Vyskupas A. Jurevičius atidavė pagarbą Žemaičių vyskupystės istorijai

Parašė:  2020-06-30

Birželio 1 d. Šventasis Tėvas Pranciškus vyskupą Algirdą Jurevičių, Kauno arkivyskupijos apaštališkąjį administratorių, paskyrė Telšių vyskupu ordinaru. Pirmadienį, Šv. Petro ir Pauliaus iškilmės dieną, įvyko jo ingresas Telšių vyskupijos katedroje. Ingreso išvakarėse paskirtasis vyskupas atidavė jaudinančią pagarbą Žemaitijai – šv. Mišias aukojo istoriniame Žemaičių vyskupystės lopšyje – Varniuose, Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje, kur ilsisi garbingų vyskupų Juozapo Arnulfo ir Simono Mykolo Giedraičių palaikai, kur tarnavo ir iškili asmenybė vyskupas Motiejus Valančius.
Varniškiai paskirtojo Telšių vyskupo laukė M. Valančiaus gatvės pradžioje ir iškilmingai palydėjo į Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčią. Svečią taip pat pasitiko Varnių klebonas Domas Gatautas, Varnių seniūnijos seniūnas Rolandas Bružas, Seimo nariai Rimantė Šalaševičiūtė ir Valentinas Bukauskas, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.
Vyskupas A. Jurevičius sakė, jog jam labai džiugu įžengti į istorinę Žemaičių vyskupystės Varnių katedrą. Susirinkusiesiems padėkojo už šiltą sutikimą, Varnių klebonui D. Gatautui – už surengtą galimybę dalyvauti Šv. Petro ir Pauliaus atlaiduose. „Šiose šv. Mišiose, brangieji, noriu melstis už visus šios parapijos ir kartu vyskupijos žmones, vaikus, jaunimą, šeimas, kad Dievas suvienytų visus bendrame tikėjime, viltyje ir meilėje“, – kalbėjo vyskupas.
A. Jurevičius varniškius taip pat pakvietė dalyvauti liepos 2–12 dienomis vyksiančiuose Žemaičių Kalvarijos atlaiduose. Ten būsianti galimybė artimiau susitikti su naujuoju vyskupu.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar džiugina žiema?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt