Mitkaičių bendruomenės floristinis kilimas – unikalus kūrinys

Parašė:  2020-07-31

Liepos 24–26 dienomis Nevarėnų seniūnijos Mitkaičių kaimo bendruomenė dalyvavo Anykščiuose vykusioje miesto šventėje ir jau 14-ąjį kartą organizuotame tarptautiniame floristinių kilimų konkurse „Anykščiai. Čia gera“. Mitkaitiškių konkursinis darbas „Gamtos pinikai“ pelnė ne tik žiūrovų, bet ir autoritetingos komisijos pripažinimą – A grupėje mūsų rajono atstovų floristinis kilimas įvertintas pirmąja vieta.
Monika GIRDVAINĖ
Sudomino įdomi pynimo technika
Praėjusį savaitgalį Anykščių miesto erdvės tradiciškai buvo papuoštos unikaliais ir spalvingais floristiniais kilimais bei kompozicijomis.
Floristinių kilimų pynimo konkurse dalyvavo 21 komanda iš Lietuvos ir Latvijos. Jau ne pirmus metus mūsų rajonui atstovavusi Mitkaičių kaimo bendruomenė rungėsi didžiųjų kilimų kategorijoje – A grupėje. Mitkaitiškių darbas – daugiau kaip 10 kvadratinių metrų ploto kilimas „Gamtos pinikai“ – buvo įvertintas pirmąja prizine vieta. Komisiją sudomino pinikų technika, kuri pradėta naudoti keli tūkstantmečiai prieš Kristų Rytuose. Manoma, ji atsirado pradėjus austi, kai paprastu mazgu imta rišti metmenis audinio gale, kad jie neiširtų, ir ilgainiui tapo meniška ornamentų technika.
Įdomaus kilimo kūrėjams įteiktas diplomas, Anykščių rajono savivaldybės mero padėkos raštas, piniginis prizas, dalyviai apdovanoti suvenyrais. Be to, mitkaitiškių komanda sulaukė kvietimo dalyvauti Ventspilyje kasmet vykstančiame floristinių kilimų konkurse.
Aukščiausią įvertinimą kilimų pynimo konkursuose Mitkaičių kaimo bendruomenė pelnė jau ne pirmą kartą. Prieš dvejus metus Anykščiuose jų pintas floristinis kilimas taip pat sulaukė pripažinimo ir buvo įvertintas pirmąja vieta.
Įvertinimas – bendruomeniškumo įrodymas
Mitkaičių kaimo bendruomenės pirmininkė Augenija Gecevičienė džiaugiasi ne tik tuo, kad jų pintas kilimas buvo įvertintas aukščiausia vieta, bet ir tuo, kad rezultatas išėjo būtent toks, kokio norėta. O kūrimo procesas, anot pašnekovės, tikrai nebuvo lengvas.
Kadangi kilimai pinami iš įvairių augalų ir jų dalių (lapų, žiedų, stiebų, sėklų), beveik savaitę daug Mitkaičių kaimo žmonių prisidėjo gamtoje rinkdami reikiamas medžiagas. Kilimui pinti naudotos nendrės, smilgos, rūgčiai, avižos, kviečiai, varnalėšų žiedai, grikiai, alyvų medžio sėklos. Meninį kūrinį Anykščiuose apie dešimt valandų kūrė kilimo idėjos autorė Asta Rimkienė ir jos vyras Gintaras, A. Gecevičienė, Vida Čejauskienė, Audra Arlauskienė, Vita Dargienė, Goda Šakytė ir Julija Dargaitė.
„Labai džiaugiamės, kad buvo įvertintos mūsų pastangos. Tiek praeiviai, tiek ir komisija stebėjosi mūsų komandos kruopštumu. Manau, kad gyvenimas prasmingas, jeigu savo darbais sugebame išlikti kitų atmintyje. Gal mūsų darbeliai nėra labai dideli, bet jie svarbūs ir prasmingi visai bendruomenei. Noriu padėkoti visiems žmonėms, kurie savo darbais papildė bendruomenės aruodą, kai vykome į tarptautinį floristinių kilimų konkursą. Šis pasiekimas – tai visų mūsų bendruomeniškumo įrodymas“, – kalbėjo A. Gecevičienė.
Be konkurse dalyvavusių asmenų, bendruomenės pirmininkė dar padėką už pagalbą išreiškė Nevarėnų seniūnei Vilmai Šakienei, Nevarėnų kultūros centro direktoriui Albinui Šmukštai, Mitkaičių seniūnaitei Ritai Striaukienei, Algimantui Čejauskui, Marytei Piktužienei, Laimonui Piktužiui, Janinai Kazlauskienei, Bronelei Noreikaitei, Vandai Kazlauskienei, Ilonai Jonuškevičienei, Lukui Šakiui, Dovydui Štainai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt