Žemaičių vyskupystės muziejų papildė naujas eksponatas – paveikslas „Švč. Mergelės Marijos ėmimas į dangų“ (dailininkas nežinomas, XVIII a. I p., drobė, aliejus, 150 x 125 cm). Naujasis paveikslas iškilmingai pašventintas per Žolinės atlaidus Varnių katedroje.
Pasak Žemaičių vyskupystės muziejaus direktoriaus Antano Ivinskio, muziejus paveikslą įsigijo už iš lankytojų surinktas lėšas. Restauravimui lėšas 2013 m. skyrė Kultūros ministerija. Restauravo tapybos restauravimo ekspertė Vita Blažiūnienė. Kūrinys yra nuolatinėje ekspozicijoje.
Šio paveikslo kompozicijoje akcentuojamas dangus ir žemė. Niūraus kolorito žemės dalyje – apaštalų grupė, joje aiškiai galima įžvelgti nutapytų asmenų veido bruožus ir emocijas. Dalis jų jausmingai stebi būrio angelų dangun nešamą Mariją. Tai liudija į dangų tiesiamos rankos, į viršų nukreipti kupini pagarbaus pamaldumo ar nuostabos žvilgsniai. Kiti stebi arba tuščią karstą, arba kitus apaštalus. Paveiksle pavaizduotų asmenų yra daugiau nei būta apaštalų – iš viso jų nutapyta penkiolika. Vieną prie karsto palinkusią figūrą galima identifikuoti kaip moterį, kuri rankoje laiko baltą drobulę. Mergelė Marija nutapyta vienplaukė, raudona suknia, perjuosta dirželiu, ir besiplaikstančiu mėlynos spalvos apsiaustu. Marijos rankos pakeltos į viršų, žvilgsnis nukreiptas aukštyn. Mergelei iš dešinės nutapytas angelų karvedys arkangelas Mykolas. Švč. M. Marijos galvą puošia nimbas – aukso spalvos ratilas su į kraštus silpnėjančiu šviesos švytėjimu. Mergelė spinduliuoja dieviška esybe, kuri nušviečia visą paveiksle vaizduojamą dangaus sferą.
Paveikslo apačioje – užrašas lotynų kalba: „Assumpta est Maria in celum gaudent angeli“ – „Paimta į dangų Marija, džiaugiasi angelai“. Tai ikitridentinė antifona iš Švč. M. Marijos mažųjų valandų (Officium parvum). Šiais laikais – kaip antifona prieš Evangeliją, Žolinės Mišiose naudojama „Marija paimta į dangų – džiaugias angelų kariuomenė“.