Žemaičių grožinė literatūra skleidžia sparnus, arba Profesorės Viktorijos Daujotytės žemaitiškos kūrybos sutelktinė (rinktinė) „Žemaitīnā / Žemaitynai“

Parašė:  2021-03-26

Šių metų kovo mėnesį Šatrijos Raganos bendrija kartu su Regionų kultūrinių iniciatyvų centru išleido literatūrologės prof. Viktorijos Daujotytės-Pakerienės (slap. Daujotės) eiliuotų tekstų, parašytų autorės gimtąja žemaičių (varniškių) patarme, greta pateikiant bendrine lietuvių kalba, sutelktinę (rinktinę). Knygos autorė rašo: „Jei žvalgais nuo Šatrijos, Sprūdės ar Girgždūtės, / kiek daug tos žemės, vandenų, debesynų, / kiek miškų – eglynų, alksnynų, sodybų, kelių, / kaip ir nieko po vieną, viskas išvien; / tai žemaitynai […]“.
Knygą sudaro autorės eiliuoti tekstai, paskelbti šiose Regionų kultūrinių iniciatyvų centro išleistose knygose: „Balsā ūkūs / Balsai ūkuose“ (2010), „Gīvenu vīna / Gyvenu viena“ (2012), „Tatā pariejau / Tai parėjau“ (2015), „Žīmėni vuobelie / Žieminė obelis“ (2016). Spausdinama ir naujausia (2020-aisiais sukurta) knyga – „Numėškis / Namiškis“. Sutelktinę užbaigia literatūrologės prof. Brigitos Speičytės straipsnis „Eilės, virstančios sėklomis“. Spausdinama ir rašytojos Vandos Juknaitės esė „Mintys, perskaičius „Žieminę obelį“.
Leidinio apimtis – 640 puslapių. Jo dailininkė – Deimantė Rybakovienė.
Tai unikalus, brandus žemaičių grožinės literatūros kūrinys, kuris, leidėjų nuomone, tikra dovana tiems, kas domisi žemaičių grožine literatūra, mokosi ir kitus moko rašyti žemaitiškai, kas dirba mokyklose su vaikais, organizuoja kultūros renginius, populiarina žemaičių kultūrą.
Knygos parengimą spaudai ir leidybą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir akademinio žemaičių jaunimo korporacija „Samogitia“.
2018 m. Regionų kultūrinių iniciatyvų centras išleido žemaičių grožinės literatūros antologiją „Žemaitē / Žemaičiai“. Joje kartu su kitų 47 žemaitiškai rašančių autorių kūriniais spausdinami ir V. Daujotytės eiliuoti žemaitiški tekstai.


Norintieji įsigyti šių knygų turėtų susisiekti su Šatrijos Raganos bendrija el. paštu: zemaiciu@gmail.com
Šatrijos Raganos bendrijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt