„Kai saulelė budina svietą“. K. Donelaičio 300-osios gimimo metinės

Parašė:  2014-02-06
Literatūrinę muzikinę popietę „Kai saulelė budina svietą“ Kristijono Donelaičio 300-ojo gimimo jubiliejaus proga surengė Varnių seniūnijos, Senolių bendruomenės, Telšių K. Praniauskaitės bibliotekos Varnių filialo ir literatų būrelio „Lyra“ entuziastai.

Poeto gyvenimo ir kūrybos Lazdynėliuose bei Tolminkiemyje takeliais emocingai vedžiojo M. Valančiaus gimnazijos mokytoja Vlada Vengrienė. Ji vaizdžiai atskleidė hegzametru eiliuotus didaktinius poezijos posmus genialiajame kūrinyje – poemoje „Metai“.
K. Donelaičio didybę, jo kūrybos peripetijas nušvietė Senolių bendruomenės aktyvistė Gendvika Čiužienė, prieš tai leidusi auditorijai išklausyti bendruomenės pirmininko Andriejaus Martinavičiaus skaitomą pasakėčią „Vilks provininks“.
Nemirtingi mūsų tautai brangaus poeto – lietuvių literatūros pradininko K. Donelaičio žodžiai emocingai ir įtaigiai suskambo skaitovų E. Gedminienės, R. Bitarienės, V. Vasiliauskienės ir A. Purtoko lūpose, pristatant „Pavasario linksmybių“, „Vasaros darbų“, „Rudenio gėrybių“ ir „Žiemos rūpesčių“ ištraukas.
Bibliotekos darbuotoja Z. Macienė skaitė „Fragmentus“, o jos kolegė V. Krenciuvienė apžvelgė K. Donelaičio pamokas ir priesakus Lietuvai.
Gražiu literatūriniu akcentu ir renginio epilogu nuskambėjo G. Čiužienės perskaitytas Just. Marcinkevičiaus eilėraštis „Donelaitis“.
Šventinį muzikinį foną kūrė Telšių muzikos mokyklos M. Valančiaus gimnazijos filialo moksleiviai ir mokytojai. „Alyvų žydėjimą“ akordeonu atliko M. Ciesiūnaitė (mokyt. A. Pleškys). Lyriškasis „Andante contable“ švelniai suskambo R. Poškutės fleita (mokyt. D. Praspaliauskienė). R. Jastrumskytė pianinu atliko „Fantastinę pasaką“, o kartu su savo mokytoja R. Vitkevičiene salę audrino keturių rankų kūriniu „Tango sambo“.
Literatūrinėje popietėje dalyvavęs Varnių seniūnijos seniūnas R. Bružas, puikiai įvertinęs renginį, dėkojo visiems organizatoriams: pranešėjams, skaitovams, Telšių muzikos mokyklos Varnių filialo muzikantams ir jų mokytojams, aktyviai susirinkusiems varniškiams, tarp kurių buvo ir nemažas būrelis Varnių profesinio mokymo centro moksleivių drauge su lietuvių literatūros mokytoja L. Ereminiene.
Senolių bendruomenės pirmininkas A. Martinavičius pasitenkinimą tvirtino dalindamas gėles ir padėkos raštus visiems scenos dalyviams.
Renginio organizatorių ir jame dalyvavusių varniškių dėmesio ir nuoširdžios padėkos susilaukė Varnių kultūros ir jaunimo centro scenografė G. Žeimytė už sukurtą scenos emblemą „Kristijonas Donelaitis 1714–2014“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Lottie parašė:

    Ah, our little baby, she is beautiful! She’s just like her big sister – smart and good looking! Watch out world! (Can I put in enough exitiamalcon marks?!)

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt