telšių rajono savivaldybės tarybos Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas visuomeniniais pagrindais Donatas Kaubrys ir pasiūlė, kai toks ekonominis sunkmetis, visiems išeinantiems vadovams skirti vienodai po keturių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę kompensaciją (išskyrus N. Statkienei, kuri išeina savo noru), tačiau Tarybos posėdyje šis pasiūlymas liko pamirštas. Matyt, užmiršusi konservatorių vadovaujamos Vyriausybės politiką, išeitinių kompensacijų dydį ėmė pūsti Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų Telšių skyriaus pirmininkė Alfreda Tamoševičienė. Ji pasiūlė išeinančiam iš darbo Luokės vidurinės mokyklos direktoriui Edmundui Limantui išmokėti šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę kompensaciją (27 336 Lt). Taip esą galima padaryti, mat įstaiga yra susitaupiusi lėšų. Analogiška padėtis atsitiko ir su iš Janapolės pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigų atleidžiamu Pranu Savickiu. Jam taip pat nuspręsta išmokėti šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę kompensaciją (20 022 Lt).
Tiesa, ilgamečiui Telšių rajono savivaldybės žemaičių muziejaus „Alka“ direktoriui Stasiui Kasparavičiui tokios mielaširdystės Tarybos nariai nerodė. Ta pati A. Tamoševičienė teigė, kad šiam direktoriui negalima išmokėti keturių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinės kompensacijos (kuri numatyta pagal pateiktą Tarybos sprendimo projektą), mat įstaiga tam neturi lėšų. Matyt, paišlaidavusi kitų vadovų išeitinėms kompensacijoms, gerbiama konservatorė susigriebė, kad tokiu sunkmečiu būtų gražu ir šiek tiek sutaupyti, juolab kad S. Kasparavičius, niekam ne paslaptis, prijaučia kitai politinei jėgai. Vienaip ar kitaip, Tarybos nariai priėmė pirminį sprendimo variantą – išeinančiam iš darbo Telšių rajono savivaldybės žemaičių muziejaus „Alka“ direktoriui išmokėti keturių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę kompensaciją (10 136 Lt).
Visai priešinga padėtis susiklostė Tarybos posėdyje svarstant Nomedos Statkienės atleidimą iš Telšių rajono savivaldybės Tryškių seniūnijos kultūros centro direktorės pareigų. Vadovė, pati panorusi pasitraukti iš užimamų pareigų, pateikė prašymą, todėl jai, pagal LR darbo kodekso 127 straipsnio 1 dalį, jokia išeitinė kompensacija nepriklausė. Bet vienas po kito Tarybos nariai stojosi kalbėti, jog šiai darbuotojai už puikų ir kūrybingą darbą reikėtų išmokėti bent jau dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę kompensaciją. „Kultūrai nėra skiriamas pakankamas dėmesys, ir vadovė, matydama, kad savo kūrybai negali išskleisti sparnų, išeina iš darbo“, – reziumavo kalbas A. Tamoševičienė. Tačiau tik vienam Tarybos nariui darbiečiui Petrui Kuizinui užkliuvo sprendimo punktas, jog, pagal Darbo kodeksą, jei darbuotojas išeina savo noru, jokia išeitinė kompensacija nepriklauso. Pasirodo, kad tokiam klausimui buvo iš anksto pasiruošta, mat N. Statkienė dar prieš Tarybos posėdį prašymą atleisti iš darbo savo noru spėjo pakeisti į prašymą atleisti iš darbo abiejų šalių sutarimu. Tad, padarius tik kosmetinius pakeitimus sprendimo projekte (ištaisius Darbo kodekso 127 str. į 125 str.), Tryškių seniūnijos kultūros centro direktorė atleista išmokant jai dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę kompensaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt