„Metų ūkio 2017“ trečiosios vietos laimėtojas – tėviškėje ūkininkaujantis Antanas Sivickis

Parašė:  2018-01-30

Tėvų sodyboje Klaišių kaime, Žarėnų seniūnijoje, jau daug metų ūkiškai gyvena Antanas Sivickis. Miško prieglobstyje – rūpestingo, darbštaus šeimininko išpuoselėtas ūkis: 3 karvės, 5 jaučiai, keli gaidžiai, vištos, šuo ir katė su kačiuku.
„Vedžiau a. a. savo Ireną ir parėjome abu į mano tėvų sodybą – norėjome tėviškę išsaugoti“, – sakė A. Sivickis.
Aurelija SERVIENĖ
Pratęs prie ūkio darbų
A. Sivickiui ūkininkavimas – ne naujiena: ūkiškai gyveno jo tėvai, seneliai, tad nuo mažumės ir jis buvo pratinamas prie ūkio darbų, jų nesibaido ir šiandien.
Baigęs Žarėnų vidurinę mokyklą, Antanas išėjo į kariuomenę. Vėliau įstojo į Rietavo technikumą – iškart į antrą kursą. Čia besimokydamas sutiko būsimą žmoną Ireną. Abu – agronomai, vienas kitą puikiai suprato, žemės ūkį mėgo, tad sukūrę šeimą apsigyveno du šimtus metų menančioje sodyboje Klaišių kaime. Gaila, jog likimas juos išskyrė – prieš dvejus metus Irena iškeliavo Amžinybėn.
Visą amžių A. Sivickis gyveno ūkiškai, turėjo daug žemės, miško, augino gyvulius. „Visi anuomet ūkiškai gyveno, ne taip kaip dabar, kur ne kur kas kokią karvelę laiko, aišku, išskyrus stipriuosius ūkininkus. Atlyginimai buvo maži, per mėnesį, dirbdamas pjūklininku, gaudavau tik 30 rublių. Ar žmogus galėjai pragyventi? Paskui, kai jau atėjo geresni laikai, įkūriau įmonę. Du dešimtmečius kirtome mišką, sodinome, priežiūros darbus vykdėme“, – prisiminė ūkininkas.
Savo metų neskaičiuoja
Per daugelį ūkininkavimo gimtojoje sodyboje metų vyras turi sukaupęs visą jo ūkiui reikalingą techniką darbams nudirbti: šienauti, pjauti, vartyti, presuoti, tad samdyti nieko nereikia.
A. Sivickis ir su gyvuliais vienas susitvarko. „Ryte pasikuriu ugnį. Vėliau mano darbas – apvalyti, pašerti gyvulius. Per dieną esu laisvas, vakarop – vėl prie darbų. Nesunku man vienam, kad tik sveikatos būtų“, – pasakojo pašnekovas. Vyriškis atvirai sakė, jog vasarą darbų daugiau, nes namų valdos gana nemažos, šienauti reikia, o daržai ir darželiai laukia savo eilės.
A. Sivickis tvirtino savo metų neskaičiuojantis, pasižiūrintis į veidrodį, kad dar neblogai yra, ir toliau kimbantis į darbus. Kovo 7 dieną Antanas švęs 67-ąjį gimtadienį.
Su a. a. žmona Irena vyras susilaukė dukros, kuri padovanojo dvi anūkes. Jos šeima gyvena netoliese – Degaičiuose, tad pas tėvą į gimtąjį ūkį užsuka dažnai.
Ūkis pelnė III vietą
Žemdirbių šventėje „Metų ūkis 2017“ A. Sivickio ūkis buvo įvertintas garbinga III vieta. Toks apdovanojimas į ūkininko rankas pateko pirmą kartą ir labai pradžiugino.
„Mano ūkis – man užsiėmimas, yra to pelno ar nėra, aš vis tiek jį turiu. Gaunu pensiją – nesiskundžiu, man visko užtenka. Turtų jau nebesusikrausiu, svarbiausia, kad tik sveikatos turėčiau“, – kalbėjo A. Sivickis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt