Vilkų išpuoliai Telšių rajone nesiliauja

Parašė:  2020-05-26

Telšių rajone ir toliau tęsiasi vilkų išpuoliai. Ūkininkai skaičiuoja vis didesnius nuostolius. Lyginant su praėjusiais metais, kai plėšrūnai suaktyvėdavo tik rudeniop, šiemet pirmieji jų išpuoliai fiksuoti dar vasario mėnesį. O štai praėjusią savaitę mūsų rajone jų būta net trys. Spėjama, jog šiais metais vilkų aktyvumas tik didės.
Aurelija SERVIENĖ
Skaičiuoja nemažus nuostolius
Gegužės 20-osios naktį vilkai kruviną puotą surengė Rainių kaimo pašonėje, Činskių ūkyje. Ūkio šeimininkas Audrius Činskis gailisi papjautų tekselių veislės ėriukų ir avyčių. Činskių ūkis nuo vilkų kenčia jau nebe pirmą kartą. 2018 m. plėšrūnai taip pat gerokai apmažino avių bandą.
Gegužės 21-osios rytą vilkų sudraskytos avys buvo rastos ganykloje visiškai netoli namų ir pagrindinio plento Telšiai–Varniai. Įkandimai buvo matyti per kaklą, per liemenį, o kito ėriuko buvo likusi tik viena koja.
Vilkai be vargo įveikė 1,5 m aukščio, net trijų eilių elektrinį „piemenį“, juosiantį ganyklas. Pasak šeimininko, gali būti, jog kokį ėriuką vilkai ir į mišką nusitempė, nes tikslų didelės bandos skaičių sunku pasakyti, viskas paaiškės rudenį, kai bus skaičiuojamos avys.


Ypatingos veislės – tekselių – ėriukai Činskių ūkyje buvo veisiami apie penkerius metus. Šeimininko teigimu, jiems buvo skiriamas ypatingas dėmesys. Nors pirkėjų buvo visas būrys, tačiau šeimininkai ėriukų nepardavinėjo, norėjo kuo daugiau užsiveisti.
Dabar avinukus teks vakarais parginti arčiau namų – baiminamasi, jog plėšrūnai gali sugrįžti.
A. Činskis ragina žmones, kurių ūkiai nukentėjo nuo vilkų, netylėti ir pranešti visoms reikiamoms institucijoms, kad viskas būtų užfiksuota dokumentuose.
Avių augintojas šįkart skaičiuoja nemažus nuostolius, mat ypatingos veislės ėriukai kainavo nemažus pinigus. Vieno jų kaina siekia apie 150 Eur.
Vilkai įsisiautėjo
Telšių rajono savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus duomenimis, vilkų išpuoliai šiais metais prasidėjo gana anksti. Dar vasario mėnesį Gadūnavo seniūnijoje gyvenančiam ūkininkui plėšrūnai išskerdė net 32 avis.
O štai praėjusią savaitę vilkai visiškai įsisiautėjo: penkias avis papjovė šalia Rainių esančiame Činskių ūkyje, dvi avys krito šalia Ryškėnų gyvenvietės, dvi ožkos – Krėpštų kaime.
2019 metais Kaimo plėtros skyrius užfiksavo dešimt vilkų išpuolių, per kuriuos buvo papjauti 43 gyvuliai. Šių metų skaičiai auga sparčiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar pritariate, kad Regioninės Telšių ligoninės dalininke taptų LR sveikatos apsaugos ministerija?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt