Atverti širdį ir gyvenimo spalvas per meną

Parašė:  2019-03-05

Varnių miesto bibliotekoje pristatyta pirmoji Dalios Balsienės grafikos darbų paroda „Du gyvenimai“.
Bibliotekos darbuotoja Vida Krenciuvienė renginį pradėjo pristatydama šios parodos autorę. Dalia, kaip save pristatė, – dviejų dukrų mama. Viena iš jų su šeima gyvena Airijoje, o jaunėlė – Vilniuje.
Dalia, daugelį metų gyvenusi Airijoje, grįžo į Lietuvą ir apsigyveno Varniuose. Airijoje aktyviai dalyvavo lietuvių bendruomenės gyvenime.
Šią moterį visą gyvenimą supo meno žmonės. Pirmąjį žingsnį į meno pasaulį žengti padėjo jos vyras, kurdamas keramikinius kūrinius ir padėdamas pajusti kūrybos grožį. Pati kurti grožį, piešti pradėjo prieš trejus metus. Piešia grafikos darbams skirtomis priemonėmis. Dominuoja trys spalvos: juoda, auksinė ir sidabrinė. Dalia domisi sakraline geometrija ir baltų ženklais. Jos piešiniuose geometrines figūras užpildo ženklai ir linijos. Autorė duoda kiekvienam laisvę savaip suprasti piešinių esmę. Pavadinti parodą „Du gyvenimai“ ją įkvėpė rusų rašytojos K. Antarovos knyga tuo pačiu pavadinimu. Knyga, kuri keičia žmonių gyvenimus.
Dalia – meniškos sielos žmogus. Savo namuose kurdama jaukumą, ji senus baldus perdažo, puošia juos ornamentais.
Kūrėjos pasveikinti atvyko buvę klasės draugai. Iš jų lūpų skambėjo gražiausi žodžiai, šilti prisiminimai, nuoširdūs linkėjimai. Įteiktos gėlės, dovanėlės. Draugai pasidžiaugė, kad Dalia apsigyveno tokiame gražiame, istorinės reikšmės turinčiame mieste.
Varniškė Kazimiera Šorienė seniai pažįstanti Dalią. Ji įteikė gėlių ir šiltą dovanėlę. Kaimynė Laima Pociuvienė apibūdino Dalią kaip nuostabios, jautrios, nuoširdžios, paprastos sielos žmogų.
Parodos autorė renginio pabaigoje padėkojo visiems susirinkusiesiems už gražius žodžius, dovanėles, gėles ir pažadėjo, kad tai ne paskutinis toks susitikimas.
Kurkime grožį – jis gali pakeisti pasaulį.
Elena DAUSKURTIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kiek metų skaitote „Telšių ŽINIAS“?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt