Kur lietuviai vyksta padirbėti vasarą?

Parašė:  2017-06-29

Darbas tik vasaros metu svečioje šalyje, domina vis daugiau lietuvių. Jauni žmonės dažnai vyksta užsidirbti mokslams, kiti nori ne tik dirbti, bet ir pakeliauti. Sezoninių darbų pasirinkimas įvairiose šalyse iš tiesų nemažas, tačiau planuojant išvykti vasarai, patariama darbo ir gyvenamojo ploto pradėti ieškoti jau ankstyvą pavasarį. Taip pat svarbu žinoti, kad nors išvykstama trumpam laikui uždarbiauti, sugrįžus galima susigrąžinti permokėtus mokesčius svečioje šalyje.
Populiariausios šalys, į kurias vykstama dirbti
Jungtinė Karalystė. Į šią šalį dažnai išvykstama dirbti nekvalifikuotus, žemės ūkio darbus, kuriuos parūpina įdarbinimo agentūros. Nemokantys anglų kalbos gali įsidarbinti įvairiuose fabrikuose, plantacijose, sandėliuose. Ieškantiems kiek geresnio sezoninio darbo, reikia mokėti anglų kalbą ar bent jos pagrindus. Tokiu atveju atsiveria galimybė įsidarbinti klientų aptarnavimo srityje: pardavėjais, padavėjais, grožio specialistais (turintiems kvalifikaciją), virėjais ar kt. Neretai Jungtinėje Karalystėje kaip sezoninį darbą renkasi senelių ar vaikų priežiūros sritį. Toks darbas tinkamas patirties dar neturintiems jauniems studentams, kurie nori ne tik uždirbti, bet ir praleisti vasarą gražioje turistinėje kitos šalies dalyje. Tokio pobūdžio darbas suderinamas su laisvalaikiu, todėl puikiai tinka norintiems susipažinti su svečios šalies kultūra ir aplinka.
• Permokėtų mokesčių susigrąžinimas. Didžioji dalis žmonių, Jungtinėje Karalystėje dirbusių pagal darbo sutartį, turi teisę susigrąžinti permokėtus mokesčius už praėjusius mokestinius metus. Tokia teisė suteikiama dirbusiems nepilnus mokesčių metus, neišdirbusiems neapmokestinamo minimumo, mokėjusiems mokesčius pagal atsarginį mokesčių kodą (angl. emergency tax code) ar studentams, dirbusiems atostogų arba praktikos metu, bet mokėjusius mokesčius nustatyta bendra tvarka. Nepasirašiusiems darbo sutarties, kitaip tariant dirbusiems nelegaliai, mokesčių susigrąžinti neįmanoma, kadangi jie nedeklaravo savo pajamų, susijusių su darbiniais santykiais.
Vokietija. Vasaros sezonui šioje šalyje visuomet galima įsidarbinti pakuotojais, krovėjais, rūšiuotojais, įvairių autokrautuvų vairuotojais, prekių surinkėjais, sandėlių darbininkais ir t.t. Vasaros metu čia nemažai ir statybos, būsto priežiūros bei renovacijos darbo pasiūlymų, tačiau tam reikalinga atitinkama kvalifikacija ir vokiečių kalbos žinios. Dažniausiai tokie darbai apima dažymą, parketo klojimą, santechnikos keitimą ir pan. Turintys vairuotojo teises ir dailidės ar santechniko išsilavinimą, darbą randa daug lengviau.
• Permokėtų mokesčių susigrąžinimas. Šioje šalyje permokėtus mokesčius susigrąžinti turi teisę visi, kurie dirbo šioje šalyje, tačiau šiam tikslui įgyvendinti, reikia turėti Vokietijos mokesčių mokėtojo kortelę. Dokumentai dėl mokesčių grąžinimo gali būti pateikiami ištisus metus už praėjusį laikotarpį iki 4 metų. Pagrindinis veiksnys, lemiantis grąžinamų mokesčių sumą yra sumokėto pajamų mokesčio dydis. Šioje šalyje, permokėtų mokesčių grąžinimo procesas gana ilgas ir sudėtingas, todėl patariama, gerai nemokantiems kalbos, kreiptis į permokėtus mokesčius susigrąžinti padedančią įmonę.
Olandija. Į šią šalį žmonės dažnai vyksta nekvalifikuotiems sezoniniams darbams, kadangi retas, kuris moka olandų kalbą. Čia dažniausiai reikalingi įvairūs pagalbiniai darbuotojai, sandėlininkai, valytojai, pakuotojai, krovėjai, statybininkai ir pan.
• Permokėtų mokesčių susigrąžinimas. Dėl mokesčių gražinimo gali kreiptis kiekvienas asmuo, kuris yra dirbęs pagal darbo sutartį Olandijoje per pastaruosius 5 metus. Mokesčių grąžinimo procesas už einamuosius mokesčių grąžinimo metus vidutiniškai gali trukti apie 3-6 mėnesius, o už ankstesnius mokestinius metus gali trukti nuo 1 iki keletos metų. Mokesčių suma, kuri bus sugrąžinta, priklauso nuo bendrų pajamų, atskaitytų pajamų, laikotarpio, išdirbto šalyje ir kitų sąlygų.
Norvegija. Tai puiki šalis išvykti sezoniniam darbui jauniems žmonėms, kadangi čia yra vykdoma „Dirbk užsienyje programa“. Jos metu galima rinktis darbus vasaros stovyklose, anglų kalbos mokymą, sezoninio darbuotojo programas ir pan. Taip pat šioje šalyje siūloma „dirbančio svečio“ programa, skirta vasaros darbams. Darbas ūkyje pagal šią programą vyksta apie 2–3 mėnesius, o darbuotojams suteikiamas apgyvendinimas ir maistas. Savaitės kišenpinigiai siekia net 890 Norvegijos kronų. Norvegijoje vasaros sezonu taip pat labai populiarus darbas kruiziniuose laivuose.
• Permokėtų mokesčių susigrąžinimas. Tokią teisę turi žmonės, per paskutinius trejus metus dirbę Norvegijoje ir mokėję numatytus pajamų mokesčius. Suma, kuri bus išmokėta grąžinant mokesčius priklauso nuo pajamų dydžio ir mokesčių grąžinimo nustatytos tvarkos. Norint pradėti permokėtų mokesčių grąžinimo procesą reikia pateikti formą „Selvangivelse“, kurią suformuoja mokesčių inspekcija. Taip pat reikalinga forma „FR1015B“, kurią pateikia darbdaviai. Jeigu pastarosios formos darbdaviai nepateikia, galima pateikti surinktus algalapius. Jeigu deklaracija pateikiama už ankstesnius mokestinius metus, procesas gali trukti apie 3-4 mėnesius.
Danija. Šioje šalyje siekiant rasti sezoninį darbą, paieškas vertėtų pradėti jau ankstyvą pavasarį, nes įdarbinimo procesas dažnai yra pradedamas dar anksti prieš sezono pradžią. Tiems, kurie dar neturi reikiamo išsilavinimo ir neturi darbo patirties, vasarą lengviau įsidarbinti vasaros stovyklose. Jie gali atlikti įvairius pagalbinius darbus, o tie, kurie turi patirties ar išsilavinimą, gali dirbti grupių vadovais, renginių organizatoriais. Įvairiuose kurortuose vasaros sezono metu reikia įvairiausių darbuotojų. Čia darbą gali rasti barų ir kavinių darbuotojai, suvenyrų pardavėjai ir gelbėtojai. Tokiems darbams dažniausiai reikia neblogai mokėti danų kalbą.
• Permokėtų mokesčių susigrąžinimas. Kiekvienas žmogus, turėjęs ar dar tebeturintis darbinių santykių Danijoje ir mokėjęs ar tebemokantis pajamų mokesčius, gali kreiptis dėl permokėtų mokesčių susigrąžinimo už paskutiniuosius 3 metus. Mokesčių susigrąžinimas dirbusiems Danijoje yra gana komplikuotas procesas, kurį reikia tikrai gerai išmanyti norint susigrąžinti visą įmanomą sumą. Pateikiant deklaracijas, mokesčių inspekcija dažnai reikalauja patikslinimų ar papildomų dokumentų, todėl pats procesas gali užsitęsti ir varginti. Neturintys kantrybės ar laiko, viada gali kreiptis į profesionalus, gerai išmanančius permokėtų mokesčių susigrąžinimo tvarką Danijoje.
Parengta pagal RT Tax medžiagą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt