Gyventojai prieštarauja užmojams statyti gyvenamuosius namus Masčio pakrantėje

Parašė:  2011-08-18

Jau kelintą kartą Telšių rajono savivaldybės tarybai teikiamas sprendimas dėl teritorijos, esančios vakarinėje Masčio ežero pakrantėje, detaliojo plano koncepcijos. Pagal šią koncepciją norima numatyti būsimus darbus tvarkant paežerę nuo Bevardžio upelio iki Žemaitijos kaimo buities muziejaus. Viskas būtų lyg ir gerai, tačiau toje pačioje koncepcijoje numatyta valstybinėje žemėje (prie pat Masčio ežero) suformuoti 9 sklypus gyvenamiesiems namams statyti bei gatvę ir juos parduoti aukciono būdu. Dar kartą pristatant tokį sprendimą Telšių rajono savivaldybės tarybos Vietinio ūkio ir ekologijos komiteto nariams įsikišo M. Valančiaus gatvės gyventojai, kurie pareikalavo, kad koncepciją pristatęs Telšių rajono savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vedėjas Algirdas Žebrauskas ją pristatytų ir visuomenei bei atsižvelgtų į pastarosios nuomonę.
Praėjusį ketvirtadienį Telšių rajono savivaldybės salėje įvyko M. Valančiaus gatvės gyventojų susitikimas su Telšių rajono savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vedėju A. Žebrausku. Gyventojai užprotestavo siūlomam planui – valstybinėje žemėje suformuoti 9 sklypus gyvenamiesiems namams statyti. Susitikime taip pat dalyvavo Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Petras Kuizinas, Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Remigijus Juška, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Gusarovas, Telšių miesto seniūnas Kazys Lečkauskas.
Neaišku, ar norėdamas įtikti, ar „užkalbėti dantį“ susirinkusiems gyventojams A. Žebrauskas apie pusvalandį pasakojo apie vykdomus Masčio pakrantės projektus ir apie tai, kaip, įgyvendinus juos, bus gera telšiškiams gyventi. Galiausiai kalbai pakrypus apie taip vadinamąjį trečiąjį Masčio ežero pakrantės tvarkymo etapą (kuriam ir buvo paruošta koncepcija), Architektūros skyriaus vedėjas prabilo ir apie 9 sklypų (nuo M. Valančiaus g. 35 iki 43 namo) Masčio ežero pakrantėje formavimą. Anot jo, ties ta vieta išvalius Masčio ežerą bei sutvarkius teritoriją, nuo gyvenamųjų namų į ežerą atsivėrė gyventojų ūkiniai pastatai, kurie gadina vaizdą: „Visame pasaulyje vyrauja tendencija, kad ne tik nuo kranto į ežerą turi būti vaizdas, bet ir nuo ežero į krantą“. A. Žebrausko teigimu, tai galima pasiekti valstybinėje žemėje suformavus 9 sklypus, kuriuose būtų galima statyti gyvenamuosius namus. Architektas užtikrino, kad formuojant sklypus bus palikta pakankamai vietos pėsčiųjų bei dviračių takams įrengti.
Tačiau susirinkę gyventojai su tokiu planu kategoriškai nesutiko: esą jau yra pavyzdžių, kada pačioje pakrantėje (prie Bevardžio upelio, sutvarkytos Masčio ežero pakrantės pašonėje) pradėjo dygti gyvenamasis namas: „Kyla namai, net praeiti negalima. Juk vieša paslaptis, kad ten buvo užpilta ežero dalis vien tam, kad pavyktų suformuoti reikiamo dydžio sklypą. Dabar vėl planuojamas užstatymas – visai prie ežero neprieisime!“
Tačiau A. Žebrauskas nepasidavė. Jo teigimu, siūlymas suformuoti 9 sklypus ir gatvę yra vienintelis teisingas sprendimas. Esą buvo ir kiti variantai – formuoti tik 6 sklypus, kurie paslėptų ūkinius pastatus, o likusią zoną palikti žalią bei visiškai nieko nedaryti. Pastarasis variantas, anot architekto, prieštarautų miesto bendrajam planui, kuriame numatyta minėtą teritoriją urbanizuoti. O koreguoti bendrąjį planą Savivaldybei kainuotų keletą šimtų tūkstančių. Čia gyventojams trūko kantrybė: „Jūs taip viską apsukate – kaip jums patogu. Pasakykite, o kiek kainuos naujos gatvės statyba? Jei bendrojo plano korekcija kainuoja 200 tūkst. Lt, tai naujai gatvei įrengti Savivaldybė turės išleisti mažiausiai 500 tūkst. Lt! Ar būtina tą bendrąjį planą keisti, juk numatyta teritorijos urbanizacija reiškia ne vien namų statybą? Tai ir takeliai, ir aikštelės, ir pan.“ Tik po kelinto gyventojų bandymo išplėšti atsakymą į klausimą „Ar urbanizacija aprėpia vien tik namų statybą?“, A. Žebrauskas nenoromis pratarė, kad esą „ne tik…“
Gyventojai ir toliau žėrė klausimus bei pastebėjimus architektui: „Jūsų įvardinti ūkiniai pastatai, kurie neva darko ežero vaizdą, statyti visai neseniai. Tad ar ne jūsų antspaudas po jais buvo padėtas? Nereikia žmonių įžeidinėti, kad jie yra neišmanėliai. Pakrantė vystoma pagal jūsų, o ne pagal gyventojų viziją. Kodėl buvo paruoštas tik vienas variantas – su devynių sklypų ir gatvės suformavimu – Tarybai? Atrodo, kad antro tendencingai neruošiate. Praėjo du mėnesiai ir jūs teikiate tą patį sprendimo variantą Tarybai“.
„Antro niekas neprašė paruošti, – atsikirto gyventojams A. Žebrauskas, – todėl prašau nedėti savo žodžių į mano lūpas: aš nesakiau, kad žmonės yra neišmanėliai“.
Įsiplieskusias emocijas nutraukė Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Petras Kuizinas: „Suprantu, kad čia labai skaudus klausimas. Asmeniškai aš šiandien išgirdau bent tris variantus, kaip būtų galima vystyti minėtą Masčio ežero pakrantės teritoriją. Supratau, kad gyventojai nori ją palikti žalia zona. Mūsų susitikimo tikslas ir buvo – išgirsti žmonių nuomonę. Klausantis šios diskusijos, kilo mintis, jog reikia išgirsti visos Telšių rajono visuomenės poziciją“. Anot P. Kuizino, jis įpareigos Telšių rajono savivaldybės administraciją, kad ši savo internetinėje svetainėje įvykdytų gyventojų apklausą.
Savo ruožtu „Telšių ŽINIOS“ taip pat prašo skaitytojų pareikšti savo nuomonę adresu: www.tzinios.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt