D. Vaitkutė ateitį sieja su fortepijono muzika

Parašė:  2012-05-31

Donata Vaitkutė gimė 1993 m. sausio 8 d. Gyveno Rainiuose. Būdama penkerių pradėjo lankyti Telšių lopšelį-darželį „Saulutė“, o po metų – Telšių „Ateities“ pagrindinę mokyklą. Nuo pat vaikystės Donata mėgo dainuoti, todėl tais pačiais metais mama ją nuvedė į Telšių muzikos mokyklą. Taigi, mergaitė, būdama šešerių, pradėjo skambinti fortepijonu mokytojos Jolantos Šulcaitės klasėje.
Jau mokydamasi antroje muzikos mokyklos klasėje, Donata dalyvavo rajoniniame (Telšiuose) ir zoniniame (Plungėje) B. Dvariono konkursuose, o po dvejų metų zoniniame B. Dvariono konkurse Mažeikiuose buvo pripažinta laureate ir pateko į respublikinį turą, kuris vyko Vilniuje.
Paskatinta mokytojų ir tėvelių 2004 m. vienuolikametė Donata išlaikė stojamuosius egzaminus ir pradėjo mokytis Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, Justo Dvariono fortepijono klasėje. Per tuos metus Donata pelnė daug apdovanojimų tiek Lietuvoje (respublikiniuose J. S. Bacho, Z. Fibicho, L. Janačeko, nacionaliniame B. Dvariono konkursuose, taip pat tarptautiniuose A. Dvarionaitės, „Olimpo musicale“, „Muzikinė akvarelė“ ir „Kaunas Sonorum“ konkursuose), tiek užsienyje. Donata jau yra pasirodžiusi ir laimėjusi konkursuose Latvijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Kipre ir Rusijoje.
2008 m. tuometis Telšių meras A. Petkus apdovanojo Donatą už Telšių vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje, o 2010 ir 2011 m. už nuopelnus Lietuvai tarptautiniuose konkursuose Donatą apdovanojo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
2012 metai Donatai prasidėjo taip pat labai sėkmingai. Vadovaujama fortepijono mokytojo Justo Dvariono vasario mėnesį ji tapo nacionalinio B. Dvariono konkurso laureate, pelnė specialų prizą už šiuolaikinės muzikos interpretaciją, todėl jai buvo suteikta galimybė dalyvauti viename svarbiausių Lietuvos konkursų – IX tarptautiniame B. Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkurse. Šiais metais konkurse dalyvavo 86 jaunieji muzikai iš 17 pasaulio šalių. Konkursas A ir B amžiaus kategorijose vyko dviem turais, o C amžiaus grupėje (iki 20 metų) – trimis turais (3 turas – su orkestru). Pianistus per I ir II turus vertino tarptautinė komisija, kurią sudarė 7 žmonės, o finale jaunuosius pianistus ir smuikininkus vertino bendra 14 žmonių pianistų ir smuikininkų komisija. Donata buvo vienintelė lietuvių pianistė savo amžiaus grupėje (C), kuriai pavyko įveikti visus tris turus ir tapti laureate (kiti laureatai jos grupėje – Danijos ir Japonijos atstovai). III konkurso turas vyko Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje ir kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru Donata atliko S. Prokofevo koncertą Nr. 1. Laureatams buvo įteikti diplomai ir piniginės premijos.
Šiuo metu Donata – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos abiturientė, savo mokslus ir ateitį planuojanti sieti su muzika ir fortepijonu. Ji žada ir toliau gilinti savo profesines žinias ir siekti aukštumų.
Už savo pasiekimus Donata yra dėkinga savo tėveliams, kurie ją visada palaikė, ir mokytojams, kurie buvo ne tik muzikos, bet kartu ir gyvenimo mokytojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt