Žemaitijos sostinėje – teatrų festivalis „TEATRadimai 2020“

Parašė:  2020-10-27

Rugsėjo 20–27 dienomis Telšiuose vyko Žemaitės dramos teatro organizuotas II teatrų festivalis „TEATRadimai 2020“.
Nuo 2018 metų pradėtas rengti festivalis, kurio sumanytojas – teatro režisierius Donatas Žilinskas, šiemet žiūrovus kvietė per aštuonias dienas pamatyti dešimt Lietuvos teatrų spektaklių ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto II kurso dramos režisūros studento Mindaugo Drimbos režisuotą spektaklio eskizą „Žemaitė susitinka Šekspyrą“ pagal K. Ostrausko pjesę. Šis eskizas skirtas Žemaitės 175-osioms gimimo metinėms paminėti.
„Džiaugiamės, kad pandemijos metais galėjome suorganizuoti festivalį „TEATRadimai 2020“, kurio tikslas – „atrasti teatrą, o jį radus – ieškoti naujų jo formų“. Turėjome minčių pasikviesti ir užsienio teatrų, tačiau dėl viruso perdėliojome festivalio programą, kuri buvo sudaryta iš profesionalių ir mėgėjiškų Lietuvos teatrų. Šiemet festivalyje rodyti spektakliai pateisino lūkesčius: jie skirtingų tematikų, žanrų – pradedant miuziklu ir baigiant interaktyvia pasaka“, – pasakojo režisierius D. Žilinskas.
Festivalyje „TEATRadimai 2020“ žiūrovams savo spektaklius rodė Šilalės kultūros centro muzikinio teatro kolektyvas, Anykščių kultūros centro teatras, Skuodo rajono kultūros centro Žemaičių teatras, Kauno rajono Ramučių kultūros centro teatras „Siena“, Utenos kamerinis teatras, Klaipėdos Pilies ir jaunimo teatrai, Telšių Žemaitės dramos teatras. Renginį vainikavo Priekulės kultūros centro Ernsto Vicherto teatras, pakvietęs mažuosius žiūrovus ant Zakso kalno. Kiekvienam teatrui buvo įteiktos dailininkės G. Slavinskienės sukurtos festivalio simbolinės dovanos – Žemaitijos simbolio meškos pėdos.
Festivalio metu suorganizuotos kūrybinės dirbtuvės, kurias vedė režisieriai M. Pažereckas ir A. Vizgirda.
„Kiekvienas festivalis praturtina Žemaitės dramos teatro veiklą, stiprina darbuotojų kompetencijas. Smagu, kad suburta kūrybinė festivalio grupė sėkmingai įgyvendino užsibrėžtus tikslus. Dėkoju teatro darbuotojams: režisieriams D. Žilinskui ir B. Tserediani, aktorei M. Bladženauskaitei, dailininkei G. Slavinskienei, scenos technikui A. Teniukui, sekretorei S. Šliogerienei, šviesų dailininkui S. Simonenko, kontrolieriui K. Šliogeriui, ūkvedžiui V. Klemanskiui, administratorei A. Korkadinovaitei-Šiaudkulienei, garso režisieriui, projekto vadovui M. Drimbai, ir visiems, prisidėjusiems prie sėkmingo festivalio organizavimo. Dėkoju ir žiūrovams, kurie nepabūgo viruso keliamų grėsmių ir apsilankė spektakliuose“, – kalbėjo Žemaitės dramos direktorė L. Liutikienė.
Kitas teatrų festivalis „TEATRadimai“ numatomas 2022 metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. nu šaunuoliai parašė:

    O kas ta moterškaitė nuotraukoj vidury? Gal iš kokio Mulen ružo?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt